Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Centralny zamek nie zamyka prawych drzwi


BRUNEREK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś zauważyłeł że centralny nie zamyka prawych przednich drzwi ,nie słychać nawet siłownika pomocy .zamyka wszystkie prócz tych jednych powiedzcie co to może być i jak zdjąć tapicerkę bo nigdy tego nie robiłem,z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem to samo, na początek zobacz czy wszystkie kabelki odchodzą od słupka do drzwi zdejmij gumkę sprawdź kostkę czy wszystko gra, u mnie jeden kabelek po prostu prze śniedział i nie dawało prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Wątek troszkę wiekowy ale dzisiaj ten kłopocik spotkał mnie, ale z drzwiami od kierowcy Lewe:P nie zamyka nie reaguje z pilota i od wewnatrz jedynie kluczykiem da się zamknąć, kabelki zerkałem z wieszchu nic nie widać trzeba przyjżeć się bardziej ale czy to może coś być wiecej ??> słyszałem ze pada siłownik i że wymiana z całym zamkiem, czy to prawda ?? Czy zna ktos kłopocik może coś podpowiedzieć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Vaga i sprawdź błędy w module komfortu. Najczęście błedy te są spowodowane przerwanie kabelka w gumowym pezszlu pomiędzy drzwiami a słupkiem A. Trzeba dokładnie obadac kabelki bop przełamanie może być w jakimś trudnodostępnym miejscu. Jak kabelki są OK to kolej na sprawdzenie kostki i gniazda w słupku A czy żande piny się nie wysunęły lub nie połamały. Ja stawiam na przełamane kabelki w peszlu. Vag by wiele wyjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę,. podepne się pod VAGA i zobaczymy, a co do kabli to musiał by być jakiś zbiek okoliczności bo jeszcze tego samego dnia zamknełem i otworzyłem z nocy ale już wieczorem nie. Ale ok dzięki za info jak uda się wynaleść usterkę powiem co i jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokładnie kabelki oraz wtyczki, szczególną uwagę zwróć na czerwono żółty bo on odpowiada ze te funkcje co przestały działać... podejrzewam że przestało też działać podgrzewania lusterka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi_radek aha zgadłeś trafiony zatopiony., wczoraj zdemontowałem osłonkę, a jak kabelek sobie leży oderwany. Strasznie jakieś sztywnę robią sie z wiekiem, i chyba to jest kłopot tego ze w tym miejscu pęka.

A teraz pytanie z innej beczki. Nie ma praktycznie opcji zrobić tego bez demontarzu drzwi, nie ma tam praktycznie wogle dojścia ta gumka przeszkadza a rwać nie będę, i teraz pytanie jak zdejme drzwi czy jakas jest regulacja ze by nie było później przypału nie robiłem tego i nie chcę spierdzielić chyba że odrazu polecacie dac komuś kto ma cierpliwośc i głowę by to fachowo zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie demontuj (no chyba, że bardzo tego chcesz). Ja bym ściągnął tapicerke drzwi, potem głośnik średniotonowy i próbowałbym manewrować kabelkiem od strony drzwi - ypinasz ten peszelek gumowy od strony drzwi i masz więcej ruchu z kablami wtedy. Cięzko to pewnie zrosumieć ale jak rozbierzesz to zakumasz o co kaman. Mi się kiedyś kabelek przerwał przy tylnych drzwiach - drzwi się zamknęły przy zamykaniu pilotem ale juz się nie otworzyły. Drzwi zablokowane tak, że nie dało sie ich odryglować nawet ze środka ciągnąć za klamke. Zdjałem peszel na zamkniętych drzwiach i znalazłem kabelek i zlutowalem na zamkniętych drzwiach. Także na moim przykładzie widać, że da się to zrobic i wcale nie trzeba drzwi ściągać. Ściągniesz drzwi - przewrócą Ci się pognął albo porysuja i będziesz sobie w brode pluł. Poza tym ustawienie tych drzwi to nie będzie również łatwa sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego wątku więc podłącze się do tematu.

Mam problem z tym, że u mnie centralny zamek z pilota w ogóle nie działa. Drzwi otwieram kluczem (normalnie wszystkie się otwierają, nie tylko u kierowcy). Dodam także że samochód kupiłem już z walniętym pilotem.

