Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Felga 19x8.5 opona 245/35/19 spasuje?


david_n

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam felgi 19x8.5 ET48 i zalozone opony 235/35/19 jednak ta opona jest strasznie naciagnieta na ta felge, dlatego chcialbym zalozyc 245/35/19. I tutaj pytanie do Was: Czy taka konfiguracja podejdzie bez obcierania? Czy moge do tego wrzucic jakis dystans?

B7 z zawiasem 1BE

Przy okazji chce kupic nowe oponki, co mozecie polecic z tych rozmiarow? Zastanawiam sie nad Toyo Proxes T1-R, Continental ContiSportContact 3, Dunlop SP Sport MAXX GT, moze jakies Pirellki?

Pozdrówka

p.s. odpuśćcie sobie komentarze typu: auto nie bedzie jechac.. i tak juz nie jedzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie OK :)

Co do oponek to wlasnie mam Toyo i jestem b zadowolony :)

Śledzę Twój wątek i liczyłem na Twoja odpowiedź Wojtku :decayed:

Mógłbyś mi polecić jakieś dystanse do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15mm przód i 17mm tył...wydaje mi się że to będzie max żeby było ok...i nie tarło..chociaż masz zwykłe zawieszenie to nie będzie problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ze na 19 calowych wyglada kosmicznie ale to nie na nasze drogi... zobacz te 19 tylko 235 sa opony

http://moto.allegro.pl/item1115788598_audi_a4_dtm_avant_tdi_19_s_line_s_line.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ze na 19 calowych wyglada kosmicznie ale to nie na nasze drogi... zobacz te 19 tylko 235 sa opony

http://moto.allegro.pl/item1115788598_audi_a4_dtm_avant_tdi_19_s_line_s_line.html

jakos mnie to nie przeraza, juz od 4 miesiecy tak jezdze i zrobilem 15kkm. Tylko chodzi o to ze moje opony wyjatkowo brzydko wygladaja na tych felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze troche po calej polsce i wydaje mi sie ze profli 35 jest zbyt maly na jakosc polskich drog ale jak kto woli, wrazie co to komlpet wahaczy i jezdzisz dalej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam felgi 19x8.5 ET48 i zalozone opony 235/35/19 jednak ta opona jest strasznie naciagnieta na ta felge, dlatego chcialbym zalozyc 245/35/19. I tutaj pytanie do Was: Czy taka konfiguracja podejdzie bez obcierania? Czy moge do tego wrzucic jakis dystans?

nie rozumie do konca o co chodzi.....

masz to na aucie wiec podejdz do niego, przypatrz sie, zobacz ile jest miejsca w nadkolu, ile kolo jest schowane i sam stwierdzisz czy mozesz dac szersza opone i jakie dokladnie dystanse[br]Dopisany: 12 Lipiec 2010, 08:48_________________________________________________

wydaje mi sie ze profli 35 jest zbyt maly

a wiesz o tym ze profil 35 jest zupelnie inny w oponie 205, a zupelnie inny w oponie 245 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam felgi 19x8.5 ET48 i zalozone opony 235/35/19 jednak ta opona jest strasznie naciagnieta na ta felge, dlatego chcialbym zalozyc 245/35/19. I tutaj pytanie do Was: Czy taka konfiguracja podejdzie bez obcierania? Czy moge do tego wrzucic jakis dystans?

nie rozumie do konca o co chodzi.....

masz to na aucie wiec podejdz do niego, przypatrz sie, zobacz ile jest miejsca w nadkolu, ile kolo jest schowane i sam stwierdzisz czy mozesz dac szersza opone i jakie dokladnie dystanse

Szczerze to miedzy ktoryms elementem zawieszenia(galka bodajze) a opona nie bylo juz za wiele miejsca, dlatego tez bede musial raczej zalozyc dystanse. Ale najpierw przymierze bez, czy da sie upchac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponka 245 to bardzo dobry pomysl... tez o tym myslalem, ale jednak wracam do 18 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam felgi 19x8.5 ET48 i zalozone opony 235/35/19 jednak ta opona jest strasznie naciagnieta na ta felge, dlatego chcialbym zalozyc 245/35/19. I tutaj pytanie do Was: Czy taka konfiguracja podejdzie bez obcierania? Czy moge do tego wrzucic jakis dystans?

nie rozumie do konca o co chodzi.....

