Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] zmiana skrzyni 5 biegów na 6 biegów


pwitkow

Rekomendowane odpowiedzi

to że warto to już wiem...ale chciałem się poradzić...jakiej skrzyni biegów mam szukać (jakie oznaczenia???) i gdzie? CP jeszcze trzeba zmienić? Jakiś system zmiany biegów (wodziki???) , gałkę??? Może ktoś już ćwiczył ten temat? Dziękuję z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którąś krzynkę z silnika AVF szukaj :

(Oznaczenia kodowe) FPN, FPP, FRL, FTT, FYA, FYC, FYT, GBA, GBC

pomocnik :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,2744.0.html

znalazłem przez szukajkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa roznice pmiedzy tymi skrzynkami??? ew...ktora jest najlepsza....[br]Dopisany: 13 Sierpień 2007, 15:02 _________________________________________________aha i jeszcze jedno: gdzie znaleść te 3 magiczne literki oznaczajace skrzynie?

czy nie ma różnic w półosiach pomiedzy 5 biegami a 6 biegami???[br]Dopisany: 13 Sierpień 2007, 22:59 _________________________________________________Znalazłem skrzynkę 6 biegową od A4 (8D0-jakie to audi) nr 01E 301 211 C (nr wybity na skrzyni) i inny na karteczce 01E 300 047 K...

Co to za skrzynia? Bedzie pasowała? Napewno nie pasuja obecne półosie...ale może jakies bedą pasowały???

prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01E 301 211 C to pokrywa, taka sama dla skrzyń w dizlach i na przykład otto 1.8, więc po tym nie poznasz.

Tutaj szukaj oznaczenia skrzyni :

20070820194754wk0.png20070820194819fs5.png

GBA ma na przykład czujnik G22, FRL nie ma ... Przełożenia te same.

FTT, FYT, GBC jest z quattro,

A kiedy uzupełnisz profil ? No i dlaczego chcesz zmienić tę skrzynię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie...

1.uzupełniłem profil.

2.służbowy pasek ma 130 km i 6 biegów i widzę jednak różnice...dlatego chciałem powalczyć.drugi powód to okazyjny zakup skrzyni z Audi A4 z 2003 roku...1,9 TDI (rozbity z GB)... skrzynia ma oznaczenie 0814033FRK (w miejscu oznaczonym 1 na schemacie). Dalej nic nie wiem. Napewno nie pasuja półosie... Jakie będą pasowały?

dziekuje z góry za pomoc...[br]Dopisany: 20 Sierpień 2007, 21:57 _________________________________________________Aha i dalej nie wiem co to za skrzynia....[br]Dopisany: 20 Sierpień 2007, 22:11 _________________________________________________A w punkcie 2 mam na skrzyni oznaczenie: 01E 301 103 K-L....

Na przegubie wew jest oznaczenie: 4A0 407 341 B

POMOCY?

(co to za skrzynia co to za przeguby i jakich ja bede potrzebował...)[br]Dopisany: 20 Sierpień 2007, 22:16 _________________________________________________POMOCY...nie wiem jakie półosie mogą pasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w punkcie 2 mam na skrzyni oznaczenie: 01E 301 103 K

ta nie podejdzie do A4, zarejestruj się na www.vagcat.com to sam będziesz mógł sprawdzić...

Znalazłem, że była montowana w A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...