Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zapieczona nakretka tylnej wycieraczki


Natanael

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu kupiłem A4-ke i jest w niej parę rzeczy do zrobienia. Poza oczywistą wymianą filtrów itp. problem był z tylna wycieraczką. Nie działała i spryskiwacz nie "psikał". Okazało się ze przewód się rozpiął w okolicy przedniego lewego kola. Podłączyłem go, ale pryskać dalej nie chciał. Wycieraczka wciąż nie chodziła. Rozebrałem tapicerkę tylnej klapy i tam ku mojemu zdziwieniu okazało się ze wtyczka z zasilaniem jest stopiona (jakieś krótkie spięcie u poprzedniego właściciela...;p). A z wężyka od spryskiwacza wylatują jakieś "gluty". Udało mi się przepchać przewody. Jednak żeby spróbować naprawić ta wtyczkę muszę zdemontować silnik (jeśli w ogóle jeszcze będzie działał). W tym celu chciałem odkręcić ta nakrętkę. (Posłużę się zdjęciem zamieszczonym przez innego użytkownika: http://img151.imageshack.us/i/p4050034.jpg/ )

Okazało się ze jest zapieczona a z zewnątrz zardzewiała. Lałem ja przez tydzień WD-40. Nie chce nawet drgnąć.

I teraz moje pytanie: czy ktokolwiek ma jakiś pomysł jak mogę ja odkręcić? Czego użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet odkręcisz nakrętkę , prawdopodobnie będziesz miał kolejny problem .Ramię wycieraczki osadzone jest stożkowo na wieloklinie

i zdjąć ją trudno ..... a szyba bardzo blisko. Możesz podjechać do zakładu , gdzie zmieniają szyby samochodowe, powinni mieć odpowiedni ściągacz .

Zapłacisz parę złotych i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic sie nie da zrobic z ta nakretka. Ponadto udalo mi sie zajrzec do tego mechanizmu i uklad scalony jest spalony, wiec czeka mnie wymiana silnika (tzn calosci). Od razu pomysle tez o tym modzie wycieraczki z Q.

Przetne to wszystko (albo w inny sposob "rozwale") i bedzie po problemie...

poza kosztami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam odrdzewiacz z Forch-a potrafi zdzialac cuda z zardzewialymi srubkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...