Treść opublikowana przez mgtan
-
NISSAN GTR 3.8 V6 TT 2014 Black Edition
Szymieniu, czy Ty przypadkiem nie grzebnałeś swojego GTRa?
-
[B7 BRD] Aktualny tygrysowoz...
RS - admini cię nie lubią zwyczajnie
-
NISSAN GTR 3.8 V6 TT 2014 Black Edition
bpo każdy czeka na ten dzień... poporstu jeeeeb o 900 kuni
-
NISSAN GTR 3.8 V6 TT 2014 Black Edition
no i git... ciekawe którym gtrem będziesz jeździł próbnie... daj znac jakie wrażenia w porównaniu do twojego seryjnego... ja pamietam jak przesiadłem się z zaledwie 650 konnego GTRa do 420konnego EVO... zadzwoniłem do Dominika i powiedziałem "chyba sie evo zepsuło - nie jedzie" myśle że podobne będizesz miał odczucia jak z 900 konnego wrócisz do swojego...
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
na ori springi nowe inne niż zamontowane fabrycznie szkoda czasu. weź Eibacha powinno byc ok..przynajmniej ryzyko jest najmniejsze jak dotad
-
Passat B6 3.2 V6 DSG 4motion
troche jak kołpaki wyglądają
-
NISSAN GTR 3.8 V6 TT 2014 Black Edition
no to wal do ECU Performance... Kto jak kto ale Dominik wie co robi jesli chodzi o GTR Pare setupów na 1000+ koni już miał ..zresztą jego czerwonka jescze nie ma kurka rozkręconego na max a już ma jeśli dobrze pamietam 950+ koni co do użytkowania jako daily car GTR co ma 900 koni to pogadaj z Dominikiem on ci powie co i jak... bo przy takim setupie troche zmian trzeba i chodźby skrzynia która nie jest już taka miła jak seryjna
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
jednym słowem... NIE poczytaj kilka stron wstecz masz wyjasnione wszystko.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
poradze ci coś..zmień serwis. Od kilku lat jeżdze na 18 calach opony od 225/40/18 przez 235/40/18 po 245/40/18 i to w róznych samochodach - golf IV i V, a4 ,evo, vw.. i nigdy ale to nigdy nei miałem prostowanej żadnej felgi od jazdy codziennej. Owszem miałem jedną w histori naprawianą, jak zamiast zjechac kołem z krawęznika, ześlizgnąłem się (kosztowne lenistwo). Nigdy nie miałem problemu z wahaczami etc. Jakiś dziwny serwis powiela mity lat 90tych. co do opon do a4 i felg wymiary stosowane przez użytkownków a po myślinku zalecane fabrycznie w b7 s-line/s4/rs4 17 cali to 225/45/17 - 235/45/17 (sline) 18 cali to 225/40/18 - 235/40/18 (sline,s4) 19 cali to 235/35/19 - 255/35/19 (rs4)
-
NISSAN GTR 3.8 V6 TT 2014 Black Edition
to twoje w ECU jest??
-
[B8 CDNC] Projekt bajkowóz :]
fiu fiu... światowy człowiek... światowy specjalista
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
to co pokazałeś na zdjęciu to raczej nie są springi 1be/1bv... aby auto ładnie ustawić i równo to tylko gwint. Mówie w wypadku obnizania i bycia dokładnym. 18 cali z opona 235/40/18 jeździ normalnie... zanim założyłem gwint jeździłem przez chwile na 1BA z nimi i nie czułem różnicy między 18 a 17 cali. Miedzy 15 a 18 poczujesz. przede wszystkim auto będzie trochę więcej palić i będziesz czuł że może lekko wozić w głębokich koleinach - bo opona szeroka. W przypadku 18cali i gwintu poczujesz róznice, auto będize twardsze...chyba że jakiś kompromis zrobisz i np dasz KW Street. Co do ET to kwestia eksperymentów. Jeśli ori felgi audi to niestety nie ustawisz idealnie bo masz do wyboru ET 43,38(jesli dobrze pamiętam), oraz wersja z RS.. ale RS4 to 19stki. Możęsz poszukać wzoru RS w wersji 18 calowej, wówczas pochodzi ona od Audi S3 i ma ET43 co nie wyrówna ci felgi z nadkolami. Z tyłu trzeba by było dołożyć mniej więcej 15mm dystanse, z przodu 10mm max. Jeśli chodzi o zamienniki to felgi na przód muszą być albo z większym ET albo węższe niż na tył. Oś tylnia jest węższa niż przednia. Zawsze pozostaje kwestia tego jak zniesie to napęd..jesli masz FWD to nie ma problemu, jesli Q to pamietaj że obwód koła musi byc taki sam z przodu i z tyłu.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
nie. auto teoretycznie pójdzie ci do góry ale to teoria... twardsze spręzyny do 1bv.
