Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Bardzo wielki dziwny problem skrzynia dwumas ??


baltazar645

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dotknął mnie ostatnio bardzo dziwny problem mianowicie podasz jazdy bardzo zaczęło walić w okolicy sprzęgła lub dwumasa, zatrzymałem się stukanie było rytmiczne metal o metal myślałem że coś wyrwie bo tak głośno, ze strachem dojechałem do domu. Stukanie było zarówna na luzie jak i na wciśniętym sprzęgle w pedale czułem wibracje po puszczeniu sprzęgła stukanie nie przestawało. Odkręciłem osłony i miałem już rozbierać skrzynię włączyłem auto i powoli ruszałam bez gazu wtedy stukanie się nasilało. Dodam że skrzynia chodziła idealnie, sprzęgło w ogóle nie szarpało i nie ślizgało się. Ruszałem tak przez chwilę dźwięk był coraz głośniejszy i w pewnym momencie stukanie ustało. Myślałem że to łapa pękła albo poduszkę wyrwało którąś nic z tych rzeczy wszystko sprawdziłem i jest dobrze. Gdy jechałem podczas tego stukania czułem zdecydowanie tarcie i wibracje w dźwigni zmiany biegów wręcz gwizdała. Z początku myślałem że to łożysko oporowe ale przecież wtedy stukanie powinno być tylko na wciśniętym sprzęgle. Rozbierałem już wiele skrzyń i robiłem różne sprzęgła ale takiego problemu jeszcze nie miałem, żeby sam się naprawił. To było słychać jakby dwumas o coś uderzał bo dźwięk nie był szybki. Czy możliwe jest jakieś uszkodzenie dwumasa bez oznak w jeździe typu szarpanie itp. Nie chce wyciągać skrzyni na darmo ale chce się wybrać do Niemiec 2400 km i trochę się obawiam żeby coś się nie zesrało w trasie?? Ktoś ma jakiś pomysł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wyciągać skrzyni na darmo ale chce się wybrać do Niemiec 2400 km i trochę się obawiam żeby coś się nie zesrało w trasie?? Ktoś ma jakiś pomysł???

no pomysl to ja mam taki ze bym sie w taka trase nawet nie mysla wybierac bez rewizji sprzegla/dwumasu.

Ewientnie sie cos tam skonczylo.Jedyne wyjscie rwac skrzynie a co to bylo to sie ewnie samo objawi po zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najdziwniejsze że teraz wszystko chodzi cud malina i nic się nie dzieje....

Z tego co czytałem to w tej tarczy ponoć nie ma sprężyn jak jest dwumas.... a powiedzcie czy żeby wyjąć skrzynie to trzeba naprawdę robić tak jak jest w książce Sam naprawiam odkręcać kolektor wylotowy, rozrusznik a żeby rozrusznik to w książce napisali że trzeba pasek wieloklin sciągać itd czy może prościej da się to zrobić czyli półośki, siłownik, czujniki wstecznego i obrotowy, i rozrusznik???? i rabuje skrzynie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak w meśku w 124 dwumas zdechł waliło jak diabli a sprzęgło i skrzynia latała aż miło po rozbiórce okazało się że dwumas na środku rozsypany w miejscu nitowania ciężko to wytłumaczyć wymieniłem na używkę i beproblemowo wszystko , pierwsza wersja regeneracja w Poznaniu firma wzięta z allegro jedna wielka wtopa 900zł w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najdziwniejsze że teraz wszystko chodzi cud malina i nic się nie dzieje....

Z tego co czytałem to w tej tarczy ponoć nie ma sprężyn jak jest dwumas.... a powiedzcie czy żeby wyjąć skrzynie to trzeba naprawdę robić tak jak jest w książce Sam naprawiam odkręcać kolektor wylotowy, rozrusznik a żeby rozrusznik to w książce napisali że trzeba pasek wieloklin sciągać itd czy może prościej da się to zrobić czyli półośki, siłownik, czujniki wstecznego i obrotowy, i rozrusznik???? i rabuje skrzynie ???

Może Ci się przyda...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81238.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dwumas w mercedesie w 124 to temat znam od podszewki, i też wymieniałem sam a skrzynie wyciągałem 3 razy ale tam był inny problem bo tam waliło podczas ruszania, a u mnie waliło na luzie, baz sprzęgła, ze sprzęgłem oraz podczas jazdy lecz od tamtej pory jak ustało tak narazie jest cisza w weekend wybieram się w dłuższą trasę żeby przetestowac może znowu zacznie nie wiem.... [br]Dopisany: 05 Sierpień 2010, 10:41_________________________________________________Dzięki za link napewno się przyda. A czy może być coś takiego że dwumas się nagrzewa i wtedy coś puka czy raczej nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dwumas w mercedesie w 124 to temat znam od podszewki, i też wymieniałem sam a skrzynie wyciągałem 3 razy ale tam był inny problem bo tam waliło podczas ruszania, a u mnie waliło na luzie, baz sprzęgła, ze sprzęgłem oraz podczas jazdy lecz od tamtej pory jak ustało tak narazie jest cisza w weekend wybieram się w dłuższą trasę żeby przetestowac może znowu zacznie nie wiem.... [br]Dopisany: 05 Sierpień 2010, 10:41_________________________________________________Dzięki za link napewno się przyda. A czy może być coś takiego że dwumas się nagrzewa i wtedy coś puka czy raczej nie ??

U mnie przy wysokiej temperaturze otoczenia i czastym używaniu sprzęgła np. podjeżdżanie w korku zaczynało telepać niemiłosiernie z podskakiwaniem całego auta do góry jak żaba. U mnie stukania z dwumasa nie było, ale każdy przypadek może być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...