Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak uszczelnić chłodnicę ?


Placek0

Rekomendowane odpowiedzi

W zależności od uszkodzenia, miejsca uszkodzenia itp.

Praktycznie każdą chłodnicę można naprawić (aczkolwiek dobra naprawa też jest w cenie)

Ja jednak bym ją wymienił jeśli uszkodzenie jest spore lub puściła "na boczku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Najlepszym wyjściem jest kupno nowej lub używanej. Jeśli używka to tylko od sprzedawcy, który udzieli gwarancji rozruchowej bo z tymi chłodnicami to bywa bardzo różnie.

Co do spawania to nie jest to najgorsza opcja ale musi to zrobić ktoś kto się na tym zna bo w innym przypadku nic z tego nie wyjdzie.

Odradzam różnego rodzaju środki w proszku czy też w płynie bo może i jest to dobre ale tylko jak mamy awarie na trasie lecz na dłuższą metę się to nie sprawdza.

Pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle - to wie ktoś jakiej firmy są montowane chłodnice do nas...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie cieknie z korka do spuszczania płynu. Nie wiem co zrobić czy próbować go lekko dokręcić ? A jak przekręcę to trzeba będzie nową chłodnicę... Ale wkurza mnie to bo robi podciśnienie i na jakieś 500km muszę 1/4 litra dolać. Fakt to mały wyciek ale wkurzający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego- moze kwestia wymiany samego oringu na kureczku... a warazie czego to zobacz - http://moto.allegro.pl/item1130057051_chlodnica_vw_passat_b5_audi_a4_a6_1_8_1_9_nowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie orientuje się ktoś czy jest tam oring czy trzeba wymienić całą chodnice? Bardzo bym prosił o pomoc. :mysli: Mam teraz troszkę czasu więc zacznę powoli przygotowywać autko do zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HARLEY22 zadzwoń do salonu vw albo audi oni maja takie rzeczy jak oringi dostaniesz od ręki albo na następny dzień.

Co do chłodnicy jaką zaprezentował SOTOM trzeba dokładnie znać wymiary i muszą sie dokładnie zgadzac bo z tymi zamiennikami różnie bywa i zazwyczaj są ciut cieńsze od oryginału. Dlatego ja bym poszukał używki na gwarancji rozruchowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ostatnim aucie ciekła chłodnica,kumpel wsypał mi jakiś środek

i skuteczny był na 1,5 tygodnia.

Kupiłem używkę za 60pln z gwarancją rozruchu i po problemie.

Tak więc nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sypać żadnych uszczelniaczy bo auto nie idzie na sprzedaż. Chce wiedzieć tylko czy pod korkiem do spuszczania płynu jest oring czy nie. [br]Dopisany: 06 Wrzesień 2010, 13:50_________________________________________________Czyżby nikt nigdy nie spuszczał płynu chłodzącego? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...