Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Miękki pedał hamulca


bolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich-Pojawil sie mały problemik mianowicie stojac na swiatlach zaobserwowalem ze jak depne na hamulec to pedal pomalutku wpada sobie do samego konca,pojechalem do kumpla odpowietrzenie nie pomogło żadnyego powietrza w ukladzie anoi wycieku z cylindrów-plynu nie ubywa wogóle,przypuszczam ze coś z pompą najprawdopodobnie,ale boje sie zostawic u mechesów bo znajac zycie od razu beda gadac ze pompa is dead i trza wymienic,a jak wy uwazacie ?? co moze byc przyczyna?? Istnieje moze jakis zestaw naprawczy pompy Do A4??pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tez cos podobnego, ogółnie nie ma problemu z hamowaniem, chodzi jak trzeba, kiedys się zastanawiałem nad tym i nie wiem czy to nie ma czegos wspólnego z ABSem, ale to tylko takie moje gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno tak nie powinno byc i radze jak najszybciej sie tym zajac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tez cos podobnego, ogółnie nie ma problemu z hamowaniem, chodzi jak trzeba, kiedys się zastanawiałem nad tym i nie wiem czy to nie ma czegos wspólnego z ABSem, ale to tylko takie moje gdybanie

Wlasnie u mnie hamulec tez generalnie jest taki jak był 40 tys km temu,problem w tym ze chętnie bym to naprawił tylko nie wiem od czego zacząć :sad: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich-Pojawil sie mały problemik mianowicie stojac na swiatlach zaobserwowalem ze jak depne na hamulec to pedal pomalutku wpada sobie do samego konca,pojechalem do kumpla odpowietrzenie nie pomogło żadnyego powietrza w ukladzie anoi wycieku z cylindrów-plynu nie ubywa wogóle,przypuszczam ze coś z pompą najprawdopodobnie,ale boje sie zostawic u mechesów bo znajac zycie od razu beda gadac ze pompa is dead i trza wymienic,a jak wy uwazacie ?? co moze byc przyczyna?? Istnieje moze jakis zestaw naprawczy pompy Do A4??pozdrawiam i dzieki za pomoc

Ja mam to samo, ale hamulce są ok i z tego co słyszałem nie jest to problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich-Pojawil sie mały problemik mianowicie stojac na swiatlach zaobserwowalem ze jak depne na hamulec to pedal pomalutku wpada sobie do samego konca,pojechalem do kumpla odpowietrzenie nie pomogło żadnyego powietrza w ukladzie anoi wycieku z cylindrów-plynu nie ubywa wogóle,przypuszczam ze coś z pompą najprawdopodobnie,ale boje sie zostawic u mechesów bo znajac zycie od razu beda gadac ze pompa is dead i trza wymienic,a jak wy uwazacie ?? co moze byc przyczyna?? Istnieje moze jakis zestaw naprawczy pompy Do A4??pozdrawiam i dzieki za pomoc

Ja mam to samo, ale hamulce są ok i z tego co słyszałem nie jest to problem :wink:

No Piórko2 to niezabardzo jest ok,mamy cos nie tak,czekajmy na kolejne wypowiedzi forumowiczów ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce mam jak brzytwa :cool:

na rolkach auto wyskakuje :cool:

ABS działa idealnie :cool:

stojac na swiatłach jak depne na hamulec to pedał pomalutku wpada :???:

wychodzi na to że to chyba reguła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha dzisiaj sprawdziłem u kolegi w 2.6 i nic nie wpada!!! I co dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mowilem lipa :twisted:

Mało tego -wychodzi na to ze połowa z nas ma zepsute hamulce i jezdzi na nieświadomce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to robiliście. Bez włączania silnika kilka razy depnijcie pedał hamulca, po kilku depnieciach powinien ztwardnieć na głaz, jak uruchomicie silnik to powinien zmięknąć cofnąc się pod nogą. Jak pedał nie twardnieje to znaczy, że nie działa wspomaganie hamowania, czyli pompa.

U mnie do podłogi nie wpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie TDI cierpią na coś co można by nazwać miękkim pedałem hamulca, w zasadzie jest to tylko takie odczucie bo przy hamowanu wszystko jest OK. Jeśli zmianiłeś płyn i odpowietrzyłeś (potrzeba przynajmniej litr łacznie z przepłukaniem i odpowietrzaniem, zlane resztki ASO utylizuje) to nie masz co się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i wielka bzdurą jest że tak ma być,najprawdopodobniej z tego co sie dowiedziałem puszczaja zaworki w pompie hamulcowej i niech mi nikt nie gada ze pedal hamulca ma wpadac do samej podłogi kiedy stoimy na swiatlach-Bzdura totalna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki efekt w zime, ale po wymianie plynu juz nie zauwazylem tego.

Prawdopodobnie plyn juz zawieral w sobie dosc duza ilosc wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to też bzdura że pedał ma wpadać

Dokladnie ale niektórzy mowia ze tak ma byc,a co najlepsze ze w kazdej A4 tak jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...