Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Spadki napięcia, alarm się często włącza, aku sie rozładowuje :(


witux

Rekomendowane odpowiedzi

Pokrętło które jest przy zegarach i służy do regulacji oświetlenia zegarów oraz ustawienia zegarka ma wpływ na siłę nawiewu dmuchawy. Jak dam całkiem w lewo na przyciemnienie zegarów to w panelu klimatronika też lekko się ściemnia. Włączenie i wyłączenie świateł też ma wpływa na siłę dmuchawy. Dzieje się to na odpalonym silniku jak i na wyłączonym. Dodatkowo bardzo często alarm mi się samoczynnie włącza. No i co jeszcze zauważyłem to akumulator mi się dość szybko rozładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo bardzo często alarm mi się samoczynnie włącza. No i co jeszcze zauważyłem to akumulator mi się dość szybko rozładowuje.

Akumulator nie rozładowywuje się sam, tylko coś musi powodować jego rozładowanie. Jeśli masz pewnośc lub sprawdzałeś, że akumulator jest sprawny, to naładuj akumulator i sprawdź dla pewności pobór prądu na postoju na załączonym alarmie. Dodatkowo sprawdź napięcie ładowania w pojeździe przy włączonym jakimkolwiek obciążeniu (np. światłach bądź klimie ), powinno mieścić sie w zakresie ok 13,9-14,5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz alarm fabryczny czy nie? to mi wyglada na jakies zwarcie w instalacji. moze wlasnie spowodowane alarmem.

Tak to oryginalny alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio jest dobrze podłączone ? Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie powinno się dać go włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam podłączone w taki sposób że po wyjęciu kluczyka da się go włączyć ale to niema nic do znaczenia bo od początku mam tak zrobione i nie było problemów.

Co do alarmu to znalazłem gdzieś co należy zrobić aby alarm się nie włączał samoczynnie i zrobiłem tzn.

- wyczyściłem i przesmarowałem wyłącznik krańcowy pod przednią maską od tej chwili jak ręką odjął.

Akumulator mam słaby i zasiarczony dlatego się rozładowuje.

Został tylko jeden problem :) dlaczego sciemniając zegary pokrętłem to wyłącza się dmuchawa, a rozjaśniając się włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...