Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Proszę o pomoc w sprawie dystansów


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

tak, to ten kołnierz. nie spotkalem sie z dystansami cieńszymi niz 15mm z kołnierzem. chyba bym sie nie odwazył zakladac dystansów bez centrowania grubszych niz 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego chyba jednak tez wezme 15mm, tylko czy lożyska i reszta w dupsko nie dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądze żeby sie cos niedobrego działo. to nie jakies mega odsadzenie zeby sie cos dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PRZYKŁAD ŹLE DOBRANEGO DYSTANSU Z CENTROWANIEM (GŁĘBOKOŚĆ DYSTANSU JEST MNIEJSZA OD DŁUGOŚCI KOŁNIERZA PIASTY, PROBLEM DOTYCZY DYSTANSÓW 15MM"

Ktos wie jaka jest długosc kołnierza piasty a A4 b5??

elpiotrek jakiej dlugosci kupowales sruby do dystansów 15mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie piasty wystaje 14mm z przodu i 20mm z tyłu, chcialem zapodać dystanse 10mm bez kołnierza ale boję się że to może być za mało i pościna mi śruby

patrz wyżej - tak jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpiotrek pamietasz ile u Ciebie po zdjeciu kola wystawało piasty?

dzisiaj gadalem z tym gosciem z GitCaru i mowi zeby zapodac na przod 15mm z kołnierzem (piasty wystaje mi 14mm) a na tył 10mm bez kołnierza (piasty wystaje 20mm)

bo inaczej jak na tył dam też 15mm dystansu to się kołnierz oprze o piaste ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, sruby o dlugosci gwintu 40mm, takie mi Pan z gitcar.pl polecił

Dzieki:wink:

Ktos wie jaka jest długosc kołnierza piasty tylnej w A4 b5??

Kolega wyzej napisal ze ma 20mm.To jezeli ja tez tyle mam to nie ma opcji zebym mogł zalozyc sobie dystanse 15mm z kołnierzem??:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, sruby o dlugosci gwintu 40mm, takie mi Pan z gitcar.pl polecił

Dzieki:wink:

Ktos wie jaka jest długosc kołnierza piasty tylnej w A4 b5??

Kolega wyzej napisal ze ma 20mm.To jezeli ja tez tyle mam to nie ma opcji zebym mogł zalozyc sobie dystanse 15mm z kołnierzem??:kwasny:

no i wlasnie stoje przed tym samym dylematem co ty lukas551!

i dziwie sie jak u elpiotrek weszly dystanse z kolnierzem 15mm?!?

dlatego pytam jak u niego wygladala dlugosc piasty

---------- Post dopisany at 17:27 ---------- Poprzedni post napisany at 17:26 ----------

Panowie mam Quattro, wiec mam inne piasty na tyle.

no to by bylo wytlumaczenie

tylko pamietasz ile mm tej piasty bylo u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo byl bym wdzieczny, bo chcialbym juz to zamowic tylko teraz nie mam pewnosci jakie

jak ktos wie ile wystaje piasty w zwyklych wersjach niech napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chccialem dac 10 bo tak mi jakos wychodzilo ja mierzylem, ale zobaczylem ze 10mm są bez centrowania, wiec zamowilem 15mm i z tylu na dobra sprawe wlazl by jeszcze 2-3mm, wiec Łukasz zamawiaj 15mmm :D

Sa tez dysnse 10mm z centrowaniem. Sam mam takie. Portrzebowalem do montarzu fel 19" et45 8,5J. Jak zalozylem 10mm bez centrowania to i z tylu i z przodu zostalo ok 4mm centrowania piasty. W moich felgach jest jeszcze poczatek otworu wiekszy (wyciety jakby w storzek) i felga wisiala tylko na srubach. Stanelo na tym ze z przodu mam 5mm bez centrowania. jest ciasno (na rowno z nadkolem i nie trze od srodka). na 5mm z tylu przetarlem jedna opone o wachacz dlatego musialem zmienic na 10mm z centrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie chodzi ze dystans bedzie mial centrowanie tylko o to zeby oparl sie do konca o tarcze, a jak piasty wystaje odpowiednio 14mm i 20mm to nie bedzie w pełni dolegać, kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie chodzi ze dystans bedzie mial centrowanie tylko o to zeby oparl sie do konca o tarcze, a jak piasty wystaje odpowiednio 14mm i 20mm to nie bedzie w pełni dolegać, kumasz?

Przerobilem juz roznej grubosci dystanse i nie wazne czy 5mm czy 20mm kazdy dolega bo taka jest rola dystansow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie kazdy z kolnierzem bedzie dolegał

tu jest pięknie to przedstawione dystanse_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy powyzej 10mm nie ma mniejszych z kolnierzem bedzie dolegal w a4. na tym rtsunku nie ma uwzglednionego "storzka" o ktorym pisalem. Mam na tyle aw a4 10mm z centrowaniem i pasuje idealnie. poszukam zaraz na necie zdjecia jak to w praktyce wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz quattro i u ciebie z tylu najprawdopodobniej piasty nie wystaje 20mm tak jak u mnie, wiec fizycznie jak u mnie jest to niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja w osce jesli wystale 20mm nie jest to mozliwe. dystans ten spasuje na piaste 15mm. w Q wystaje mi ok 15mm przod i tyl dlatego 10mm z kolnierzem siedzi jak trzeba. Sorry jakos tak odruchowo pomyslalem o Quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...