Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Dziwne zachowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Wygląda to tak jakby turbina sie zacinała. Jest kilka różnych problemów

-podczas przyspieszania przy 120km/h turbina jakby sie zacina

-woda dziwnie sie zachowuje (albo jest stale ok 75st albo 90)

-gdy podczas jazdy wrzucam na luz i ponownie po przejechaniu znacznego odcinka włączam 5tke to turba juz nie ma

Problemy te nie zawsze występują choć niekiedy nakładają się na siebie! nie wiem co robić . . .

Gdy zgaszę silnik podczas jazdy i na nowo go odpalę wszystko jest w porządku . . .

Podlączalem komputer i wykazał mi 3 błędy:

-Miernik masy powietrza

-Ciśnienie w kolektorze ssącym

-Zawór regulujący ciśnienia doładowania

czy jest szansa ze sam naprawie usterkę i co to jest?

z tego co wiem to mój model (1z) jest wyposażony w turbinę ze stalą geometrią - nawiązuje tu do tego słynnego problemu z zacinaniem sie łopatek w turbinach o zmiennej geometrii. Wiec mnie chyba? ten problem nie dotyczy choć oznaki są podobne

Opublikowano

trzeba by podłączyć vaga i zrobić logi

Opublikowano

-woda dziwnie sie zachowuje (albo jest stale ok 75st albo 90)

takie objawy to raczej tylko uszkodzony termostat może dawać. Nie mieszałbym tego z innymi objawami bo robi się bałagan wtedy ze znalezieniem przyczyny.

Często jeździsz tzw. PSJ ?

Opublikowano

sprawdz wszystkie objemki czy nie sa luzne ???

Opublikowano
  • Autor

Wszystko juz sprawdzałem. wszystkie złaczki popryskalem kontaktem w sprayu a i najwazniejsze sprawdzilem filtr powietrza, ktory byl bardzo zabrudzony! przeczyscilem go i pojechalem ja sprawdzic. no poki co wszystko jest dobrze, ale jutro jade w trase i sie okarze. a co do PSJ to nie bardzo do mnie sie to tyczy . . .

Opublikowano

a co do PSJ to nie bardzo do mnie sie to tyczy . . .

No i bardzo dobrze. To jest szkodliwe dla turbodiesla. Zresztą w każdym silniku od czasu do czasu trzeba przeczyścić zawory :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Witam!

Jutro jadę do lekarza od Diesli bo już nie mam na to siły . . . Audika nie szaleje już tak jak na początku, co prawda nie jeżdżę już w ogóle na luzie, ale teraz gdy w trasie ok 150km drogi to z 2-3 krotnie mi jakby odetnie zapłon przy ok 115-120 i już dalej nie chce iść, a wiem co ona potrafi. Nie idzie może jakoś imponująco szybko ale daje rade, i czuje kiedy przyspieszam na 5 biegu to ciągnie ciągle od 90 tak do 160km/h i jest to przyspieszenie jednostajne, ale już nie teraz ;(

to tak jakbym nagle odjął gazu . . . na obrotach sie nie zmienia ale zaczyna zwalniać. . . a żeby była jasność to droga jest prosta. potrafi mi nawet to z górki zrobić! a najgorzej jest przy wyprzedzaniu . . .

Koledzy pomóżcie!

może ktoś miał już podobny problem . . .

Opublikowano

a co do PSJ to nie bardzo do mnie sie to tyczy . . .

Każdy tak mówi (nie twierdze że kolega kłamie ;-)) ale co 2-3 post w tym dziale to problem zapieczonych kierownic.

Te kilkaset PLN w skali roku oszczędności na paliwie idą w tysiące na nowe turba...ehh...

Pozdr.

Opublikowano

a co do PSJ to nie bardzo do mnie sie to tyczy . . .

Każdy tak mówi (nie twierdze że kolega kłamie ;-)) ale co 2-3 post w tym dziale to problem zapieczonych kierownic.

Te kilkaset PLN w skali roku oszczędności na paliwie idą w tysiące na nowe turba...ehh...

Pozdr.

1Z nie ma turba ze zmienną geometrią.

Opublikowano

(...)najwazniejsze sprawdzilem filtr powietrza, ktory byl bardzo zabrudzony! przeczyscilem go i pojechalem ja sprawdzic. (...)

Jak często wymieniasz filtr powietrza?

Opublikowano

Witam!

Wygląda to tak jakby turbina sie zacinała. Jest kilka różnych problemów

-podczas przyspieszania przy 120km/h turbina jakby sie zacina

-woda dziwnie sie zachowuje (albo jest stale ok 75st albo 90)

-gdy podczas jazdy wrzucam na luz i ponownie po przejechaniu znacznego odcinka włączam 5tke to turba juz nie ma

Problemy te nie zawsze występują choć niekiedy nakładają się na siebie! nie wiem co robić . . .

Gdy zgaszę silnik podczas jazdy i na nowo go odpalę wszystko jest w porządku . . .

Podlączalem komputer i wykazał mi 3 błędy:

-Miernik masy powietrza

-Ciśnienie w kolektorze ssącym

-Zawór regulujący ciśnienia doładowania

czy jest szansa ze sam naprawie usterkę i co to jest?

z tego co wiem to mój model (1z) jest wyposażony w turbinę ze stalą geometrią - nawiązuje tu do tego słynnego problemu z zacinaniem sie łopatek w turbinach o zmiennej geometrii. Wiec mnie chyba? ten problem nie dotyczy choć oznaki są podobne

Co do temperatury to termostat do wymiany lub za mała ilość płyny.

Ciśnienie w kolektorze -niedoładowanie, nieszczelny wężyk pomiędzy IC a kompem,

-przeładowanie,zawór N75 do wymiany,nieszczelne wężyki na tym zaworze lub

zacinająca się sztanga turbo.(doładowanie 0,9Bara)

Najlepiej podpiąć VAGA ale można też manometr i będzie wszystko widać.

Opublikowano
  • Autor

Wraz z olejem wymieniam filtry. Czyli co jakies 4 mce

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.