Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PLAZMA, LCD czy LED ? jaki telewizor ?


Rekomendowane odpowiedzi

ja się wypowiem co do poboru prądu bo posiadam LCD LE-46B530 Samsunga 46" , chodziło mi o duży niedrogi LCD jestem zadowolony chociaż brakuje PIP jakoś filmów full HD super, kablówka całkiem dobrze, nie ma rozmyć za to pobór prądu ma jak dla mnie bardzo dobry dobry. Zresztą sami oceńcie... przy maksymalnej oszczędności energii telewizor bierze 55W ale jest trochę ciemny obraz, przy średniej gdzie da się już zupełnie normalnie oglądać ok 80 W. Telewizorek jest niedrogi więc polecam.W weekend prawdopodobnie będę miał przyjemność testować plazmę 50" moim watomierzem i wtedy będzie porównanie ale myślę że jesli chodzi o pobór pradu to plazma nie ma szans. Te LEDy tez bym chętnie sprawdził czy rzeczywiście tak mało biorą. Jak coś będę wiedział napisze. Pozdrawiam

Wylicz sobie dokładnie różnice w miesięcznym poborze prądu. Koszt małej kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, MALIK sensownie pisze i ja kupując plazmę slyszałem dokładnie takie same argumenty od "speców" a nie sprzedawców, SIXU nie zastanawiaj się i kup plazmę i podłącz pod N-tv i będziesz zadowolony - serio, uwierz mi, po za tym handlowcy czesto gęsto podłączają do tv prezentacje na Blue-ray i to jest wielka różnica, niech podłącza zwykły sygnał, wtedy widać wady tv, ja kupiłem plazmę bo nie znoszę smużenia LCD i nadmiernego kontrastu i plazma ma naturalny kontrast podobny do CRT :good: [br]Dopisany: 03 Sierpień 2010, 23:25_________________________________________________BTW Panasonic ma modele plazm ze slotami do MPG4 i czytniki SD już od dobrego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od roku mam plazmę samsunga 50" i jest mega kox..tylko nie kupować jakiejś okrojonej wersji :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Panasonic ma modele plazm ze slotami do MPG4 i czytniki SD już od dobrego roku

Panowie, MPEG4 to tylko sposób kompresji obrazu wykorzystywany przez wiele standardów. Naziemną TV cyfrową (DVB-T), cyfrową telewizję satelitarną czy chociażby popularny DIVX.

Żeby odbierać naziemną TV cyfrową (która do 2012 w całej Polsce ma zastąpić analogową) szukajcie w specyfikacji telewizora informacji o tunerze DVB-T.

Dodatkowo niektóre TV mogą odtwarzać filmy Divx z podpiętego przez USB pendrive-a czy dysku twardego i dlatego tez mają informację o MPEG4.

W tej chwili większość dobrych TV posiada obydwie funkcje. Również Samsung, do którego link wkleiłem. [br]Dopisany: 04 Sierpień 2010, 10:33_________________________________________________Kontunuując temat poboru prądu przez plazmy i LCD znalazłem przed chwilą coś takiego:

Tabela z wynikami poboru energii wielu modeli LCD i Plazm - http://reviews.cnet.com/green-tech/tv-consumption-chart/

Jak widać z tabeli:

- dobra kalibracja telewizora znacznie zmniejsza pobór

- najmniej prądu pobierają telewizory z podświetleniem LED, nawet duże - np. 46'' Sharp LC-46LE700UN czy Sony KDL-46EX700 - około 65 W (skalibrowane)

- tej samej wielkości LCD np. Sony KDL-46W5100, Samsung LN46B650 pobierają 110-120 W

- tej samej wielkości Plazma Panasonic TC-P46G10 pobiera 281 W

- co ciekawe, tylnoprojekcyjny Mitsubishi WD-65737 o przekątnej 65'' pobiera tylko 208 W, tej samej wielkości plazma Panasonic aż 575 W

Jak widać uśrednione różnice w poborze są znaczne. Piasałem jednak wcześniej, że dużo zależy od jasności oglądanych scen.

Poza tym tak na prawdę w praktyce:

- większy nawet o 100 W pobór plazmy to w praktyce najwyżej kilka złotych więcej na rachunku za prąd

- plazmy są na ogół tańsze od odpowiedników LCD, więc ta różnica w prądzie jest niwelowana samym kosztem zakupu

Podsumowując - dziś nie ma co się nad tym aspektem za bardzo zastanawiać przy zakupie, jeśli Ci bardziej odpowiada charakterystyka obrazu ekranu plazmowego to warto go kupić, nie patrząc na te parę W poboru więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, MPEG4 to tylko sposób kompresji obrazu wykorzystywany przez wiele standardów. Naziemną TV cyfrową (DVB-T), cyfrową telewizję satelitarną czy chociażby popularny DIVX.