masz to na aucie wiec podejdz do niego, przypatrz sie, zobacz ile jest miejsca w nadkolu, ile kolo jest schowane i sam stwierdzisz czy mozesz dac szersza opone i jakie dokladnie dystanse[br]Dopisany: 12 Lipiec 2010, 08:48_________________________________________________

wydaje mi sie ze profli 35 jest zbyt maly

a wiesz o tym ze profil 35 jest zupelnie inny w oponie 205, a zupelnie inny w oponie 245 :?:

dobrze ze powiedziales bo bym nie wiedzial buehehe :shocked:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym et raczej ci nie podejdzie.. ja mam et35 i 245 oponę i już jest ciasno z zawieszeniem

no wiec wlasnie, dlatego potrzebny moze byc dystans, a jak juz mowimy o dystansach to co gdzie i jak kupowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do dobrego sklepu z warsztatem i sobie przymiezysz tak bedzie najlepiej chyba ze wiesz jaka grubosc Ci podejdzie. ja co prawda nie mam dystansow ale jezdze na et 35, opona 235 i zawieszenie s line, jak tak patrze to wiecej niz centymetr to nie podejdzie ale niechce nic mowic bo nigdy nie probowalem...dodatkowo nie zapomnij kupic odpowiednich srub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam felgi 8,5x19" ET43 i Michelinki 235/35/19. Co prawda dopiero się uczę na takim zestawie jeździć ale nie jest tak tragicznie jak mówią inni. Po wyboistych i remontowanych drogach, można spokojnie przejechać.

Na tył wrzuciłem dystanse 20mm, na przodzie na razie nic nie mam i nie słyszę, żeby mi coś obcierało - ale i tak chce sobie dystanse 10mm na przód wstawić, żeby to jakoś ładniej wyglądało :)

No i raczej przymierzam się do gwintu, bo w tej chwili sterczy jak koza :D

snc00085u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi sa za***iste ale na nawet z boku widac ze z tylu kola sa na dystansie a z przodu schowane wiec troche "pokracznie" i zawiecha tez sie inna by przydala wtedy bedzie kozak :decayed: jeszcze chromowanych listewek mi brakuje ale nie ma jak to czarne auto i czarne fele :> a jak podjezdzasz pod krawezniki? przeciez to nie jest auto sluzbowe... 35 to juz jest cieniutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponka 245 to bardzo dobry pomysl... tez o tym myslalem, ale jednak wracam do 18 cali.

Fly u Ciebie 18 to będzie minimum :wink4: (ps. miałeś rację u mnie szerokość to 8,5)

Ja u siebie mam felgi 8,5x19" ET43 i Michelinki 235/35/19. Co prawda dopiero się uczę na takim zestawie jeździć ale nie jest tak tragicznie jak mówią inni. Po wyboistych i remontowanych drogach, można spokojnie przejechać.

Na tył wrzuciłem dystanse 20mm, na przodzie na razie nic nie mam i nie słyszę, żeby mi coś obcierało - ale i tak chce sobie dystanse 10mm na przód wstawić, żeby to jakoś ładniej wyglądało :)

No i raczej przymierzam się do gwintu, bo w tej chwili sterczy jak koza :D

snc00085u.jpg

kolego ale ty masz zawieszenie 1BA z tego co widzę, więc nie ma porównania.

ja mam u siebie 19x8,5" 235/35 et43. kapeć 245 podejdzie bez problemu przy zawieszeniu 1BV. dystansu bym już u siebie przy 245 raczej nie dał bo przy obciążeniu mogło by obcierać, a zdarza mi się dociążać czasem tył (jak ktoś chce zobaczyć jak leża 235 et43 to foty są w moim wątku o aucie - wystarczy klik ikonkę auta w podpisie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale ty masz zawieszenie 1BA z tego co widzę, więc nie ma porównania.

No fakt, dopiero zauważyłem, ze buda i silnik takie jak moje tylko zawiecha inna :hi:

Ale nie zmienia to faktu, ze 235/35 nie jest aż tak tragicznie naciągnięta na 8,5" felgę. Wg mnie jest OK.

A co do opon, to ja kupiłem nowe Michelin. Póki co to nie zamieniłbym je na żadne inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale ty masz zawieszenie 1BA z tego co widzę, więc nie ma porównania.

No fakt, dopiero zauważyłem, ze buda i silnik takie jak moje tylko zawiecha inna :hi:

Ale nie zmienia to faktu, ze 235/35 nie jest aż tak tragicznie naciągnięta na 8,5" felgę. Wg mnie jest OK.

A co do opon, to ja kupiłem nowe Michelin. Póki co to nie zamieniłbym je na żadne inne.

Zaraz zrobie fotke to zobaczysz :wink4:

Oponka 245 to bardzo dobry pomysl... tez o tym myslalem, ale jednak wracam do 18 cali.

Fly u Ciebie 18 to będzie minimum :wink4: (ps. miałeś rację u mnie szerokość to 8,5)

ja mam u siebie 19x8,5" 235/35 et43. kapeć 245 podejdzie bez problemu przy zawieszeniu 1BV. dystansu bym już u siebie przy 245 raczej nie dał bo przy obciążeniu mogło by obcierać, a zdarza mi się dociążać czasem tył (jak ktoś chce zobaczyć jak leża 235 et43 to foty są w moim wątku o aucie - wystarczy klik ikonkę auta w podpisie)

Zawias 1BE i ET48 przy oponie 235 juz nie za duzo jest miejsca miedzy zawiasem a kolem[br]Dopisany: 13 Lipiec 2010, 13:08_________________________________________________Prosz:

cea7a8a79792758bmed.jpg

8cf8975edea928b0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...