Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Uszczelka dzwi. Czy do wymiany?


cooler_noss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ostatnimi czasy bardzo mnie denerwuje głośny świst powietrza przy prędkości > 120km/h. Drzwi nie są opuszczone, więc zawiasy odpadają. Na razie nie chcę kombinować ramką drzwi(choć pewnie by pomogło), wolę się upewnić czy to czasem nie uszczelka powoduje zwiększony hałas podczas jazdy. Choć moim zdaniem jest nieźle wgnieciona i może to jest powodem hałasu :mysli:

Bardzo to irytujące zważywszy na to że podczas postoju przy obrotach jałowych słychać jak ta uszczelka ociera o drzwi powodując popiskiwanie. Jakby za słabo dociskała do ramy drzwi. Pryskałem już środkami typu smar silikonowy do uszczelek ale daje to krótkotrwały efekt.

Jak wygląda u Was koledzy ta uszczelka?

Poniżej zdjęcia mojej...

uszczelka3.jpg

uszczelka2.jpg

uszczelka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiał bym na regulację ramki. Uszczelka u mnie wyglądała tak samo a było cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też szumi, drzwi nie dolegają do końca, próbowałem regulacji i nic:mysli: :wink4: Z reszta po regulacji teraz drzwi nie równo odstają od reszty karoseri i nie wiem jak je ustawić dobrze:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam z tym problem jak jadę powyżej 120 to szumi i już nawet uszczelkę wymieniłem ale nie pomogło więc to coś z tą ramka jest bo wystarczy że jednym palcem ją pociągnę do siebie to przestaje ale nie wiem jak ją dociągnąć bo drzwi są prosto i równo wszystko jest i boję się że jak zacznę kombinować to dopiero mi będą odstawać od reszty.

Może ktoś to już zwalczył to niech się podzieli jak to zrobić żeby było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak do 80km/h lekki szum jest, tak 100 trochę większy+takie wycie. Jak jest silny wiatr to i prz 90 głośno jest. Denerwujące to jest strasznie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że musisz jednak wyregulować ramę.

Moja uszczelka wygląda podobnie, a jest zupełnie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek też można regulować tam na słupku,są cechy ja mam wszystkie drzwi na środkowych kreseczkach(cechach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie! :naughty: Problemem okazał się brak piankowej "uszczelki" przy lusterku zewnętrznym pod takim trójkątnym plastikiem patrząc od wewnętrznej strony dzwi.

Widocznie słabo szukałem na forum bo poruszany był temat tej "uszczelki" :kwasny:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_glosny_szum_powietrza_przy_predkosci_140_kmh-t52046.30.html

Na razie napchałem tam gąbki i jest o niebo lepiej lecz zamierzam kupić ori bo koszt to ok 20 zł :>

Dzięki wszystkim za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...