Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] [B5 AFN] Wymiana oleju auto. skrzyni biegów czy ktoś to robił sam.


arekopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy ktoś z forumowiczów wymieniał sam olej w 4 stopniowej autom. skrzyni biegów ? Jeśli tak to bardzo bym prosił o pomoc jak mogę to zrobić we własnym zakresie, gdyż niestety w naszych okolicach nikt tym się nie zajmuje.

Pozdrawiam

Witam właśnie jestem po wymianie oleju z pomocą mechanika (nie od skrzynek), przejechałem się i wszystko gra, skrzynia biegi przerzuca tak jak przerzucała, nie ma żadnych szrpnięć itp. na jutro zamówiłem tylko bagnecik do sprawdzania oleju i myślę że wszystko będzie git. Fakt że olej miał ciemną konsystencję ale nie było w nim opiłków. w sumie może coś wyjdzie w późniejszym okresie, ale narazie wszystko jest ok. Wymiana statyczna jest dość prosta choć nie dokładna, ale na jakiś okres powinno wystarczyć. W przyszłości i tak planuję oddać do jakiegoś mechanika od skrzyń. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze by było mieć podnośnik, ja wymieniałem na serwisie, oprócz oleju jeszcze filtr trzeba wymienić nalewasz od góry a na dole( na obudowie skrzyni) musi być odkręcony korek ( jest tylko jeden ) lejesz aż przez ten korek zacznie się wylewać powinno wejśc 3,5 litra tego oleju silnik musi być włączony i tryb n na skrzyni a najlepiej przez wszystkie tryby przejść czyli we dwie osoby działać jeden operuje skrzynią drugi leje, jest trochę roboty - powodzenia :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie w serwisie

Powiem tak:

Ze względu na wiele czynników (odkręcenie, wymiana filtra, czyszczenie elektromagnesu, wizualna ocena stanu oleju, przepłukanie dynamiczne i kilka innych) polecam wymianę w doświadczonym serwisie

Podobno wiele automatów po wymianie nie jest w stanie o własnych siłach zjechać z kanału

Poza tym potem masz jeszcze testy, badanie komputerowe itp.

Skrzynia automatyczna za droga jest na samodzielne grzebanie w niej moim zdaniem.....

PS: olej wymieniać trzeba, ale zła wymiana (zły poziom, zła temperatura oleju przy wymianie i pewnie jeszcze inne czynniki) mogą Cie drogo kosztować...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MorgothV8 ma rację co do wymiany oleju i konsekwencji jakie mogą powstać przy wymianie. Lepiej podjechać do serwisu zapłacić więcej ale zrobią to dobrze, jeśli coś będzie nie tak tzn. że to ich wina i oni będą się martwić o naprawę. Oczywiście nikt nie mówi że nie dasz sobie rady.

Widziałem już kilka A6 z tiptronic które po wymianie oleju nie zjechały wogóle ze stanowiska naprawczego. W szkrzyni biegów jest kilka komór które muszą się napełnić podczas wymiany, dlatego jest to trudne, gdy jedna komora się nie napełni, skrzynia nie będzie działać dobrze i się popsuje od pracy na "sucho" i wtedy koszty są bardzo wysokie.

Lepiej podjechać do jakiegoś dobrego mechanika albo serwisu. Jest to za drogi interes żeby bawić się samemu.

Ale zrobisz jak będziesz chciał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...