Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Proszę o pomoc w sprawie dystansów


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do osob co zakladaly takie felgi:

17x8j et48, felgi z a8/s8

jaki zastosowaly dystans?

tu na forum znalazlem kilka podobnych i kazdy pisze inaczej,

wyczytalem rowniez ze obnizenie zawieszenia tez wplywa to grubosc dystansu,

u mnie jest 1be czyli -20mm, B5 lift avant oska,

w skrocie:

1.jaka grubosc dystansu 5 , 10 , 15 czy 20mm ?

2. czy wszystkie 4 dystanse takiej samej grubosci?

3. czy szukac dystansow aluminiowych czy stalowych?

4. czy pomijac oferty dystansow ktore nie maja kolnierza centrujacego?

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatecznie mam takie parametry kół

przód 8J i ET 30

tył 8J i ET 15

tobie polecam osiągnąć wartość 30 z przodu i 25 z tyłu i będzie bardzo fajnie.

na przód musisz mieć dystans 18 mm z kołnierzem centrującym

na tył dystans 23 mm z kołnierzem centrującym

ewentualnie możesz założyć 4 takie same dystanse: 15, 18 bądź 20 mm tylko wtedy przód będzie się wydawał że wystaje bardziej niż tył.

lepsze dystanse aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Możesz założyć bez dystansu wchodzą spokojnie ja mam taki setup obecnie

2.- w zależności od jakie opony na to naciagniesz dobierasz dystans .

Możesz dać na tył grubszy niż na przód o 5mm wtedy równo będzie przód z tyłem

dystanse według gustu wchodzą 5 i 20 mm

Dystanse cienkie nie będą mieć kołnierza , za to przy grubszych szukał bym tylko z kołnierzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej znikomej glebie jak -20 to mozesz jaki chcesz ten dystans walnąć pod wzgledem tego czy sie zmieści( gorzej z prawem, bo koło nie moze wystawać poza obrys auta) tak wiec jak chcesz mieć na równi z błotnikiem to przód musisz zbliżyc do wartosci et30-35, a tył do wartosci et25-30. Tylko po załozeniu tych felg pewnie będzie cie drażniła kozowatosc furki i pomyslisz o gwinice wiec, wiedz ze, przy obnizeniu auta do 60-62cm do rantu i załozeniu na to opon 225 bedzie tarło po rancie błotnika, ale to dopiero jak zglebisz auto, bo obecny setup bedzie wygladał tak pod wzgledem wysokosci:naughty:

fela3.jpg

tu jest -30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi,

czyli na przod 15-18mm, a na tyl 20-23mm,

nie moge go bardziej obnizyc bo do garazu nie wjade, wjazd mam ze spadem,

juz teraz jak wjezdzam to obcieram dolnym spojlerem od zderzaka,

czyli musi pozostac tak jak jest czyli -20mm 1be to max ;/

a opona to chyba 225/45 , lub naciagniete 215 ?

obecnie na felgach jest 235 ale to za szerokie :)

wysokosc to raczej 45, chyba ze 40mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej znikomej glebie jak -20 to mozesz jaki chcesz ten dystans walnąć pod wzgledem tego czy sie zmieści( gorzej z prawem, bo koło nie moze wystawać poza obrys auta) tak wiec jak chcesz mieć na równi z błotnikiem to przód musisz zbliżyc do wartosci et30-35, a tył do wartosci et25-30. Tylko po załozeniu tych felg pewnie będzie cie drażniła kozowatosc furki i pomyslisz o gwinice wiec, wiedz ze, przy obnizeniu auta do 60-62cm do rantu i załozeniu na to opon 225 bedzie tarło po rancie błotnika, ale to dopiero jak zglebisz auto, bo obecny setup bedzie wygladał tak pod wzgledem wysokosci:naughty:

tu jest -30

U mnie na standardowym 1BA siedzi niżej tak wygląda po zdięciu, przód 69 a tył 66cm od rantu.

