Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Spadek mocy po włączeniu klimatyzacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich,

Mam pytanie odnośnie spadku mocy po włączeniu klimatyzacji bo juz sam nie wiem czy tak było czy coś niedobrego się podziało.

W czasie upału po uruchomieniu samochodu i właczeniu klimatyzacji jakby autko było słabsze, sytuacja się stabilizuje jak klima schłodzi wnętrze a obroty wentylatora nadmuchu spadna do dwóch lub trzech kresek. Czy Wy też tak macie czy może coś sie kończy???

pozdro

Opublikowano

oczywiście na postoju tak Ci się dzieje? Jeśli tak to normalnie bo silnik musi ta pompę ukręcic :kox:

Później jak już się układ że tak powiem "zmrozi" to pompą już tak nie podaje i wtedy odczuwasz jakby silnik zaczynał pracować normalnie

Opublikowano
  • Autor

oczywiście na postoju tak Ci się dzieje?

Tak naprawdę najbardziej odczuwalne to jest podczas ruszania z miejsca w zakresie obrotów 1000-1600/1800.

Opublikowano

Jak wchodzisz do nagrzanego auta to nie włączaj od razu klimy tylko otwórz szyby, przewietrz auto, zamknij szyby i dopiero klima. Będzie jej lżej biedaczce :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Jak wchodzisz do nagrzanego auta to nie włączaj od razu klimy tylko otwórz szyby, przewietrz auto, zamknij szyby i dopiero klima. Będzie jej lżej biedaczce :gwizdanie:

Tak robię ale pomimo tego i tak zanim środek się wystudzi to wentylator szaleje i zabiera " trochę kuni" :kox:

Opublikowano

Kolego podjedz na serwisu klimy. Sprawdź ciśnienia, przemyj chłodnice od klimy i autko będzie szybciej się schładzało :good:

Opublikowano
  • Autor

Szanowni koledzy- czytajcie dokładniej posty a zwłaszcza pytania :gwizdanie: bo do chwili obecnej dostałem kilka odpowiedzi ale niestety nie na temat. Auto z klimą mam już nie pierwsze i to już ładnych kilka lat i wiem jak go schłodzić itp.

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

Opublikowano

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

nie, przynajmniej go nie czuje...

Opublikowano
  • Autor

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

nie, przynajmniej go nie czuje...

OK- dziękuję za konkretna odpowiedź.

Opublikowano

ja też nie mam :kox:

Opublikowano

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

nie nie czuję spadku mocy

Opublikowano

jak odpale i od razu chce jechac to mam ale po chwili jak juz sie wszystko zalaczy to nie ma spadku mocy

Opublikowano
  • Autor

No to coś jest u mnie nie tak, jednak nie wydawało mi się, że kiedyś nie czułem spadku mocy.

Czy macie może jakieś pomysły co to może być??? Jakieś łożysko? Koniec żywota sprężarki?

Opublikowano

no coś musi ciężko chodzić

Sprzęgło sprężarki? :mysli:

Opublikowano

jasne że jest mały spadek mocy przy 115 patatajach niewyczuwalny jA WYCZUWAM :kox:

Opublikowano

Przeciez to jest dodatkowe obciązenie dla silnika...nie jeździłem jeszcze samochodem w którym ten spadek mocy mniej czy bardziej nie byłby odczuwalny...

Opublikowano

Szanowni koledzy- czytajcie dokładniej posty a zwłaszcza pytania :gwizdanie: bo do chwili obecnej dostałem kilka odpowiedzi ale niestety nie na temat. Auto z klimą mam już nie pierwsze i to już ładnych kilka lat i wiem jak go schłodzić itp.

Pytanie było: czy Wy też macie spadek mocy przez jakiś czas po włączeniu klimy czy nie???

NIE :)

Opublikowano

zgredek27 to przejedz sie np z Grisza79 :wink4:

Taki spadek bedzie odczuwalny jak jset slaby silnik , przy mocniejszych motorach (od 130-150koni w gore) spadek rzedu 7-10 koni raczej nie bedzie odczuwalny .

Opublikowano

U mnie jest spadek mocy, gdy śmiga klima i to bez względu czy ruszam czy jadę. Ostatnio podpinałem VAG i nic oprócz sporadycznego błędu czujnika temperatury silnika i zaworu od węgla aktywnego nie wyskakiwało, więc twierdzę, że spadek mocy przy działającej klimie to norma.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję wszystkim za info :hi:

Byłem dziś u mechanika- podłączył jakieś zegary aby sprawdzić czy ciśnienie jest ok (mówił, że lubią paść jakieś zaworki i wtedy mogą byc takie objawy) ale z tego co wybadał to ciśnienie jest książkowe. Dodatkowo polecił mi jeszcze sprawdzić komputer czy aby nie wyskakują jakieś błędy- w poniedziałek jadę to dam znać czy coś wyszło.

Ostatnia opcja o której mówił- najbardziej bolesna to początek końca sprężarki- mam nadzieję, że nie.

Jeszcze raz thx za zainteresowanie i informację.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.