Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] bialy dym i brak mocy


jacek1984

co to moze byc?  

  1. 1. co to moze byc?

    • Rozrząd
    • pompa wtryskowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tydzien temu kupiłem a4 2.5 Tdi v6.Mój problem wygląda nastepująco: gdy silnik jest zimny auto strasznie kopci na biało i nie wchodzi na obroty powyżej 2000.Tak jest do czasu az osiągnie 80 stopni.Na kompie nie ma żadnych błedów.Wymieniłem odpowietrzenie silnika. Bez zmian.Pali ok.15l. Pomóżcie.

1. temat techniczny z problemem dajemy w odpowiednim dziale (przesunąłem tutaj)

2. nazywaj poprawnie tematy (2 punkt regulaminu)

3. Jaki rozżąd : rozrząd to się zwie

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sie utarlo zarówno w srod uzytkowników jak i mechaników ze jak diesel kopci na bialo to poprostu silnik umiera. Slyszalem to juz wiele razy od roznych osob i mechanikow i uzytkownikow wiec pewnie cos w tym jest. Komp nie pokaze ci ze silnik jest na wykonczeniu. Slaby, kopci na bialo i w dodatku pali 15 litrow! :shocked: A tak z ciekawosci to czemu nie sprawdziles autka przed zakupem :bicz: i jaki ono ma przebieg na zegarkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi INNE w tej ankiecie. Tez zgadzam sie ze niekoniecznie te 2 elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że masz Tdi ... a kiedyś przeczytałem : (http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,9447.0.htm

Kolejnym problemem przy tuningu silników TDI jest zła jakość paliwa, która powoduje możliwość wtórnego dopalania ropy w układzie wydechowym.

Efektem tego jest niebieski /siwy/ dym wydobywający się z rury wydechowej przy długotrwałych maksymalnych obrotach i obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...