Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PLAZMA, LCD czy LED ? jaki telewizor ?


Rekomendowane odpowiedzi

jestem na etapie szukania drugiego TV do chaty. wczoraj bylem w kilku sklepach i Goscie zachwalaja telewizorki LED. Zna sie Ktorys na tym ? a moze macie cos takiego na scianie ? teraz mam LCD Samsunga 32" i jest ok . Szukam 40", myslalem o LCD ale goscie mnie zbili z tropu tymi LEDami :mysli:

np. http://www.nokaut.pl/telewizory-led/tv-led-samsung-ue40c6500.html

:mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goście w sklepach, chwalą towar na którym zarabiają :).

Prawda jest taka, musisz wiedzieć do czego konkretnie będziesz go używał, z jakiej odległości, jaki sygnał itd.

Polecam forum hdtv.

Jest dużo wskazówek i zawsze coś może pomóc.

Z kumplem szukamy tv, on już kupił plazmę G20, ja jestem za lcv, ew led ale z pełnym podświetleniem.

Ciekawie się prezentują Sharpy Aqos LED, z forum HDTV użytkownik kiki ma fajną usługę, przywozi Ci 3-4 tv do domu, podłącza i wybierasz jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już rok plazmę Panasonica 37'' HD ready i jestem bardzo zadowolony, mam N-tv i obraz jest :kox:, kupiłem plazmę po porównaniach z LCD i bazując na opinii użytkowników, ja polecam plazmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na nowy model LCD Samsunga LE40C650 (bedę wierny Marce). Full HD, 100 herców, 40" , wejscie na USB, bezprzewodowe łącze z kompem i takie tam pierdoły. cena: około 2600 więc tragedii nie ma.

8808993738755F1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie coś na tym TV i idź do kogoś kto ma dobrą plazmę i dobry sygnał HD np. z Nki i pomyśl czy dobrze zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario-tech , za dobra plazmę trzeba dać od 4000 wzwyż. tańsze są niewiele warte.

Bzdura, w marcu po kilkutygodniowym przerabianiu tematu kupiłem 50" Plazme Samsunga Full HD za około 3200PLN.

Tutaj podobna: http://allegro.pl/item1172435227_samsung_50_ps50c530_100hz_full_hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ? zadzwoniłem do Salonu Firmowego . cytuję odpowiedź apropos tej plazmy " 50 cali nadaje się tylko do n-ki HD bo na zwykłym dekoderze z Cyfrowym Polsatem obraz jest rozmyty i w ogóle nie ma sensu kupować takiego telewizora jeżeli się właśnie nie ma kanałów HD "

dodatkowo ta seria nie ma podobno powłoki autorefleksyjnej . i jakoś w cuda nie wierzę że 50 calowa plazma za 3000 (na allegro juz od 2800) może robic szał. jaka cena - taka jakość. a jeśli juz inwestować 3 klocki to chyba lepszym wyjściem byłoby kupić LEDa ? za 3200 można mieć 40" , nowiutki model Samsunga. widziałem wczoraj plazmę 50", a obok LCD 40" i LED 40". plazma miała obraz jak za Króla Ćwieczka. za to LED robi niesamowite wrażenie. tylko szkoda mi było 3200 ale opinie są różne więc jeszcze się zastanawiam bo jest tego od cholery :blink:

no i te 3 centymetry grubości :kox:

Samsung%208000%20side.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ? zadzwoniłem do Salonu Firmowego . cytuję odpowiedź apropos tej plazmy " 50 cali nadaje się tylko do n-ki HD bo na zwykłym dekoderze z Cyfrowym Polsatem obraz jest rozmyty i w ogóle nie ma sensu kupować takiego telewizora jeżeli się właśnie nie ma kanałów HD "

Oczywiście. Zawsze powiedzą Ci to co sprawi, że poczujesz się lepiej, że kupiłeś to co kupiłeś. Moją 50tkę owszem mam podłączoną do Nki HD ale oglądam na niej również dużo programów w rozdzielczości SD.

Moja subiektywna opinia nt. tego jak plazmy radzą sobie z sygnałem SD potwierdza ogólnoprzyjętą: że to własnie dla LCD/LED sygnał SD jest problemem i uwidacznia wady tej technologii.

i jakoś w cuda nie wierzę że 50 calowa plazma za 3000 (na allegro juz od 2800) może robic szał. jaka cena - taka jakość.