Żeby odbierać naziemną TV cyfrową (która do 2012 w całej Polsce ma zastąpić analogową) szukajcie w specyfikacji telewizora informacji o tunerze DVB-T.

A w jakim formacie będzie nadawana ta TV, bo ja słyszałem że właśnie w MPEG4, i samo gniazdo DVB-T nie wystarczy jeżeli TV nie ma tego kodowania (często TV wyposażone są w MPEG2, a wtedy obraz odbierzesz ale co go rozkoduje??)

Do końca nie wiadomo jeszcze w jakim formacie będzie ta TV, narazie czekamy, ale jak w MPEG4 to część ludzi się ostro wkurzy (Ci co kupili z kodowaniem MPEG2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "gniazdo DVB-T". Jest to zwykłe gniazdo antenowe do którego podłączasz zwykła antenę kablem koncentrycznym. Róznica polega na obecności w telewizorze cyfrowego tunera DVB-Tobok standardowego analogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko plazma (Panasonic Viera) rewelacja telewizor produkowany od 3 lat i nadal wznawiają produkcje jak to powiedział spec w tvn turbo najlepszy telewizor na rynku pod każdym względem kupiłem go rok temu za 2000 zł i teraz na allegro kosztuje 1800 - 3000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywieźli mi wczoraj : SAMSUNG LE40C650. Jak sobie oglądałem film na kinku domowym to mi się micha smiała cały seans :kox:

jak porównałem z tym moim drugim samsungiem "starym" - niebo i ziemia :good:

Sam obraz ale i estetyka wykonania obudowy :notworthy: Reasumując : serdecznie polecam .

jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mam samsunga tylko że ja kupowałem rok temu seria LE40B550, wtedy był dużo tanszy od multimedialnej wersji B650. Stuningowałem sobie sam na wersje B650 :D wgrałem mu soft od 650 i powłaczałem pewne opcje w menu serwisowym i ciesze się z oglądania filmów z pendriva z napisami. :kox:

Normalnie ten model tego nie ma :D ciekawe co by na to powiedział sprzedawca :gwizdanie: bo jak sie go pytałem to mówił że tak sie nie da... albo nie wiedział albo palił głupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:slina: Ja polecam plazme 42 panasonika viera,mam już 1,5 roku i jestem mega zadowolony nie polecam lcd samsunga 32 cale pożałowałem siana i mnie pokarało,kupiłem tanio za 1300zł 2 lata temu i taki był lipny że musiałem zmienić,obraz na zwykłej antenie to jakieś nieporozumienie auto powiekszenie to fikcja,same grubasy w telewizji,widok z kąta też nienajlepszy i jeszcze pare wad bym znalazł jak bym pomyślał. :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 2 lata temu to i za 1300 zł to nie ma co porównywać do tych nowych LCD za ok. 2500zł

Też mam taki jeden tv w domu i wiem jaka jest różnica miedzy nowszym LCD a starym. Poprostu przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ogromny dylemat odnośnie wyboru LCD Samsunga 40".Róznica cenowa pomiędzy modelami to ok.800zł i częstotliwość odświeżania-50Hz albo 100Hz.Jak to się przekłada na odbiór tv analogowej?(cyfrowa będzie za jakiś czas).Modele które mam na oku to:

-LE40B550/551/554

-LE40C530/550/630/650.

Proszę o pomoc bo już sam nie wiem co wybrać a wszystkie mają dobre opinie na necie.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B650 za 2890 a C650 za 2690zł.Wszystkie 40".Tylko C650 ma kontrast Ultra w porównaniu do C630 i B650 który ma kontrast High,no i wszystkie są 100Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C650 na allegro najtańszy stoi za 2400 z Gdyni+dostawa 50zł czyli tyle co mówisz.Gość z EuroRtvAgd namawiał mnie dziś na C650,ale sam już nie wiem co brać :confused4: czy C550 i 500zeta w kieszeni zostaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W C650 masz dodatkowo internet@tv, czyli możesz podpiąc kabel z netem lub po dokupieniu karty wifi na USB (potrzebna samsunga) cieszyć się różnymi portalami w swoim TV takimi jak youtube, facebook, gazeta.pl etc.... + gry

dodatkowo na C650 masz lepszy kontrast niz na C550"

Jeżeli różnica w cenie nie jest problemem, to ja bym się nie zastanawiał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...