Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Pasek rozrządu


Tonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie koleżanki i kolegów :)

Przeczytałem ze 1,8T wymiana paska rozrządu jest co 90000km. Natomiast dzis się dowiedziałem, że owszem co 90000 ale nie rzadziej niż co 5 lat. Co Wy na to? Jest tak czy nie?

I moje 2 pytanie: Co przy okazji paska rozrządu nalezy wymienić dla św. spokoju żeby było OK?

Dziekuję i Pozdrawiam,

Tonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pompke też, jeżeli zużyta, napinacz, rolki, pasek, pompke... musisz zajrzeć i sprawdzić jaki stan ogółem jest. :good:

pompke wody oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pompą to bez przesady, jeżeli jest w dobrym stanie to szkoda kasy - ja nie wymieniałem pompy przy wymianie paska rozrządu. Samochód na 12 lat i podejrzewam, że poprzedni właściciel też pompy nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Ale czy ktoś podpowie jak to wygląda z częstotliwością wymiany? Rzeczywiście co 5 lat lub 90000km?

wEdzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mechanik sprawdzał to tak, że poprostu zaglądał na pasek i jak jeszcze były litery w dobrym stanie to powiedział że jeszcze ze 30-40 tysięcy zrobie. A jeżeli pasek jest zużyty że nawet pół litery na nim nie widać no to chyba pora na wymianke kolego :) Chyba że orientujesz się kiedy był ostatnio wymieniany no to zmień go tak jak radzi producent poszukaj w necie.

Z tą pompą to bez przesady, jeżeli jest w dobrym stanie to szkoda kasy - ja nie wymieniałem pompy przy wymianie paska rozrządu. Samochód na 12 lat i podejrzewam, że poprzedni właściciel też pompy nie ruszał.

Dlatego mu powiezdziałem żeby rozebrał samochód i zajrzał tam i wtedy się okaże co i jak... może pora na pompke też, z rozrządem nie ma co czekać, lepiej wcześniej niż później, bo w tym przypadku nie ma powiedzenia " lepiej późno niż wcale ", jak Ci trachnie pół silnika to będzie kaszanka. Ogółem trzeba zajrzeć i stwierdzić a jak się nie znasz to pogadaj z kimś kto się zna i niech Ci to obczai, bo warto teraz się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...