Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Prostowanie felg + i -


mgtan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przegrzebałem forum ale jakoś nie widze takiego wątku co by mówił jakie są minusy takiej operacji.

Otóż chodzi mi o fakt prostowania alufelg. Ogółem mówi sie żeby nie brac prostowanych alufelg - najcześciej prostowania wymaga wewnętrzna częśc alufelgi... a to chodza lekko w jajko, a to powybijana itd.

Moje pytanie jst nastepujące, co się dzieje negatywnego z taką felgą naprawioną? że je tak się odradza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowana felga już nigdy nie będzie taka jak zeszła z półki. :cool1: Pytanie jest jaką felgę się prostuje? Czy totalny szrot ("jajo" w jednej płaszczyźnie i "ósemka" w drugiej) czy tylko delikatnie pokiereszowana. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj to wiadomo, jedynie to wiem że alu ma to do siebie że sie nie skrzywi spowrotem do nastepnego dzwona :) to jest plus alufelg (pod warunkiem że nie pęknięte i nie popękają przy prostowaniu) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszukawąc jest się czego, gdyż wystarczy iż zakup felg od pierwszego właściciela wiąże sie z prostowaniem takowych, szczególnie jak sa 18-19 calowe :)

Tutaj własnie doszukuje się + i -...

in +

- proste są

in -

- operacja prostowania? osłabienie felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszukawąc

:polew: :polew: :polew: :polew:

Tak, wiem że literówki ale i tak beka :polew:

A co do plusów i minusów prostowania to nie ma co się nad tym rozwodzić - jak masz duże koła to często nie masz wyjścia, musisz prostować albo pogodzić się z biciem i telepaniem kierownicy. Wg mnie minusów tej operacji brak a plusy to wiadomo - proste koła = zero bicia :good: Sam mam już przynajmniej dwie fele krzywe ;( Więc w najbliższym czasie czeka mnie prostowanie bo jeździć się tak nie da. Akurat obie są na tyle więc podczas ostrego hamowania masakrycznie telepie kierownicą. Ale tak zawsze jest jak masz krzywe koła z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy to cena za jaką prostujesz felgi. Dzwoniłem do kilku zakładów jakieś 4 miesiące temu i kwota oscylowała przy 200pln za jedną felgę. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz zależy jak są zniszczone, Jesli nowy komplet felg kosztuje 10k a używane np 3k + prostowanie to i tak jesteś w 40% ceny :)

gdzie Ty felgi kupujesz? :shocked::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy to cena za jaką prostujesz felgi. Dzwoniłem do kilku zakładów jakieś 4 miesiące temu i kwota oscylowała przy 200pln za jedną felgę. :disgust:

to strasznie drogo

Na forum jest kolega który zajmuje sie prostowaniem/renowacja/malowaniem, działa w Wawie/Rykach i jest naprawde tanio i solidnie

Ja prostowałem niedawno avusa do zapasu to z załozeniem gumy i wyważeniem zapłaciłem 62zł, felga nie nadawała sie do jazdy, teraz prosta :good:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=profile;u=210

http://felgi-profil.pl/

Mam gdzieś w domu cennik moge wkleić[br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 11:11_________________________________________________schowek01ni.th.jpg

Cennik aktualny na początku lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus takiej operacji to taki, że jak alu felga mocno dostała i jest nieoryginalna to może pęknąć podczas takiego zabiegu (tak mi powiedział człowiek, który mi to naprawiał). Ja prostowałem jedną felgę, była ori i nic się nie stało, efekt jest b.dobry :good:, nie ma żadnych wibracji czy czegoś takiego. Zapłaciłem 80pln za wszystko razem z wyważeniem (zakład przy wjeździe do Bolesławca od strony Wro). Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem lekko podkrzywioną po przygodzie na kapci 255/35, za prostowanie zapłaciłem 90zł, ale jest elegancko, jak fabryka :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prostowałem za 35 zł stalówkę, a za 50 zł alu z wyważeniem... i nie widzę minusów prostowania, jak są krzywe i chce się jeździć bezpiecznie to trzeba prostować. mnie po sezonie i tak czeka prostowanie jednej felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy to cena za jaką prostujesz felgi. Dzwoniłem do kilku zakładów jakieś 4 miesiące temu i kwota oscylowała przy 200pln za jedną felgę. :disgust:

to strasznie drogo

Na forum jest kolega który zajmuje sie prostowaniem/renowacja/malowaniem, działa w Wawie/Rykach i jest naprawde tanio i solidnie

Ja prostowałem niedawno avusa do zapasu to z załozeniem gumy i wyważeniem zapłaciłem 62zł, felga nie nadawała sie do jazdy, teraz prosta :good:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=profile;u=210

http://felgi-profil.pl/

Mam gdzieś w domu cennik moge wkleić[br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 11:11_________________________________________________schowek01ni.th.jpg

Cennik aktualny na początku lipca

Na szczęście prostwanie nie dotyczyło moich felg więc nie musiałem ię tym martwić ale wydawało mi się rzeczywiście dużo. :kwasny: A teraz porównując ceny do tych, które wy podajece to jest ponad 100% więcej! :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam ale to było 200zł za sztukę czy za komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kompletów felg to jest mnóstwo używancyh RSek w 19 calach w cenach około 3-4 tys. (ORI)

w PL można kupic kilka kompletów. w Niemczech tez sporo tego np tu:

http://moto.allegro.pl/item1152992572_19_a6_oryginal_255_35_r19_4_szt_5x112_opony_f1.html

albo te (ale tu mam wątpliwość czy one sa ORI)

http://moto.allegro.pl/item1151332945_audi_a3_a4_s3_s4_felgi_jak_nowe_z_niemiec_okazja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam ale to było 200zł za sztukę czy za komplet?

No za sztukę! Masakalnie drogo mi się wydawało! :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w astrze miałem prostowany alus po dziurce i śmigał jak talala fakt że tylko wiecej ciężarków na niego nawalą niż zwykle ale kogo to obchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt prostowanie felg zależy w jakim stanie jest felga. Dwa razy oddawałem felge do prostowania w firmowych autach i był to przeważnie koszt w granicach 60-120zł za sztuke.

Jeżeli zakład istnieje dobre pare lat i zna się na rzeczy, to felga po prostowaniu niczym nie będzie odbiegać, a raczej nie powinna od orginalnej nie prostowanej felgi :decayed:

Podejrzewam że nie jedna osoba kupiła felgi po prostowaniu, nawet o tym nie wiedziała, jeździ do teraz i jest zadowolona :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...