Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Napęd elektryczny otwierania tylnej klapy [sedan]


maciejusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Na początku zaczął szwankować a teraz w ogóle nie działa mi otwieranie tylnej klapy. Myślałem, że to coś z przewodami, bo jak mieszałem przy rurce przy zawiasie z lewej strony to czasem zaczynał działać. Rozebrałem tapicerkę i wymontowałem siłownik. Miernikiem sprawdziłem napięcie na kostce przyłączeniowej - cały czas jest 12V a przy naciśnięciu rączki otwierania spada na chwilę do 0V i później znowu 12VDC. To samo przy próbie otwierania zdalnego z kluczyka. Dziwnym zachowaniem jest gaśnięcie oświetlenia tylnej rejestracji po próbach otwarcia. Co nawala? Siłownik czy przewody się gdzieś przetarły i robią zwarcie?

Nowy siłownik 115+wysyłka, ale może to nie wina siłownika..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

O siłowniku było już pisane kilka razy :szukaj: tam jest dosyć dobrze opisany problem ze siłownikiem, jesli masz podobne objawy da się go naprawić, jeśli nie to podejrzewam przewody które najczęściej ulegają uszkodzeniu na przegięciach, jak się otwiera klapę, ale ja bym zaczął od siłownika.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem zanim napisałem posta, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie :hi: Nie chcę być niegrzeczny, ale wrodzona złośliwość chyba nie da mi spokoju :evil: tak więc: Twój post nie wnosi niczego nowego do mojego problemu - powtórzyłeś to samo co do czego ja doszedłem - zepsuty siłownik lub przetarte przewody. Jeśli już sugerujesz użycie funkcji :szukaj: to następnym razem pofatyguj się i sam :szukaj: a następnie wklej linka do posta z odpowiedzią :gwizdanie:

Siłownik właśnie sprawdziłem podłączając pod prąd - działa :( Czemu smutna mina? Bo to oznacza, że przetarł się kabel a jego wymiana nie będzie tak prosta jak odkręcenie dwóch śrubek i podłączenie nowego. ehh :wallbash:

Temat chwilowo do zawieszenia - dziękuję za uwagę :decayed:

Napiszę co dalej jak znajdę uszkodzenie przewodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...