Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka


Walker

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem...

Kupiłem angielskie lusterko i w związku z tym musiałem wymienić wkład. Do tej pory było prosto - suszarka, odklejenie maty grzewczej, nowe szkło, troche taśmy dwustronnej, sklejenie, składanie.

Wszystko śmigało, aż pewnego dnia - jakieś 3 dni później - nowy wkład zaczoł pękać, w ciągu 20 sekund pęknięcie przeszło po całym lustrze. No, a jak by tego było mało to jeszcze wkład zaczoł się palić.

No to na szybko odłączyłem kabelki i sobie myśle, że dałem d... przy zrywaniu maty. No nic - wydatek.

Nowe lustro, nowa mata grzewcza - kupiłem wszystko ładnie złożone do kupy - tylko odkleić taśme dwustronną i zamontować do uchwytu. Proste, więc zajeło to naprawdę chwile.

Kabelki podłączone, wszystko śmiga, ja w aucie, stacyjka, odpalam silnik i coś mi się nie podoba w ustawieniu. Idę poprawić, a tu lusterko gorące jak cholera. Tylko to nowe - stare, z lewej strony zimne, tylnia szyba zimna.

Co jest? Dlaczego ono cały czas grzeje? Coś da się z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązałeś już ten problem??

grubo odswiezasz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest? Dlaczego ono cały czas grzeje? Coś da się z tym zrobić?

W Twoim roczniku grzanie lusterek jest po kluczyku.Dopiero po II lifcie były grzane po właczeniu tylnej szyby...z tego co mi wiadomo...Musisz wykonac taki zabieg jaki jest opisany w tym wątku http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_przerobienie_podgrzewania_lusterek_po_kluczyku_na_grzanie_po_tylnej_szybie-t56629.0.html wtedy grzanie bedziesz miał po załaczeniu tylnej szyby i bedziesz mogł sobie swobodnie sterowac kiedy chcesz załaczyc lustra a kiedy nie :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po II lifcie były grzane po właczeniu tylnej szyby...z tego co mi wiadomo...

Nieprawda ja mam grzane po włączeniu tylniej szyby :tongue4::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączane w ten sposób a spróbuj wyłączyć :chytry:

Lustra będą grzane cały czas dopóki nie zgasisz auta :naughty:

Ja tak mam i się tym zajmę ale jak troszkę cieplej się zrobi :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączają się normalnie po wyłączeniu grzania tylniej szyby wiem bo specjalnie sprawdzałem :wink4:

ale może u mnie jest jakoś inaczej bo ja mam na przykład elektrycznie składane lusterka a z tego co się dowiedziałem to się rzadko zdarzało w tych autkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam składane elektrycznie (co prawda jedno ale jednak :tongue4:) a skoro Ci się wyłącza to ktoś już to zrobił... Nie jestem pewny ale chyba po 1 lifcie były już wyłączane razem z tylnią szybką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany

W moim modelu - ale nie we wszystkich - napiecie na lusterka podawane jest non stop.

W oryginalnych lustrach przymocowany jest taki grzybek - termostat, ktory po przekreceniu kluczyka uruchamia grzalke tylko gdy temperatura jest ponizej 5C.

Oczywiscie mozna wymienic wklad na taki z termostatem - mozna to kupic :) ale u mnie to sie niestety by nie sprawdzilo bo mam dwa duze lusterka, a przekladka grzalek z termostatem byla zbyt ryzykowna (to tez jest opcja).

Zamiast tego przerobilem instalke na grzanie lusterek, gdy grzeje tylnia szyba.

Mod nie jest trudny - zdjecie dwoch plastikow, 3 przeciete przewody, 3 luty i przeciagniecie przewodu z lewej strony na prawa i wszystko smiga.

Link do opisu dal _Solar_ ale ja niestety sam musialem do tego dojsc - kto forum nie czyta ten sie narobi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...