Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Spadek mocy po włączeniu klimatyzacji.


pwrlax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam pytanie odnośnie spadku mocy po włączeniu klimatyzacji bo juz sam nie wiem czy tak było czy coś niedobrego się podziało.

W czasie upału po uruchomieniu samochodu i właczeniu klimatyzacji jakby autko było słabsze, sytuacja się stabilizuje jak klima schłodzi wnętrze a obroty wentylatora nadmuchu spadna do dwóch lub trzech kresek. Czy Wy też tak macie czy może coś sie kończy???

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście na postoju tak Ci się dzieje? Jeśli tak to normalnie bo silnik musi ta pompę ukręcic :kox:

Później jak już się układ że tak powiem "zmrozi" to pompą już tak nie podaje i wtedy odczuwasz jakby silnik zaczynał pracować normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście na postoju tak Ci się dzieje?

Tak naprawdę najbardziej odczuwalne to jest podczas ruszania z miejsca w zakresie obrotów 1000-1600/1800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzisz do nagrzanego auta to nie włączaj od razu klimy tylko otwórz szyby, przewietrz auto, zamknij szyby i dopiero klima. Będzie jej lżej biedaczce :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzisz do nagrzanego auta to nie włączaj od razu klimy tylko otwórz szyby, przewietrz auto, zamknij szyby i dopiero klima. Będzie jej lżej biedaczce :gwizdanie:

Tak robię ale pomimo tego i tak zanim środek się wystudzi to wentylator szaleje i zabiera " trochę kuni" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy- czytajcie dokładniej posty a zwłaszcza pytania :gwizdanie: bo do chwili obecnej dostałem kilka odpowiedzi ale niestety nie na temat. Auto z klimą mam już nie pierwsze i to już ładnych kilka lat i wiem jak go schłodzić itp.

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

nie, przynajmniej go nie czuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

nie, przynajmniej go nie czuje...

OK- dziękuję za konkretna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpale i od razu chce jechac to mam ale po chwili jak juz sie wszystko zalaczy to nie ma spadku mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś jest u mnie nie tak, jednak nie wydawało mi się, że kiedyś nie czułem spadku mocy.

Czy macie może jakieś pomysły co to może być??? Jakieś łożysko? Koniec żywota sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że jest mały spadek mocy przy 115 patatajach niewyczuwalny jA WYCZUWAM :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest dodatkowe obciązenie dla silnika...nie jeździłem jeszcze samochodem w którym ten spadek mocy mniej czy bardziej nie byłby odczuwalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy- czytajcie dokładniej posty a zwłaszcza pytania :gwizdanie: bo do chwili obecnej dostałem kilka odpowiedzi ale niestety nie na temat. Auto z klimą mam już nie pierwsze i to już ładnych kilka lat i wiem jak go schłodzić itp.

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

NIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgredek27 to przejedz sie np z Grisza79 :wink4:

Taki spadek bedzie odczuwalny jak jset slaby silnik , przy mocniejszych motorach (od 130-150koni w gore) spadek rzedu 7-10 koni raczej nie bedzie odczuwalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest spadek mocy, gdy śmiga klima i to bez względu czy ruszam czy jadę. Ostatnio podpinałem VAG i nic oprócz sporadycznego błędu czujnika temperatury silnika i zaworu od węgla aktywnego nie wyskakiwało, więc twierdzę, że spadek mocy przy działającej klimie to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za info :hi:

Byłem dziś u mechanika- podłączył jakieś zegary aby sprawdzić czy ciśnienie jest ok (mówił, że lubią paść jakieś zaworki i wtedy mogą byc takie objawy) ale z tego co wybadał to ciśnienie jest książkowe. Dodatkowo polecił mi jeszcze sprawdzić komputer czy aby nie wyskakują jakieś błędy- w poniedziałek jadę to dam znać czy coś wyszło.

Ostatnia opcja o której mówił- najbardziej bolesna to początek końca sprężarki- mam nadzieję, że nie.

Jeszcze raz thx za zainteresowanie i informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...