Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Różnica między 245 a 225 - jakieś rady?


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzystwo, sprawa jest następująca:

Na chwilę obecną jeżdżę na 245/40 i za chwilkę będzie kupno nowych opon. Dyskutowałem już z adameczkiem, no i doszliśmy do wniosku że może mam trochę za szerokiego kapcia. Koleś jeździ na 225 i jest też zadowolony. Oczywiście wchodzi tutaj też w grę zmiana innego parametru, wysokości gumy, z 40 na 45, ale to chyba tylko in plus, a wizualnie przypuszczam że będzie to samo.

Pytania są dwa:

1. czy będzie jakakolwiek różnica w jeździe?

2. czy na felę na której była opona 245/40 można bez żadnego kłopotu założyć 225/45

Profile 18 pozostają

Za wszelkie rady będę szczerze zobowiązany

Zdrowaś :hi:

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo, sprawa jest następująca:

Na chwilę obecną jeżdżę na 245/40 i za chwilkę będzie kupno nowych opon. Dyskutowałem już z adameczkiem, no i doszliśmy do wniosku że może mam trochę za szerokiego kapcia. Koleś jeździ na 225 i jest też zadowolony. Oczywiście wchodzi tutaj też w grę zmiana innego parametru, wysokości gumy, z 40 na 45, ale to chyba tylko in plus, a wizualnie przypuszczam że będzie to samo.

Pytania są dwa:

1. czy będzie jakakolwiek różnica w jeździe?

2. czy na felę na której była opona 245/40 można bez żadnego kłopotu założyć 225/45

Profile 18 pozostają

Za wszelkie rady będę szczerze zobowiązany

Zdrowaś :hi:

k.

225/40 a 225/45 to jakieś 22,5mm na średnicy różnicy - nie będzie wizualnie podobnie na pewno, jeśli już na 235/40 widać spora różnicę :wink4:

1. po zmianie z 245/40 na 225/45 będzie Cię na pewno mniej poniewierać w koleinach, komfort lepszy na drugich - 6,5 mm na średnicy więcej gumy

2. jeśli felga 8-8,5", to nie ma najmniejszego problemu, żeby założyć szerokość 225 :good: kółko na pewno ni będzie wystawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twojim silniku....:gwizdanie: nie zakładałbym większych niż 225. Przy naszych drogach komfort jazdy napewno będzie lepszy :wink4:

Przy profilu 45 komfort napewno będzie lepszy ale zaś bez przesady :)

2. jeśli felga 8-8,5", to nie ma najmniejszego problemu, żeby założyć szerokość 225 :good: kółko na pewno ni będzie wystawać

:good:

Kamyk, w takim bądz razie niepotrzebnie jechałem Ci sprawdzać te opony do bielska :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk, w takim bądz razie niepotrzebnie jechałem Ci sprawdzać te opony do bielska :kwasny:

Grisza pierdzielisz że hoho

Przede wszystkim dowiodłeś że jesteś fajnym kolegą którego można prosić o pomoc. Do tego udowodniłeś, że to forum jest bardzo potrzebne i można tutaj wzajemnie na siebie liczyć. Poza tym dostarczyłeś mi wiarygodną informację jako osoba postronna - to przecież bezcenne!

Więc jak możesz nawet myśleć, że to nie było potrzebne?

To że zrezygnowałem z ich zakupu to inna bajka, ale bez Twojej opinii ...

Wiesz o co biega?

Zdrowaś

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zalozylbym 235/40. Buda B8 jest dosc duza optycznie i mala opona 225 moze zniknac... a na pewno bedzie duzo mniej komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle - w taki sposób to jeszcze rok pojeżdżę na tym co mam ... :cool1:

zdrowaś

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk, w takim bądz razie niepotrzebnie jechałem Ci sprawdzać te opony do bielska :kwasny:

Grisza pierdzielisz że hoho

Przede wszystkim dowiodłeś że jesteś fajnym kolegą którego można prosić o pomoc. Do tego udowodniłeś, że to forum jest bardzo potrzebne i można tutaj wzajemnie na siebie liczyć. Poza tym dostarczyłeś mi wiarygodną informację jako osoba postronna - to przecież bezcenne!

Więc jak możesz nawet myśleć, że to nie było potrzebne?

To że zrezygnowałem z ich zakupu to inna bajka, ale bez Twojej opinii ...

Wiesz o co biega?

Zdrowaś

k.

Luz blus :wink4:

Byłem poprostu przekonany na 100% że je bierzesz, i chcesz się tylko upewnić że wszystko z nimi ok. Daleko nie miałem także :good:

Powodzenia w wyborze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mogę Ci polecić 215/45/18 np Yokohama , można kupić na allegro komplet do 1500 z przesylka.

Opona ma w maire duzy profil wiec jezdzi sie bardzo wygodnie i nie poniewiera po koleinach. Wczesniej mialem 245/40/18 - strasznie woziło na kolinach, ogolnie niezbyt wygodnie. Pomysl nad 215/45/18 bo to bardzo dobra opcja, jedyny minus to ten ze ciezko kupic uzywki, bo jest to nietypowy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 18 zalecane jest 225/40..jednak można założyć 235/40 i też będzie ok...rzucać na koleinach nie powinno..rozmiar nie jest na tyle duży i szeroki...często kiepskie i wysłużone opony powodują poniewieranie po koleinach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zakupu nowych opon oraz nowych felg ale nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Nie wiem jak dobrac opony do felg? Pomożecie ?  Zdjęcie z zimowych felg. Oraz to co producent zaleca. Teraz mam 17 zimówki, a letnie chciałbym 18. Chciałbym żeby opona była komfortowa i ładnie się prezentowala na feldze. Proszę o waszą pomoc co radzicie. Jaki profil jaka felga 8 czy 7 tak jak na zimówkach tylko tam 16 była. Tak żeby nie ocierało.. osobiście myślałem o feldze 18, 8 i oponach 225/45.? I jak z tym ET koniecznie musi być tak jak na tych 16' ET35 czy na 18 może być inna ? 

 

 

 

20220622_183434.jpg

20220713_194521.jpg

Edytowane przez Ukaszeq94
Zapomnialem dopisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...