Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[all Pb] uszkodzona sonda lambda ?


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem i z góry mówie ze to nie Audi tylko inne moje autko Opel, otóz po nabyciu zapalił mi się check line (ta ikonka - silniczek ze śmigiełkiem) która odpowiada za "część spalinową" auta, byłem w ASO podpieli Techa i pokazało błąd - P0141 obwód 02 czujnik 2 obwód ogrzewania, powiedziano mi że to uszkodzona druga sonda lambda za katalizatorem, kasowali błąd kilkakrotnie i wciaż się pojawiał ponownie, więc kupiłem nową oryginalną sondę ( cztery przewody: biały, szary, czarny i fioletowy) załozyłem sam i wciąż to samo :disgust:

moje pytania:

1. czy ten komunikat błędu wskazuje na uszkodzoną sondę lambda ?

2. czy błąd ten zniknie sam czy trzeba go wykasować przez złącze diagnostyczne i wtedy dopiero zgaśnie check line ?

3. czy jest możliwość sprawdzenia sondy lambda którą mam wymontowaną czy jest dobra, chodzi o jakieś pomiary ?

jest to autko trzyletnie i 78 tyś. przebiegu, moc i praca silnika bez zarzutów, zużycie paliwa też raczej dobre, z góry dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowy prąd w obwodzie grzałki, skoro wymieniłeś sonde to sprawdź jeszcze kable, bo trzecią opcją jest usterka ECU. Napisz co to za opel i jaki motor? No i oczywiście czy ma lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to Astra II ostani model z silnikiem Twinport 1.6 Z16XEP stosowanym w Astra III , Vectra C, Meriva , Zafira

no i żadnego LPG !

program do ECU miałem też nowy wgrany tak mi kumpel z ASO powiedział który to sprawdzał, nic jutro sprawdzę w ASO co będzie po wykasowaniu błedu Techem, mam nadzieję że juz bedzie dobrze :confused4:, bo zaczyna być to droga impreza

i jak mam sprawdzic te kable, pomierzyć cos w gnieżdzie gdzie wpinany jest wtyk tej sondy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyczyść też mase na lewym kielichu (kierowca) lubi śniedzieć pod nakrętką, chociaż raczej nie to jest problemem :([br]Dopisany: 16 Sierpień 2007, 22:33 _________________________________________________

i jak mam sprawdzic te kable, pomierzyć cos w gnieżdzie gdzie wpinany jest wtyk tej sondy ?

Przedewszystkim drożność kabli, ale raczej nie omomierzem tylko voltomierzem czy grzałka ma pełne napięcie zasilania. Można też sprawdzić prąd w obwodzie grzałki tylko nie umiem ci powiedzieć jaki powinien być, tu musiał byś się wesprzeć jakimś katalogiem (sprawdzić moc grzałki). Jeżeli prąd i napięcie będzie ok, to gorzej, a jak nie to np. masz trafiony kabelek. Kable w Oplach lubią się utleniać, szczególnie te pod autem i w komorze silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano odpalam auto aby jechac do ASO i ... check już nie świeci, więc szcześliwy jadę tylko na sprawdzenie no i po drodze zapaliła się inna kontrolka - Motorelektronik (samochodzik z kluczem). Po zajechaniu na miejsce, zgaszeniu auta i zapaleniu ponownie ów kontrolka zgasła, kumpel podłączył komputer, wykasował pozostały zapis błędu sondy i z sonda spokój bład się juz nie pojawiał, natomiast jest nowy bład - {P1113 Obwód czujnika pozycji dezaktywacji portu, napiecie za niskie}, wykasował go mówiac że to cos od tego Twinportu, wrcam z ASO wszystko OK tuż przed domem na prostej trochę przycisłem gazu wyprzedzajac inne auta no i znów zapaliła sie ta nieszczęsna kontrolka - Motorelektronik, w garazu w domu zgasiłem silnik ponownie zapaliłem i czysto nic sie nie świeci, co sie dzieje ? :shocked:

może zły program wcześniej wgrali, nie do tego silnika i dlaczego jak paliła sie wcześniej kontrolka check to ta od Motorelektronik się nie zapalała :mysli:, a teraz się zapala

zamykam temat gdyż jest to jednak forum dot. AUDI a temat brnie już za daleko i konkretnie w inną markę, wszelkie info dot. tego problemu proszę kierowac na PW - z góry dzieki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...