Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Proszę o pomoc w sprawie dystansów


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam aluminiowe i nie są ciezkoe, drugi sezon na nich bede latał i niewidać by cos z nimi sie działo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przod 15mm na tyl 20mm

i pewnie łożyska powiedzą papa...

jak myslicie takie poszerzenie rozstawu o te 3-4cm wplynie na trwałość zawieszenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łozysk to nie bede sie wypowiadał bo nie mialem stycznosci z dystansami u siebie.

Jak załozysz je to zrob fotke jak to wyglada:wink:

Jakie długosci srub zastosowales na przod/tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łozysk to nie bede sie wypowiadał bo nie mialem stycznosci z dystansami u siebie.

Jak załozysz je to zrob fotke jak to wyglada:wink:

Jakie długosci srub zastosowales na przod/tył?

dłuższe o tyle co grubość dystansu, tu nie ma filozofii:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45mm i 50mm, kurde tak sobie teraz myśle nie za krótkie?

takie mi ten gość dał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam aluminiowe i nie są ciezkoe, drugi sezon na nich bede latał i niewidać by cos z nimi sie działo:wink:

odniosłem się do 1szych ktore kupiłem na allegro. Obecne H&R tez leciutkie 10mm z kołnierzem waza tak na reke tyle co stalówki 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem dziś małą przymiarke i stwierdzam że jesli ktoś ma ori felgi 16/55/205 7'' ET45 i ośke to, najlepszym dystansem na tył żeby koło było równo z błotnikiem to 20mm będą najodpowiedniejsze, myślałem że troche koło wyjdzie poza obrys ale jednak jest idealnie

zdjecia w ostatnim poście tego tematu ---> http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/b5-adr-czarna-a4-b5-skorka-pokladzie-219017/index4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat wpływu dystansów lub zastosowania felg z małym ET na trwałość łożysk?

Wysłane z mojego MT27i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na tyl robilem przymiarke 20mm i jest git.Tylko chodzi o sruby.Teraz posiadam 4cm a jak zaloze dystans 20mm to musze zakupic 6cm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zapakowal na tyl 4,5cm śrube, kurcze do tej pory miales strasznie dlugie jesli mowisz ze 6cm!

oczywiscie ja mierze dlugosc gwintu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumiałeś moj post.teraz mam sruby 4cm gwintu.Pytalem czy po zalozeniu dystansu 20mm musze zakupic 5mm czy 6mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt racja zle przeczytalem, w każdym bądź razie mi gość dał śruby 4,5cm te 4cm co masz teraz rzeczywiście mogą być za krotkie ale żeby od razu dawać 6cm hmmmm chyba nie, to bylo by za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Napisałem wcześniej w temacie o znaczeniu et felg ale jakoś tam odpowiedzi nie dostałem dlatego pisze tutaj. Jakie dystanse zastosować do mojej b6 przy zawiasie 1be i feldze 7JX16 ET42. Sa to oryginalne felgi audi. Myślałem z tyłu dac 20mm a z przodu 15. Mniej raczej nie za bardzo bo zalezy mi na dystansach z kołnieżem centrujacym a mniejsze chyba go nie mają. Kolnież na piaście z przodu wystaje jakies 13 mm a z tyłu 15.

Dobrze to sobie wyliczyłem? nie bedzie trzeć?

opony standard 205/55 16

Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 18:37 ---------- Poprzedni post napisany at 11:03 ----------

No i kupiłem i założyłem dystans 20mm na tylna oś i 15 na przednią. Przyjechałem narazie kawałek po wyboistej drodze gdzie w mondeo jak bujnie to obieciera o nadkola. Odpukać narazie nic nie przytarlo ale jak będzie to sie okaże jak go czymś doladuje. Na 100 % nie moge powiedzieć ze będzie ok ale wyglada kozacko i to na oryginalnych felgach audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o samo ET to ja mam 46 zastosowalem dystans 20mm i jest idealnie.Felga 16 opona 205/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do jakich felg. Bo po zastosowaniu tego konkretnego dystansu zostaje ET15 i wtedy koło może wyjść po za obrys auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...