Byłem z tym u magika od zabezpieczeń itp. i też nic nie zdziałał :wallbash:

Magik powiedział mi, że próbował zestroić mój oryginalny pilot (jak twierdzi jest sprawny bo wysyła sygnał) - nic, próbował także piloty o innych częstotliwościach - nic. Ogólnie pokazywał mi na VAGu że jak naciska na mój pilot to nie reagują jakieś cyferki, które powinny się zmieniać :mysli:

Może robił coś jeszcze - nie wiem bo zostawiłem mu samochód na pół dnia jak byłem w pracy ....

Ogólnie wspominał coś, że musiał by rozmontować drzwi i sprawdzić czy wszystkie czujniki kontaktują, jak się zamknie drzwi :mysli: bo może coś gdzieś nie styka i nie da się zestroić pilota. Albo że musi rozkręcić i dostać się do pompki centralnego bo może ona jest czemuś winna :mysli:

Ogólnie stwierdził że na razie nie chce mu się bawić w to przy -15 st.C ... :wallbash:

Może ktoś z was miał podobny problem i można go łatwo :naughty: naprawić :wink4:

Za wszelkie sugestie byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego wątku więc podłącze się do tematu.

Mam problem z tym, że u mnie centralny zamek z pilota w ogóle nie działa. Drzwi otwieram kluczem (normalnie wszystkie się otwierają, nie tylko u kierowcy). Dodam także że samochód kupiłem już z walniętym pilotem.

Byłem z tym u magika od zabezpieczeń itp. i też nic nie zdziałał :wallbash:

Magik powiedział mi, że próbował zestroić mój oryginalny pilot (jak twierdzi jest sprawny bo wysyła sygnał) - nic, próbował także piloty o innych częstotliwościach - nic. Ogólnie pokazywał mi na VAGu że jak naciska na mój pilot to nie reagują jakieś cyferki, które powinny się zmieniać :mysli:

Może robił coś jeszcze - nie wiem bo zostawiłem mu samochód na pół dnia jak byłem w pracy ....

Ogólnie wspominał coś, że musiał by rozmontować drzwi i sprawdzić czy wszystkie czujniki kontaktują, jak się zamknie drzwi :mysli: bo może coś gdzieś nie styka i nie da się zestroić pilota. Albo że musi rozkręcić i dostać się do pompki centralnego bo może ona jest czemuś winna :mysli:

Ogólnie stwierdził że na razie nie chce mu się bawić w to przy -15 st.C ... :wallbash:

Może ktoś z was miał podobny problem i można go łatwo :naughty: naprawić :wink4:

Za wszelkie sugestie byłbym wdzięczny :)

Miałem identyczny problem, poprzedni właściciel wyłączył centralkę bo pilot mu nie śmigał. Winowajcą był właśnie mikrostyk w tylnych drzwiach, 10 zł + włączenie alarmu (zintegrowany z centralką) i wszystko działa jak należy :good:

Myślę, że Twój "magik" to sprawdził bo z tyłu jest łatwo gorzej z przodem bo trzeba rozbierać zamki :disgust: żeby sprawdzić mikrostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. 

Zmieniałem drzwi kierowcy na nowe tzn tamte miały dużo rdzy i zmieniłem sama blache a reszta -wiązke itd przełożyłem tylko bo reszta gratów była z angola. I centralny przestał zamykać te drzwi (przed wymianą było wszystko okej. Wyciągnąłem wziązke przemierzyłem i wszystkie przejścia są. Dodam że szyby, głośnik i reszta działa. Nie działa zamykanie z kluczyka, pilota i ze środka samochodu. Natomiast gdy przełożyłem ten moduł wraz z silniczkiem szyby z tych "angielskich drzwi" (to byly drzwi pasazera u nas kierowcy) to centralny czasami zamyka czasami nie i na tym module nie działaja szyby i nie idzie zamknac z kluczyka. Tylko idzie z pilota. O co tu chodzi bo juz mam dosc a za tydzien mam jechac na urlop. Prosze o wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowie co dalej sprawdzić

nie zamyka mi drzwi PT, wszystko działa ale zamek nie, nie mruga przy zamykaniu, jak odepnę wtyczkę od zamka to mruga 

wymieniłem zamek - to samo 

podmieniłem z drzwiami przednimi - to samo 

podmieniłem sterowniki (elektryczne szyby przód tył) - to samo 

sprawdziłem instalację w drzwiach - jest ok od wtyczki do sterownika i z sterownika od zamka wszystkie sygnały są 

Pozostaje

- gniazdo w słupku (może któreś piny są połamane ?) jak to sprawdzić ? gdzie idzie kabel od tego słupka, gdzie znaleźć drugą stronę tego gniazda ? idzie do MK czy gdzieś indziej ?

macie jakiś pomysł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...