Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Wysokie spalanie gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam instalację gazową zwykłą na wtrysku w silniku 1.8, instalacja ma 3 lata. Do niedawna na pełnym zbiorniku 34 l mogłem przejechać od 300 do 320 km. Ostatnio wykręciłem tylko 240 km przy jeździe 80 km/h, rzadko jeżdżę w mieście. Pojechałem na regulacje gazu i po ustawieniu spalania zrobiłem za pierwszym tankowaniem 290 km i za kolejnym już tylko 240 km. Znów pojechałem na regulacje i na razie mogłem uzyskać zaledwie 280 km. Czy spalanie może wrócić do dawnego poziomu, czy instalacja jest za stara aby to uzyskać ?

Opublikowano

A czy był wymieniany filtr gazu? A jak wygląda parownik - a dokładnie jego membrana? Czy mechanik poza pokręceniem śrubek na reduktorze coś wymieniał?

Opublikowano

ile km zrobione na instalacij czy cos było robione przez ten czas przy reduktorze

Opublikowano

kolego tankuj na renomowanej stacji gaz to zrobisz więcej km

Opublikowano
  • Autor

Filtr gazu był niedawno wymieniany, parownik jest w porządku. Na instalacji jeżdże już ponad 3 lata i zrobiłem około 80 tys km.

Opublikowano

Filtr gazu był niedawno wymieniany, parownik jest w porządku. Na instalacji jeżdże już ponad 3 lata i zrobiłem około 80 tys km.

ale sprawdzali parownik czy gazownik ci tylko powiedzial ze jest dobry bo to zasadnicza roznica. tankowanie na dobrych stacjach to w trasie ok 20-30km wiecej

Opublikowano

Tankowanie na lepszych stacjach w przypadku instalacji starszego typu raczej nie ma wpływu na ilość spalanego gazu. Mój pierwszy samochód to była Mazda 323 ze zwykłą instalacją gazową i nie widziałem różnicy między gazem "firmowym" a ze stacji przydrożnej gdzieś na wsi. W przypadku sekwencji to się zgodzę ze względu na możliwość zapaprania wtrysków gazowych "frakcjami mazutowymi" z wtryskiwanego gazu.

A gdy chodzi o zwiększenie spalania to ja stawiam na parownik a nie na jakość gazu (w tym konkretnym przypadku).

Opublikowano

Tankowanie na lepszych stacjach w przypadku instalacji starszego typu raczej nie ma wpływu na ilość spalanego gazu. Mój pierwszy samochód to była Mazda 323 ze zwykłą instalacją gazową i nie widziałem różnicy między gazem "firmowym" a ze stacji przydrożnej gdzieś na wsi. W przypadku sekwencji to się zgodzę ze względu na możliwość zapaprania wtrysków gazowych "frakcjami mazutowymi" z wtryskiwanego gazu.

A gdy chodzi o zwiększenie spalania to ja stawiam na parownik a nie na jakość gazu (w tym konkretnym przypadku).

dlatego mowie czy sprawdzili czy tylko powiedzieli

Opublikowano

Witam! Obstawiam kończący się parownik (a konkretnie membrany). Przy przebiegu 80 tyś. km membrany straciły swoją elastyczność i nie ma możliwości precyzyjnego (jeśli można to o II gen. powiedzieć) dawkowania gazu. Żywotność reduktorów II gen. wynosi 40-50 tyś. km, jedynie chyba Lovato potrafią dociągnąć w okolice 80-100 tyś.

Masz dwie opcje:

1. regeneracja polegająca na wymianie membran, jeśli zrobisz to sam to koszt nie duży 50-70 PLN za kpl. naprawczy, jeśli regenerację zlecisz zakładowi montującemu LPG to koszt imprezy wyniesie pewnie min. 150 PLN więc warto zastanowić się nad opcją nr 2;

2. wymiana reduktora na nowy (taki sam jak masz), koszt w zależności od reduktora ale od stu kilkudziesięciu PLN wzwyż.

Opublikowano

zgadzam sie z kolega dobry reduktor przy wymianiw filterków na czas 80-100 ale zdarzaja sie takie przypadki ze 50 nie wytrzyma jesli nie wymieniamy filtrów i palimy zima odrazu na gazie

Opublikowano
  • Autor

Byłem u gazownika i powiedział że parownik jest w porządku, stwierdził że była zła mieszanka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.