Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik zajęcia fotela pasażera airbag - błąd G128 w A4 B6


Wojtek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie co mam dalej z tym tematem zobic?

Przez ten blad caly czas swieci sie AirBag.

Macie moze nr tej czesci?

Latwo mozna to wymienic?

Bede wdzieczny za kazda pomoc :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś wykasować błąd? nic nie napisałeś,czy takie próby przeprowadzone były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnnie też sieci AIRBAG po wymianie stołków i to właśnie chyba ten sam błąd. :mysli: Occupied sensor... :mysli: Jutro sprawdzę i jak coś to będę śledził temat. :kox:

a próbowałeś wykasować błąd? nic nie napisałeś,czy takie próby przeprowadzone były...

U mnie były i natychmiast po odpięciu VAGa błąd powraca. :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze kasowalem.

Ale blad pojawia sie po 3 sekundach.

Meczylem google ladnych pare chwil ale nic nie wyplula sensownego... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez szukam rozwiazania tego problemu, zmienilem fotele na takie w ktorych czujnik jest tylko w fotelu kierowcy, u pasazera nie ma.. w poprzednim fotelu byl. Wyłączenie czujnika vagiem nic nie dalo, dalej swieci AIRBAG, podobno istnieje jakis sposob oszukania tego czujnika ale nic wiecej w temacie nie wiem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/aibagi_hiuart_sprzedaz_i_regeneracja_airbagow_elektronika_samochodowa_klimatyza-t25881.0.html

spróbujcie tam-ja dzwoniłem do gościa i przez telefon mi mówił ,jak mam kable połączyć,więc może i w Waszych przypadkach coś zaradzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem Błąd G128 czyli

01579 - signal for seat occupied sensor; front passenger side (g128)

010 - open or short to plus - MIL ON

Vag nie pomaga przy kasowaniu, błąd powraca. Czy ktoś już sobie z tym poradził?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga i Czwarta pozycja z kodowania AIrBAGa zmieniona na "0" i poducha nie świeci. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odgrzeję kotleta :) ale po to jest forum, żeby przypomnieć stare problemy :)

Oryginalne moje fotele szmatniki miały maty...od dziś w aucie są skóry, które na bank tego czujnika nie mają bo od razu wywaliło air bag na tablicy i zczytany błąd to 01579 - signal for seat occupied sensor; front passenger side (g128)

Akjam widze, że poradziłeś sobie z tym, możesz mi na PW na pisać dokładnie jak ? zaznacze tylko, że jestem zielony w te klocki elektryczne i laptopowe....

Czy nie ma innej opcji na skasowanie tego błędu ?? rozumiem, że albo kodowanie albo przełożenie mat do moich nowych foteli tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga i Czwarta pozycja z kodowania AIrBAGa zmieniona na "0" i poducha nie świeci. :good:

witam kolego moj elektrym zamienil jak pisales 2 i 4 pozycje na 0 i po zamianie 2 pozycji wyszlo jeszcze wiecej bledow a 4 pozycja to juz bylo 0 :( wiec to nie przejdzie jest na to jakas rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2016 o 13:01, mundek_82 napisał:

witam kolego moj elektrym zamienil jak pisales 2 i 4 pozycje na 0 i po zamianie 2 pozycji wyszlo jeszcze wiecej bledow a 4 pozycja to juz bylo 0 :( wiec to nie przejdzie jest na to jakas rada

Ogarnąłeś temat?

Albo ktoś inny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po wymianie stołków z b7 na te z a6c6 angola błąd jw. 

3vfdM9s.png 

Świeci się tylko check od airbaga (przełożyłem zapięcia pasów z moich foteli do tych nowych, bo kupiłem fotele bez zapięć + wymieniłem kostkę pod fotelem w którą wpina się te zapięcie pasów -  ta z a6 miała w inny sposób umieszczone piny ) 
Dodam, że czujnik zajętości fotela był u mnie w b7 w obu fotelach i w tych z a6 tak samo jest, bo oprócz checka od airbaga nic więcej mi się nie świeci // (wyczytałem, że jak jest tylko w 1 fotelu to dodatkowo świeci check od nie zapiętych pasów).

Poradził sobie może już ktoś z tym?

Edytowane przez M@rcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...