-
[B8 CDNC] Projekt bajkowóz :]
europoseł?
-
[B8 CDNC] Projekt bajkowóz :]
no i co ci doszło w cywilu szanowny Kolego
-
Passat B6 3.2 V6 DSG 4motion
czarne plastiki pod zderzakami i progi bedą w lakier?
-
Passat B6 3.2 V6 DSG 4motion
Stano - pojeździłeś troche już... jak wygląda sprawa spalania.. normalna jazda w mieście mieścisz się w 15? trasa 130-150 -> 11?
-
NISSAN GTR 3.8 V6 TT 2014 Black Edition
kaju.. mówisz o wyścigu na prostej czy po zakrętach...bo w zakręty to jednak będe się trzymał 200 kg mniej
-
NISSAN GTR 3.8 V6 TT 2014 Black Edition
a masa?? gtr jednak lzejszy... lepiej 200kg mniej niz 200KM wiecej
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
otwóz maskę i zoabcz masy na osiach... a jak nei mozesz otworzyc maski, pojechac do ASO... to... kup spręzyny jak już przeczytasz masy na osiach.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
w ASO.... takie raporty to nie wiele ci wniosą. Sprawdzisz to w ASO... podjedź podaj niumer VIN i ci powiedzą... Ale po co chcesz kupowac już sprezyny jak maski nie otworzysz?? bez tego i tak nie wymienisz. otwórz maskę, przeczytaj i masz jasną sytuację.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
no to tylko po VIN możesz sprawdzić...
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
z tym używanym gwintem bym bardzo uważal... oczywiście sprawne używane KW będzie napewno lepsze od nowego "Techniksa" czy FK czy tego pokroju zawiasy
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Jeśli masz odpowiednio dobrane masy i amory - są identyczne jak twoich i MIAŁEŚ 1BE to jest chyba najmniejsze ryzyko ale nawet w takiej sytuacji nie masz gwarancji jak auto usiądzie. Czemu? ponieważ... - amory/springi mogą być zjeżdżone i np auto siedziało już u dawcy źle - dawca miał inaczej zużyte łoża amorów - gumy - dawca jest po 300.000 rzeczywistego przebiegu Jeśli natomiast posiadasz 1ba a możesz kupić 1be to dałbym sobie spokój, jeśli one są jeszcze innych klas wagowych to bym w ogóle nie zabierał sobie czasu na to... jeśli od innego silnika/kombi/sedana to wogóle omijaj szerokim łukiem bo to się nie uda na 99,99999999....%. choć zawsze masz 0,00000000000000001% że ujdzie Jeśli chcesz taniej niż oryginalne, ale w miarę dobre to kup Eibach + Bilstein nawet b4 i masz zestawik, jeśli chcesz wydać ale nie aż tyle co na ori ale obniżyć auto to masz KW Var 2 albo Tein SS (choć ten lubi trochę postukać). Naprawdę Panowie - nie wyważajcie otwartych drzwi... szkoda waszej kasy i stresu... a wkurw może być..bo narobicie się założycie posadzicie auto a będzie ujnia z grzybnią.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Panowie przestańcie kombinować z zamianą sprężyn 1ba na ori 1be/1bv - na prawdę to nie działa za dobrze. W 99% ludu się nie udaje. Rozumiem że gdzieś sprzedają po 100 pln springi używane i jest okazja ale... nie wiecie jaki mają przebieg, czy "Niemiec" nie woził nimi kartofli przez 500.000 km i są wyklepane że auto leżało na ziemi itp... wbrew pozorom to ma znaczenie, a b6/b7 mają już swój wiek i przebiegi spore Szkoda waszych pieniędzy i czasu na zmianę (i być może znowu pieniędzy za zmianę). Patrzcie na doświadczenia innych Jeśli chcecie mieć jak w fabryce kupujecie to co mieliście...chcecie mieć nisko i fajnie to gwint... chcecie kompromis to NOWE Eibachy czy HR. Dajcie sobie spokój ze springami Audi a już szczególnie używanymi czy z różnych klas bo nie da się ocenić springów zanim nie założysz.. a potem co? źle siedzi i wkurw że robota i kasa. Szkoda życia na to