Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Błędy klimatyzacji, błędne wskaźniki temperatury


hectic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebowałbym pomocy w zdiagnozowaniu przyczyny takiego numeru:

20100709001.jpg

Coraz rzadziej ale zdarza się właśnie, że temperatura na wyświetlaczu nagle z właściwej zaczyna mi spadać do -45 C. Na początku myślałem, że to tylko walnięty czujnik temp. zewnętrznej ten za zderzakiem, więc zakupiłem sprawną na 100% używkę od znajomego, następnie go zamontowałem zamiast starego. Mimo to temperatura nadal co jakiś czas mi spada do -45 C. Nie ruszało by mnie to w ogóle gdyby nie fakt że przez to dziadostwo wyłącza mi się klimatyzacja :angry: wystarczy że temp. spadnie do 4 C i klima jest OFF.

Następnie podpiąłem się pod VAG i sprawdziłem sobie błędy na klimatyzacji.

A wynik był następujący:

787 Czujnik temperatury kanału zasysanego powietrza-G89

przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

Czy to chodzi o ten czujnik pod filtrem pyłkowym? Biorąc pod uwagę, że jest to błąd sporadyczny postanowiłem go usunąć i zobaczymy czy po czasie znowu wróci, a jeżeli tak to czy wymieniać ten czujnik?

PS. Wiązki wszystkie sprawdziłem, nie ma przetarć, przewody przełamane też nie są nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie ten sam problem, tylko temperatura spadała mi do -5. kilka dni później pojawił się błąd czujnika w kanale świeżego powietrza. (ten pod filtrem pyłkowym) więc go wymieniłem. i problem znikną. Wiem Niby ten czujnik nie ma nic wspólnego z wartością która się wyświetla na zegarach, ale u mnie pomogło.Dodam że wcześniej temperatura na wyświetlaczu która spadała, to na klima troniku, na kanale 59 wartość była ok. minęło dwa tygodnie i na razie jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...