Można założyć również 205/50 r 17 wtedy będzie minimalny naciąg , tylko warto opony kupić z rantem ochronnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej znikomej glebie jak -20 to mozesz jaki chcesz ten dystans walnąć pod wzgledem tego czy sie zmieści( gorzej z prawem, bo koło nie moze wystawać poza obrys auta) tak wiec jak chcesz mieć na równi z błotnikiem to przód musisz zbliżyc do wartosci et30-35, a tył do wartosci et25-30. Tylko po załozeniu tych felg pewnie będzie cie drażniła kozowatosc furki i pomyslisz o gwinice wiec, wiedz ze, przy obnizeniu auta do 60-62cm do rantu i załozeniu na to opon 225 bedzie tarło po rancie błotnika, ale to dopiero jak zglebisz auto, bo obecny setup bedzie wygladał tak pod wzgledem wysokosci:naughty:

tu jest -30

U mnie na standardowym 1BA siedzi niżej tak wygląda po zdięciu, przód 69 a tył 66cm od rantu.

Można założyć również 205/50 r 17 wtedy będzie minimalny naciąg , tylko warto opony kupić z rantem ochronnym.

noi własnie to jest urok 18ki na takim obnizeniu, na zdjeciu auto stoi na 64cm(szczelina 2palce), ale niski naciagniety profil wizualnie podbija wrazenie kozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem felgi z kijowym ET(56) i wiadomo koło jest mega głęboko schowane i zastanawiam się nad dystansami.

Felgi 17 z oponą 225/45 poprzednio miałem 16 z ET 36 wiec wychodzi o 2 cm szerzej na kole.

Teraz pytanie bo z czasem bedę sprowadzał moją trawożerną kozę na glebę(gwint)i nie chciałbym żeby to haczyło itd itp.

Teoretycznie dystanse 20mm załatwiły by sprawę ale powiedzcie czy mogę dać więcej bo szkoda kasy żeby kupować dwa razy:decayed:

Poproszę o podpowiedz nad 2 osiami:wink:

Dodam jeszcze że opony może zmienię na 215 ale to nie jest konieczne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuj 20mm wyjdzie Ci et 36 i będzie git. Zresztą 20mm jest najłatwiej znaleźć. Opony 225/45 wejdą a z 215/45 to już żadnego problemu przy dobrej glebie nie będzie :decayed:

a jaka szeroka ta felga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód 20 tył 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela szeroka na 7,5 cala.

Dzieki za podpowiedz najpierw poszukam na tył bo tragedia jest:facepalm::facepalm:z przodu tak nie rzuca się w oczy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak 7,5" to śmiało możesz tak jak kolega pisze:thumbup1: nie wiem czemu z góry założyłem, że masz 8":decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem dystanse,jutro montaż,wrzucę foty przed i po:wink:

p8070215.jpg

---------- Post dopisany 08-08-2013 at 10:36 ---------- Poprzedni post napisany 07-08-2013 at 10:08 ----------

Już po montażu.

Wsio ładnie wyczyściłem i efekt taki.

Mam pytanko bo śruby są 10.9 a ja miałem wrażenie że się rozciągają tzn ori śruba zatrzymała się a ta dokręca się i dokręca,boje sie że ją urwę:wink:

p8080216.jpg

p8080217.jpg

Tutaj zakupiłem dystanse,polecam:hi:

DYSTANSE 25mm AUDI VW SKODA SEAT 5x112 5x100+Śruby (3433968860) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie mam w audi a4 b5 sedan felgi 225/45/17 et54 szerokość felgi 7" jakie dystanse najlepiej założyć myślałem nad 20mm nie będzie za mało? czy może jeszcze większe poszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 7,5j i et 45 na równo z blotnikami byl dystans przód 13mm tyl 15mm

Przy 7j i et 54 pakuj przód 26 tyl 28 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Et 56 i na przód dałem 20 a tył 25,ale to b5 nie wiem jak jest u Ciebie...

http://a4-klub.pl/felgi-opony-18/dystanse-281196/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rob tak aby et było ok 35-38 optymalnie dla seryjnego zawieszenia, 40 tez nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...