Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Metaliczny stukot gdzies z tyłu samochodu


jawosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zauwazylem ostatnio ze na wertepach slysze stukanie z tyłu samochodu.

W kabinie słychać delikatny stukot. Natomiast gdy otworze okno słyszę metaliczne stuknięcia jakby klucze mi się przewalały gdzieś z tyłu samochodu albo jakby jakiś element metalowy był luźny i po prostu latał (od razu podkreślę ze bagażnik sprawdziłem i nic tam sie nie wala).

Czekam na pomysły co i jak powinienem sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokręcenie amortyzatorów na gorze, wejdź do kanału i sprawdź czy wszystko jest przykręcone i nie jest luźne. Ostatnia opcja ktoś jedzie a ty siedzisz z tyłu i słuchasz skąd dokładnie dochodzi dźwięk :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten hałas na nierównościach. A sprężyna to sprężyna od zawieszenia ciężko mi ją opisać taka przy amorku :)

Musisz podnieść samochód i sprawdzić czy ta sprężyna za kołem jest cała.

Możesz jeszcze kopnąć w koło i zobaczyć czy przypadkiem nie dzwonią ci zaciski od klocków hamulcowych bo wiem ze czasem coś tam się luzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokręcenie amortyzatorów na gorze, wejdź do kanału i sprawdź czy wszystko jest przykręcone i nie jest luźne. Ostatnia opcja ktoś jedzie a ty siedzisz z tyłu i słuchasz skąd dokładnie dochodzi dźwięk :hi:

Jak sprawdzić to dokręcenie amorków na górze. Od środka to się znajduje czy od zewnątrz? Koło i nadkole trzeba ściągać czy bagażnik rozbebeszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zauwazylem ostatnio ze na wertepach slysze stukanie z tyłu samochodu.

W kabinie słychać delikatny stukot. Natomiast gdy otworze okno słyszę metaliczne stuknięcia jakby klucze mi się przewalały gdzieś z tyłu samochodu albo jakby jakiś element metalowy był luźny i po prostu latał (od razu podkreślę ze bagażnik sprawdziłem i nic tam sie nie wala).

Czekam na pomysły co i jak powinienem sprawdzić.

Właśnie to przerabiam :decayed: Byłem na stacji diagnostycznej sprawdzić bo mechanik nic nie wykrył :kwasny: diagnosta z początku tez nic i mówi mi ze nic tam niema i czy sprawdzałem bagażnik czy mi się tam coś nie tucze ale mowie ze zostało już wszystko sprawdzone na pewno cos w tym kole jest nie tak :disgust: Jeszcze raz na trzepaczkę audiole a diagnosta w kanał i po chwili wyciągnął kawałek sprężyny(sama góra) która utknęła miedzy zwojami :shocked: Już mam zamówiona sprężynę i będę działał dalej :rolleyes: napisze coś więcej później :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie - coś dzwoniło z tyłu - tyle głów się zastanawiało co może być przyczynął. po lekturze tematu wcisnąłem łapę za koło i wyjąłem odłamane końcówki spręzyny z lewej i prawej strony....

można jeździć na takich krótszych?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...