Doprawdy rzeczowe argumenty :) Rozumiem, że jesteś wielkim specjalistą w tym temacie. Miałeś w domu przynajmniej po kilka egzemplarzy każdej z tej technologii i możesz wystawić obiektywną ocenę.

a jeśli juz inwestować 3 klocki to chyba lepszym wyjściem byłoby kupić LEDa ? za 3200 można mieć 40" ,

O, a dlaczego? Kumasz wogóle jakie są różnice w tych technologiach? W jaki sposób tworzony jest obraz w plazmach czy LCD (LED to tylko zmodyfikowany, bardziej energooszczędny sposób podświetlania paneli LCD).

nowiutki model Samsunga. widziałem wczoraj plazmę 50", a obok LCD 40" i LED 40". plazma miała obraz jak za Króla Ćwieczka. za to LED robi niesamowite wrażenie. tylko szkoda mi było 3200 ale opinie są różne więc jeszcze się zastanawiam bo jest tego od cholery :blink:

To w jakis sposób prezentowane są panele w "salonach firmowych" i jakie mają ustawienia obrazu, oraz to co sprzedawcy zachwalają wynika tylko i wyłącznie z tzw. programów aktywizacji sprzedaży czyli ile panowie w salonie mają prowizji ze sprzedaży danego modelu i jaki kit można wcisnąć frajerowi, ktory właśnie wszedł do sklepu :)

Do autora postu: radzę żebyś poczytał gruntownie takie forum internetowe jak HDTV polska http://hdtvpolska.com

Również pod kątem TV który zaproponowałem.

Siedzą tam na prawdę tęgie głowy, które zęby zjadły na testowaniu różnych technologii.

Tutaj jest forum motoryzacyjne pomimo tego, że temat dot. plazm i lcd przewija się regularnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym narazie poczekał z wyborem (jeżeli nie muszę mieć teraz), wchodzą TV 3D w związku z tym wszystkie te technologie o których mówicie polecą w dół za jakieś kilka miesięcy (napewno po nowym roku).

Zwróć też uwagę żeby TV miała wbudowany MPG4, bo już niedługo będzie TV cyfrowa, co wiąże się z zakupem dekodera, natomiast TV z MPG4 nie potrzebuje dodatkowej jednostki zewnętrznej. Oraz musi być w FullHD.

Co do technologii nie ma się co spierać, bo kiepska plazma nie ma startu z solidnym LCD czy LED. To wszystko nie tylko zależy od wykonanej technologii obrazu a jakości przetworników które tym zarządzają.

Moim zdaniem najfajniejsze obrazy mają SAMSUNG, LG, PHILIPS. Nie trafiają do mnie produkty Panasonic, Sony, Sharp, (nie wiem czemu, coś mi w nich nie pasuje), a o GateWay-ach, czy Medionach już nie będę wspominał.[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 16:01_________________________________________________Fajna opcja jest też jak TV ma wbudowany dysk. Można sobie nagrywać co się chce bez tych wszystkich dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pełnej wiedzy w tej dziedzinie, ale ostatnio latałem z kumplem trochę po sklepach bo kupował właśnie nowy tv

i zdecydował się na lcd lg 42', odbiór ma z cyfry+

ale do rzeczy, głównym kryterium było to, że plasmy nie posiadały wewnętrznych cyfrowych dekoderów (i czytników kart), nie wiem jak to się fachowo nazywa,

ale chodzi o to, że tutaj w grecji (nie wiem jak jest w pl, i jeszcze we większych miastach) nadawane jest pięć kanałów w full hd za darmo i ma być ich z czasem więcej, do plasmy trzeba by było dokupywać jakąś taką przystawke, że by to banglało, poza tym często podłącza tv do pc.

jestem zdania, że nie warto przepłacać za coś czego w pełni nie wykorzystamy tylko poczytać fachowe fora tak jak koledzy wyżej wspomnieli i wybrać coś pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl/?n=led-tv-szum-marketingowy-czy-zwykle-oszustwo :mysli:

Siedzą tam na prawdę tęgie głowy, które zęby zjadły na testowaniu różnych technologii.

