Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Nie chce odpalać.


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż dzisiaj pojawił mi się dziwny problem... auto nie zawsze mi odpala... poprostu zapali i gaśnie.. moim zdaniem nie jest to wina akumulatora... Nieraz odpali za 1 a nie raz za 5.... tzn dopiero 2x mi się zdarzyło że auto nie chciało odpalić i dopiero ok. 3-5x załapał... kontrolka akumulatora się nie pali... wiecie może o co chodzi ?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego w swoim samochodzie. więc to odpada :([br]Dopisany: 28 Czerwiec 2010, 20:18_________________________________________________możliwe jest to, że ostatnio zalewałem 98 vervy potem 95 supermy ?...Może to być przyczyną jakąś ma to jakiś wpływ ? Lepiej zalewać jedno paliwo cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bez podłączenia, można na coś wpaść?... Cholerka.. a już się dzisiaj cieszyłem że wszystko ok :(.. i znów się coś zaczyna... ;( ;( ;( ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mam na pewno... byłem się przejechać to mi pierwszy raz zapalił potem stanąłem pod lokalem zgasiłem go potem znów chciałem odpalić to chyba za 3x dopiero poszło... :/... kuźwa... znów nie będę mógł spać. ( Do tego jestem świeżym kierowcą i czasem mi zgaśnie gdzieś... - a tu nie zawsze chce odpalić ).. A immo na pewno nie ma... jestem pewny. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reset ecu moze,,a jak nie to jakis czujnik np polozenia walu.moze swiruje,moze zdycha,a moze juz jest szrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh... nie mam już nawet złotówki... a musze w sierpniu ubezpieczenie 700zł zapłacić... pójde z manatkami... :( .. jak już odpali to jeździ wszystko jak powinno, ale z odpaleniem jest problem... :( Cholera no... A efektem tego nie może być benzyna tak jak wcześniej pisałem ? Wcześniej wlewałem verve 98 potem chyba superme 95... ? Może poprostu to jest to ?... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opis na forum,i adoptowac cza przepustnice pamietaj.opisy sa na forum,a zepsuc to nic nie zepsujesz chyba ze masz ori radio a niemasz kodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie może go do mechanika oddam, cholera.. moje problemy nie mają końca chyba :(:disgust:[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2010, 21:37_________________________________________________Chyba, że ktoś miał taki sam problem, to niech się podzieli jak go rozwiązał... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak... wsiadam sobię zapinam pasy, odpalam.. silnik zaczyna pracować i nagle trach gaśnie po kilku s.. może po 1-2s jakoś tak nie wiem, potem znów go odpalam, nieraz załapie nieraz nie.. potem już nie ma żadnych problemów. Tylko ta początkowa faza.. rozruchu. Z początku myślałem że to może przez klime, ale teraz już nie odpalam na klimie, ani na żadnych światłach itp itd. Martwi mnie to bo nie mam już kaski .. praktycznie.. załamka :no: Myślałem że to może wina paliwa, ale nikt mi nie odpowiedział na ten temat nic, czy różnica paliw jakoś wpływa na to. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo raczej na pewno nie, a przynajmniej zdziwiłbym się bardzo, że taki absurdalny pomysł, benzyna to benzyna, chyba że była chrzczona ;)

Spróbuj przekręcić kluczyk ale nie odpalać i poczekać aż zgasną wszystkie kontrolki, immo możesz mieć (jak włączysz to będzie się pojawiać mały samochód z kluczykiem, jeśli się pojawi to masz immo i to ono w 90% odpowiada za takie rzeczy jak gaśnięcie silnika, sprawdź też jeżeli masz dodatkowe odcięcie zapłonu. Gdzieś też wyczytałem w jakiejś książce samochodowej, że jak ma się immo to inne klucze przy kluczach do samochodu mogą zakłócać poprawne działanie. Poszukaj w okolicy kogoś z VAG-iem a jak nie to idź do serwisu niech Ci za 50 zł zrobią logi i sprawdzisz co jest, odpisz wszystkie błędy i potem ich analiza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien,że nie masz immo(pomarańczowa kontrolka na obrotomierzu-samochód z kluczem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekunda bo mi się coś kojarzy jakaś pomarańczowa kontrolka z samochodem. Chwila ide przed blok i zaraz wam powiem. :blink: zgłupiałem .[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2010, 22:23_________________________________________________Przepraszam żę wszystkich wprowadziłem w błąd, ale to moje pierwsze auto mam nadzieje żę wybaczycie :hi:.

Auto ma jednak kontrolke na obrotomierzu pomarańczową na tym samochód a w podwoziu kluczyk. ale ona po chwili gaśnie. ??

jeszcze raz przepraszam. I słucham dalszych instrukcji !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie było B5 bez immo :>

No to masz problem rozwiązany, to wina immobilizera, było o tym na forum już kilka razy, jak zrobisz logi to w błędach wyskoczy Ci że auto zostało zablokowane przez immobilizer, to jest solucja :P

Jak autko z kluczykiem zgaśnie to powinno odpalać normalnie ale z własnego doświadczenia wiem, że to nie zawsze działa bo miałem to samo, samo mi się naprawiło, jak masz zapasowy kluczyk to możesz próbować zapasowym odpalać i może wtedy będzie łapać za każdym razem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ? Da się to jakoś.. coś z tym zrobić ?? ^^ I czy będę mógł ten samochód odpalić np jutro itd... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...