Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Centralny zamek


__Sajmon__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy normalne jest jak po przekręceniu zapłonu zamki we wszystkich drzwiach "tykają" tzn. tak jakby się ryglowały lub otwierały poraz kolejny ?

Co może być nie tak jak VAG pokazuje mi błędy 1561 i 1562 - drzwi tylne lewe i prawe, błędy nie do skasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam objaw i te same bledy ,alarm Ci sie wlacza??Powodem byla zasniedziala kostka w slupku, zbagatelizowalem to i walnol mi modul komfortu.Sprawdz kostki w obu slupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w drzwiach, tylko na slupkach miedzy drzwiami, wpiete sa kostki do tylnych drzwi.Odciagnij delikatnie uszczelke gumowa na slupku , sprubuj wyciagnac kostke i ocen stan stykow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem złącza we wszystkich drzwiach i są ok.

Ale zauważyłem coś innego w przednich prawych drzwiach.

Jak mam otwarte drzwi i otwarty zamek to nie świeci lampka w drzwiach, ale jak zamknę zamek przy otwartych drzwiach to zaświeca się lampka.

Tak jakby działała na odwrót.

Świeci przy zamknietym zamku, a gaśnie kiedy się go otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem. u mnie nie było widać przerwy przy samej wtyczce koło słupka (tej z fioletową zaślepką) doszedłem do tego dopiero gdy zamieniłem wiązkę z drzwi prawych na lewe. może też to sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz uszkodzone mikrostyki w zamku drzwi tylnych, to tez moze byc przyczyna, mowil mi o tym znajomy elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porządnym przeczyszczeniu i użyciu specjalnego preparatu do złącz elektrycznych we wszystkich złączach do drzwi problem już nie występuje.

Ale.... niestety przestało mi działać otwieranie i domykanie szyb i szyberdachu z pilota :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez modul komfortu, masz pod nogami kierowcy, zdejm listwe ta co przyciska wykladzine na podlodze, podnies wykladzine do gory zobaczysz czarne pudelko. Otworz tam jest modul moze jest zawilgocony, wtedy sie dzieja cuda wianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem dlaczego nie działa domykanie szyb i szyberdachu, bo wogóle przestały działać szyby.

Co ciekawe, to nie działa żadna ze "swojego" przełącznika, ale z panelu na drzwiach kierowcy mogę opuszczać szybę pasażera i tylne, ale nie kierowcy.

Nie wiem czy nie jest to wynikiem załapania błędu podczas wypinania wszytskich wiązek do czyszczenia.

Gdzie w VAGu znajdują się elektryczne szyby ??

Znalazłem moduł drzwi każdych osobno, ale z żadnym nie mogę się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem moduł drzwi każdych osobno, ale z żadnym nie mogę się połączyć.

a gdzie to znalazłes???

co do kodowania szyb i innych rzeczy-

http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/remotewindows.html&category=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło.

W drzwiach kierowcy urwał się jeden z przewodów.

Po naprawie wszystko działa OK.

Swoja drogą ciekawe, że wszystkie szyby są sterowane szeregowo przez drzwi kierowcy.Jak coś się sypnie w drzwiach kierowcy to inne też padają :D

Co do próby połączenia się z konkretnymi drzwiami, to znalazłem taką opcję w VAG COM-ie, są zakładki poszczególnych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do próby połączenia się z konkretnymi drzwiami, to znalazłem taką opcję w VAG COM-ie, są zakładki poszczególnych drzwi.

bloki pomiarowe z zakładkami-to nie to samo,co osobny moduł do każdych drzwi osobno-dlatego się zdiwiłem... :wink4:

moduł jest jeden-komfortu i to on jest za wszystko odpowiedzialny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...