Przeczytałem :gwizdanie:

"Jesli juz wybór padł na telewizor plazmowy - to jaki TV kupić?

W zakresie telewizorów wielkości 42" ceny są od 3400PLN do około 7000PLN za przeciętne modele. Te najtańsze posiadają rozdzielczość 852 x 480. Jest to najmniejsza i dosć słaba rozdzielczość - dobra do oglądania TV z kablówki ale nie ma to nic wspólnego z HDTV czy ogolnie telewizją wysokiej rozdzielczości. Jak ktoś chce dużo i tanio to można kupować ten TV z małą rozdzielczością.

Nie jestem fanem plazmy, bo zwykle maja one zmulony obraz - słaba dynamika. Producenci podają kontrast np 1:10000 co brzmi kosmicznie - a obraz mydło. Zaletą plazmy jest dobra czerń - lepsza niż w TV LCD, ale biel już nie jest taka jak w LCD. Rzekomo plazma lepiej sobie radzi z wyswietlaniem obrazów niskiej rozdzielczości. Do wad plazm dodałbym oprócz nieciekawego obrazu:

# zużycie prądu większe niż przy TV LCD - około 50% więcej

# wypalanie się - po roku świecenia non stop plazma może być już zużyta.

Obecnie najtańsze plazmy 42" (3400PLN) kosztują mniej niż najtańsze TV LCD 42" (około 5kpln) "

Tęgie głowy piszą że plazma 50" za 2800-3000 jest niewiele warta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego SIXIU, czytanie ze zrozumieniem to cenna umiejętność. Niestety chyba tobie obca :)

Co do większego zużycia energii przez plazmy to operujesz ogólnikami gdzieś tam zasłyszanymi być może od pana w sklepie, być może od kolegi. Dane umieszczane przez producentów na tabliczkach znamionowych dotyczą poboru mocy przy jednolitym, białym obrazie. Sytuacji, która tak na prawdę występuje bardzo rzadko. Znowu odsyłam do poczytania o technologii wyświetlania obrazu przez plazmę i LCD. Plazma świeci osobnymi komórkami (pixelami), które w zależności od sceny pobierają więcej energii lub wogóle.

LCD świeci zawsze całą matrycą a maska z ciekłego kryształu tak na prawdę tylko przysłania nam matrycę.

Teoretycznie więc, przy ciemnych scenach plazma będzie zużywać nam mniej prądu niż LCD. Zgadzam się, że LED tutaj jest bezkonkurencyjny. Jednak to nadal zwykły LCD z całą masą wad charakterystycznych dla tej technologii tylko z mniej energożernym podświetlaniem matrycy.

Co do "dynamiki" obrazu, na którą się powołujesz to znowu pleciesz androny. Przeanalizuj sobie czasy odświeżania dobrych plazm i dobrych LCD. Zobacz mecz piłki nożnej w HD jak kamera próbuje podążać za lecącą piłką na LCD i plaźmie. Na plaźmie nigdy nie będzie charakterystycznego dla LCD smużenia.

Kolejny mit - wypalanie. Żywotność ekranów plazmowych dzisiejszej generacji szacuje się na 80 - 100 tyś godzin. Wtedy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki zużycia. Przy kilkunastogodzinnym, codziennym oglądaniu daje nam to 20 lat. Gwarantuję ci, że za 10 lat będziesz miał już nowy TV i to nie dlatego, że by się zużył ale dlatego że wejdzie nowa technologia.

Jest jeszcze cała masa innych argumentów popierających ekrany plazmowe. Zainteresowanych odsyłam tutaj http://plazma-lcd-fakty.pl/

Dodam jeszcze tylko jeden fakt. Jak wspomniałem dyskusja o LCD vs Plazma przewija się na tym forum kilka razy w roku. Wystarczy poszukać. Było kilku zagorzałych fanatyków LCD, którzy jednak po jakimś czasie przyznali rację, że gdyby teraz kupowali TV to zdecydowaliby się jednak na plazmę. Ci, którzy wybrali plazmę nie zgłaszali reklamacji.

