Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ADP B5] Czujniki klockow hamulcowych


klysek

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: mam pytanie mianowicie podczas jazdy gdy lekko przychamuje zaczyna mi mrugac kontrolka od czujnika klockow tylko nie jestem pewien czy to wlasnbie to : znaczek wyglada tak ze w srodku jest wykrzynik w kolku a kolko jest w nawiasach jest to w prawym dolnym rogu na tych 4 kratkach co sa na sarodku dechy , a drugie pytanie czy z tylu w B5 sa czujniki od klockow :mysli: z gory wielkmi dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu nie ma czujników a problem świecenia tej kontrolki to minimalna ilość płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale plyna mam pomiedzy minimum a max to chyba ok jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: wymienialem je na zeszlej jesieni a pozatym tydzien temu wymienialem wchacze i patrzylem na klocki i sa w porzadku :good: dltego mnie ta lampka tak zastanawia z caly czas myslalem ze moze z tylu sa czujniki i myslalem ze to moze byc to ale jak nie mowisz z e nie ma to juz nie wiem :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyscilem styki od tej wtyczki i dolalem trszke plynu i problem prawie ustapil tylko jak wjade w jaks dziure gdzie bujnie samochodem to na sekunde sie zapala i gasnie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki mają kontrolkę pomarańczową - kółko bez wykrzyknika z przerywanymi nawiasami.

twoja kontrolka to kontrolka to kontrolka diagnostyczna układu hamulcowego- problemów może być więcej:

niski poziom płynu

problemy z połączeniami elektrycznymi

słabe ciśnienie w układzie hamulcowym itd.

na bank nie jest to zużycie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki ale jak juz pislem wczesniej przeczyscilem styki dolalem troszke plynu i problem zniknal :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się do tematu, który też mnie dotyczy. Także świeci mi się taka kontrolka. Czynności jakie wykonałem w celu eliminacji problemu:

1. pozbyłem się przewodów od klocków, ucinając je możliwie jak najbliżej kostki połączeniowej, tak aby nie było zwarcia między przewodami.

2. sprawdziłem poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym - poziom jest między min. a maks.

Tak panowie i w tym miejscu tracę już pomysły. Może ma ktoś jakiś pomysł co można by było jeszcze sprawdzić??? Biorę też pod uwagę sam czujnik w zbiorniczku wyrównawczym...tylko jak go sprawdzić? Z góry dziękuję za jakieś sugestie. Pozdrawiam, Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli swieci caly czas to podmien aku na inny, jesli po tym kontrolka zniknie znaczy bateria na smietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli swieci caly czas to podmien aku na inny, jesli po tym kontrolka zniknie znaczy bateria na smietnik

Pierwsze słyszę kolego? Miałeś taki przypadek. Już raz wymieniałem aku w tym aucie, gdyż był wyeksploatowany ale nigdy nie miałem takiego przypadku. Można to jakoś racjonalnie wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przerabialem u siebie i u kolegi, ile wielu innych na forum tak samo rozwiazalo problem po wymianie baterii, po prostu aku na uruchomionym silniku dostaje takiego obciazenia ze nie domaga i juz i generuje ta kontrolke. a od klockow to jest zolta bez wykrzyknika w przerywanym nawiasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przerabialem u siebie i u kolegi, ile wielu innych na forum tak samo rozwiazalo problem po wymianie baterii, po prostu aku na uruchomionym silniku dostaje takiego obciazenia ze nie domaga i juz i generuje ta kontrolke. a od klockow to jest zolta bez wykrzyknika w przerywanym nawiasie

Kolego, ok. spróbuję podmienić aku i sprawdzić. Ja zastanawiałem się jeszcze nad czujnikiem w zbiorniczku wyrównawczym. Orientujecie się, w jaki "chłopski" sposób można by go sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest na dabrowskiego zajmuje sie diagnostyka tyle ze do najtanszych nie nalezy ale na wielu forach grupy vag go polecaja, poszukaj w googlach autodigital szczecin bo jego strona juz nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...