Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż nawigacji do AUDI A4 2000 rok


Hubix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie w sprawie nawigacji satelitarnej do Audi A4.

Jaką nawigację polecacie ? Trzeba robić jakieś przeróbki na desce ? Mam fabryczne radio blaupunkt i climatronic a chcialbym zamontować nawigację.

pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc ;)[br]Dopisany: 07 Sierpień 2007, 13:16 _________________________________________________Ajjj, moje niedopatrzenie, proszę przenieś ten post do działu: "Nawigacja , Car Audio i CB-Radio"

Z góry przepraszam za kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc tez myslalem o nawigacji ale zadnych przerobek nie robilem bo to dodatkowe koszty po

prostu zakupilem sobie gps tomtom i sprawe zalatwilo jest 4.3'' monitor dotykowy i mozna go zabrac do innego auta w 1 sec , ale nie wiem jak jest z pokryciem mapy w polsce o sorki zapomnialemm dodac ze mieszkam w uk pomysl nad gps przenosnym jest cool :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na sprzedaż ori navi dx..jak jesteś zainteresowany to wal na priva..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do montażu ori nawigacji do Audi to trzeba kupić całą przednią konsole (tzn. znaczy ten plastik w którym jest włożone radio i climatronic). Plastik ten zaznaczyłem na zdjęciu czerwonymi liniami, kupuje się go z popielniczką która ma troszkę inny kształt od normalnej. Musi być cały nowy, ponieważ wtedy climatronic jest troszkę niżej i mieści sie wtedy nawigacja, no i co najważniejsze są oryginalne mocowania i nie trzeba kombinować.

Drugie wyjście to takie o którym słyszałem że można wziąść pilnik i piłować plastiki, ale nie polecam tego rozwiązania, ponieważ nigdy nie będzie to wyglądać estetycznie i ładnie. No i na koniec przy tym rozwiązaniu zostaje nam problem mocowań, trzeba dorabiać i kombinować jak to zrobić żeby sie trzymało "kupy".

Najlepiej jest zapłacić więcej, kupić cały plastik i bez problemu sobie zamątować nawigację.

A co do nawigacji ori czy innych firm to już jest sprawa dyskusyjna, każdy woli to co mu sie podoba z funkcjonalnością jest różnie.

Pozdrawiam, jeśli macie jakieś pytania to proszę pisać, postaram się odpowiedzieć.[br]Dopisany: 14 Sierpień 2007, 15:27 _________________________________________________Przepraszam ale mam jakiś problem ze zdjęciem i nie mogę go dodać.[br]Dopisany: 14 Sierpień 2007, 15:28 _________________________________________________link do zdjęcia: http://img61.imageshack.us/my.php?image=panelclimatornicadonavito8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobijam do tematu czy trzeba cos zmieniać w konsoli ,żeby zamontować DX-a do b5 zamiast radia Symphony 2DIN?? oprócz Samej Navi co trzeba dokupić??co zamontować?

img0211ya9.jpg

Shot at 2007-08-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor Ty nic nie musisz zmieniać z tym że do Audi plusa musisz kupić zmieniarkę żeby słuchać muzy z płyt a Navi plus + ori zmieniarka z kablem to wydatek rzędu 1400 - 1700 zł a za ~1800 zł możesz mieć już RNS-E które czyta MP3 i w ogóle inne gadżety ( z tym że wówczas potrzebujesz CAN-adapter a to wydatek rzędu 300-400 zł) reasumując jak masz SYMPHONY to włożysz bez problemu Audi + lub RNS-E ( z tym że RNS-E do A4 B5 musi pochodzić z A6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. RNS-E jeżeli ma pochodzic z A6 to raczej z tego C5 97-05 bo te nowsze mają zupełnie inne...zabudowane w desce.Jak poznać ,że RNS-E jest z A6 a nie z A4 b6/7 ???

Który adapter? z tych http://www.allegro.pl/search.php?string=Can+bus+audi&buy=0&new=0&pay=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor

RNS-E jeżeli ma pochodzic z A6 to raczej z tego C5 97-05 bo te nowsze mają zupełnie inne

Motor to oczywista sprawa bo przecież z nowej to byś musiał pół deski rozdzielczej wyciąć... :D

Który adapter?

http://www.allegro.pl/item222940039_audi_can_bus_adapter_do_rns_e.html

Jak poznać ,że RNS-E jest z A6 a nie z A4 b6/7 ???

powiem Ci jak rozpoznać z A3, A4 (B6 czy B7 żadna różnica bo RNS-E są takie same...) i A6.

- ta z A3 ma zaokrąglone górne narożniki

a3ev3.th.jpg

- taz A4 nie ma zaokrąglonych górnych narożników ale ma aluminiową listwę u dołu navi

a4uh6.th.jpg

- ta z A6 ani nie ma tego co ta z A3 (brak zaokrąglonych górnych rogów) ani tego co A4 (brak listwy chromowanej...)

a6vq0.th.jpg

tą częśćjak rozpoznać która jest która wrzucam do "RNS-E od A do Z"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedź :thumbup: wyczerpałeś temat na tym poziomie :th: czyli jak zamontować RNS-E do B5 po lifcie w miejsce 2DIN!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie wszystko na ten temat potrzebujesz jeszcze tylko antenę GPS i przejściówkę antenową do RNS-E bo przejścia z ISO na ISO 2 sąw CAN adapterze i teraz to już na pewno wszystko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie wszystko na ten temat potrzebujesz jeszcze tylko antenę GPS i przejściówkę antenową do RNS-E bo przejścia z ISO na ISO 2 sąw CAN adapterze i teraz to już na pewno wszystko... :D

a gdzie moge ta przejsciowke antenowa dostac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...