A wracając do Samsunga 50" za 3200PLN to subiektywnie oceniam, że ma najlepszy obraz z tych paneli które do tej pory użytkowałem. A jest to moja 4ta plazma. Na HDTV Polska zebrał świetne opinie i jeden z lepszych wyników stosunku ceny do jakości.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl/?n=led-tv-szum-marketingowy-czy-zwykle-oszustwo :mysli:

Przeczytałem :gwizdanie:

W zakresie telewizorów wielkości 42" ceny są od 3400PLN do około 7000PLN za przeciętne modele. Te najtańsze posiadają rozdzielczość 852 x 480. Jest to najmniejsza i dosć słaba rozdzielczość - dobra do oglądania TV z kablówki ale nie ma to nic wspólnego z HDTV czy ogolnie telewizją wysokiej rozdzielczości. Jak ktoś chce dużo i tanio to można kupować ten TV z małą rozdzielczością.

Nie jestem fanem plazmy, bo zwykle maja one zmulony obraz - słaba dynamika. Producenci podają kontrast np 1:10000 co brzmi kosmicznie - a obraz mydło. Zaletą plazmy jest dobra czerń - lepsza niż w TV LCD, ale biel już nie jest taka jak w LCD. Rzekomo plazma lepiej sobie radzi z wyswietlaniem obrazów niskiej rozdzielczości. Do wad plazm dodałbym oprócz nieciekawego obrazu:

# zużycie prądu większe niż przy TV LCD - około 50% więcej

# wypalanie się - po roku świecenia non stop plazma może być już zużyta.

Obecnie najtańsze plazmy 42" (3400PLN) kosztują mniej niż najtańsze TV LCD 42" (około 5kpln) "

Tęgie głowy piszą że plazma 50" za 2800-3000 jest niewiele warta .

z którego roku to cytat?

2006/2007?

lekko nieświeże i nieprawdziwe te info :)

rozdzielczość to raczej 1024 x 768 pikseli w HDReady i 1920X1080 FullHD

najtańsza plazma 42 obecnie to raczej koło 2 tys kosztuje o zużyciu prądu i innych rzekomych wadach plazmy już malik napisał :wink4:

właśnie sprawdziłem i nawet nie wiedziałem, że na allegro plazma 42" teraz to ok 1500 zł za HD Ready Samsunga :shocked:

kolego poczytaj bardziej aktualne opinie takie z 2010 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywne (mniej lub bardziej) uwagi. Skutek jest taki że już sam nie wiem co brać :read::black:

Fora techniczne też dużo nie pomogą, Tylu tam Zwolenników co Przeciwników tych modeli więc może po prostu rzucę monetą :gicior:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIXU, 3k PLN to optymalny budżet pozwalający znaleźć na prawdę niezły sprzęt. Nie opłaca się wywalać więcej kasy bo elektronika traci na wartości szybciej niż luksusowe auta :) To co teraz kosztuje 10 tys za 2-3 lata będzie dostępne w tym budżecie.

Bierz za 3k plazmę Samsunga Full HD i będziesz zadowolony. Najwyżej za 2-3 lata kupisz coś lepszego. Ja tak robię regularnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym się zgodzę. dokładnie 3 lata temu kupiłem samsunga (LCD) za 3200 a teraz takie latają po 1400 :gwizdanie:

więcej niż 3000 nie dam nawet żeby skały srały. wolę hajs zainwestować w domek albo OOOO :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wypowiem co do poboru prądu bo posiadam LCD LE-46B530 Samsunga 46" , chodziło mi o duży niedrogi LCD jestem zadowolony chociaż brakuje PIP jakoś filmów full HD super, kablówka całkiem dobrze, nie ma rozmyć za to pobór prądu ma jak dla mnie bardzo dobry dobry. Zresztą sami oceńcie... przy maksymalnej oszczędności energii telewizor bierze 55W ale jest trochę ciemny obraz, przy średniej gdzie da się już zupełnie normalnie oglądać ok 80 W. Telewizorek jest niedrogi więc polecam.W weekend prawdopodobnie będę miał przyjemność testować plazmę 50" moim watomierzem i wtedy będzie porównanie ale myślę że jesli chodzi o pobór pradu to plazma nie ma szans. Te LEDy tez bym chętnie sprawdził czy rzeczywiście tak mało biorą. Jak coś będę wiedział napisze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...