Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Co to jest ? I dla czego tak wygląda ? Skrzynia? uszczelka?


Glovash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wszedłem dziś pod auto i zastałem niezbyt optymistyczny widok...

Niestety nie wiem co to jest i dlaczego, ale nie podoba mi się to...

Fotki:

http://img820.imageshack.us/i/1001698.jpg/

http://img80.imageshack.us/i/1001699u.jpg/

nie podoba mi się, że jest tam tak "mokro" od oleju a jeszcze bardziej te 2 dziury ...

1001704.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pomoże ktoś?? Jestem załamany ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalny wyciek czym Ty jestes załamany :cool1:

pocenie sie łączenia silnika z korpusem skrzyni

wymienić uszczelniacz wału od strony skrzyni

jesli tam kapie oleju i sa plamy to jest powód do wymiany a pocenie się to rzecz normalna po tylu latach i przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Cristoforo może lecieć z uszczelniacza na wale, ale ja obstawiałbym raczej na nieszczelność miski olejowej. Olej lubi zaciekać z tamtej strony. Jeżeli nie musisz dolewać 1 litra od wymiany do wymiany to nie ma się czym stresować. U mnie też się poci, wymieniałem juz 2 razy uszczelkę pod misą, uszczelniacz na wale od strony skrzyni i wszystkie uszczelniacze od strony rozrządu i nadal się skądś przesącza. Nie mam siły już z tym walczyć, bo na 10 tys km dolewam 2 setki oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców, sprawdź tylko czy nie jest to olej ze skrzyni. Jeżeli poziom oleju przekładniowego jest ok, to nie masz się czym martwić. Napraw usterkę przy wymianie sprzęgła.. nie musisz się spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez było tak mokro - bardzo mnie to bolało - nienawidzę takich widoków we własnym pojeździe. dziś zrzuciłem skrzyni i wymieniłem uszczelniacz(całą flansze z uszczelniaczem) do tego musiałem się szarpnąć na sprzęgło bo nie które nity na tarczy zaraz by lizały biernie 2umasu i docisku... nie chce mi się 2 razy zrzucać skrzyni.

pomyślałem żeby wymienić sama tarcze ale nie opłaca sie. bardziej sie opłaca kupic całe sprzegło kompletne niz na elementy...

uszczelniacz Erling'a - 123zł

sprzęgło Sachs'a -570zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uszczelką, uszczelnianiem itp. to spoko, bo przerabiałem już to w poprzednim aucie...

bardziej zaniepokoiły mnie te 2 dziury... co to jest ?? jak to zobaczyłem to pomyślałem, że nie ma jakiś 2 śrub...[br]Dopisany: 30 Lipiec 2010, 18:40_________________________________________________aha... oleju w silniku nie muszę dolewać... plam pod autem, też nie widziałem... więc chyba nie kapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dziury to miejsce aby dojść kluczem aby odkręcić 2i śruby mocujące miskę do bloku silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...