Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Migające oświetlenie wewnętrzne-co oznacza?


karolT5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

czy spotkał się już ktoś z migającym oświetleniem wnętrza podczas jazdy?co może to oznaczać?jak to dezaktywować?-w nocy strasznie denerwuje(można co prawda wyłączyć je na podsufitówce ale oświetlenie nóg i czerwona lampka drzwi po otwarciu) dalej miga i drażni, dodam że autko wyposażone jest w telematik,telefon,,może to być związane z pracą tych urządzeń?dzieje się to czasami, bez reguły czasem lewa, czasem prawa strona(częściej prawa)

Szukałem info na ten temat ale nie mogłem niczego znaleźć.

Pomoże Ktoś? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może któryś z wyłączników krańcowych źle styka i podczas jazdy raz syka raz nie. Można by po kolei odpinać krańcówki i sprawdzić czy to jest to, jeszcze jest wyłącznik w zamku klapy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego!może jest to jakoś powiązane z brakiem oświetlenia wnętrza bagażnika?nie mogę dojść do tego.(a tak na marginesie to jak dojść do tego włącznika?jak sprawdzić czy działa?)

może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on chyba koło zamku (lub w nim ; nie pamietam) to takie pudełeczko w którym są dwa styki i kulka : podnosisz klapę kulka opada i styka :naughty: czasami dostanie się tam syf lub kulka się udupiła i nie ma styku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to oswietlenie bagaznika nie ma nic wspolnego z oswietleniem wnetrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to oswietlenie bagaznika nie ma nic wspolnego z oswietleniem wnetrza.

Nawet na pewno nie ma nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz zainstalowany alarm i krańcówki pospinane razem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz zainstalowany alarm i krańcówki pospinane razem :gwizdanie:

Dalej nie wiem co to ma do oświetlenia wnętrza :mysli: skoro w bagażniku jest kulka która łączy styki po otwarciu to znaczy że przy zamkniętym bagażniku układ jest rozłączony a nawet jak by był złączony to światło paliło by się tylko w bagażniku i nie ma to żadnego wpływu na oświetlenie wnętrza a jak by krańcówka bagażnika była podłączona z innymi to po otwarciu bagażnika zapalało by się światło w aucie a tak pewnie się nie dzieje bo było by to dość dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by krańcówka bagażnika była podłączona z innymi to po otwarciu bagażnika zapalało by się światło w aucie a tak pewnie się nie dzieje bo było by to dość dziwne

Ja właśnie tak mam, otwieram klapę bagażnika i zapala mi się wszędzie światło, zauważ że nadwozie to avant i może dlatego pospinane są wszystkich krańcówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak przy otwarciu bagażnika zapalało by mu się światło w całym aucie to by napisał bo nie jest to normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! problem w tym że oświetlenie bagażnika nie pali mi się wcale.sprawdzałem miernikiem-prąd nie dochodzi(bezpiecznik cały).Z tego co piszecie rozumiem, że musiałbym rozebrać zamek żeby dostać się do tego włącznika?

A migające oświetlenie pojawia się co jakiś czas nie wiadomo dlaczego tak jak już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie bagażnika i reszty ma ze sobą to wspólne że jest sterowana z jednego modułu czyli pompki centralnego zamka. Jeżeli posprawdzałeś i wszystkie krańcówki są ok, bezpieczniki sprawdzone to trzeba by właśnie przyjrzeć się tej pompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie problem polega na tym, ze bez kluczyka w stacyjce lampki reagują prawidłowo, tz. po otwarciu obojętnie których drzwi światło zapala się wraz z licznikiem km, datą i godz.(AVANT 99' 1/2 FIS) po ok 90 sek nastepuje zgaszenie licznika km, daty i godz na ok 0,5 sek (idzie po reakcji łańcuchowej) i całego oświetlenia wnętrza na ułamek sek.( słychać pstrykniecie przekaźnika ) po czym wszystko wraca do normy na następne 90 sek. Czy tak ma być?

I teraz, gdy włączony jest zapłon na Fis pokazuje otw i zam wszystkich drzwi zgodnie ze stanem faktycznym. Czyli jest ok ale gdy otwarte są drzwi PP, LT i PT wszystko miga jak na choince (rozjaśnia się i ściemnia od max do zera) z dosyć szybka częstotliwością, słychać przekaźnik. Problem nie ma miejsca podczas otwarcia drzwi kierowcy. Co to moze być? stacyjka mota tym wszystkim..? wypinałem i wpinałem kostki w pompce, czyste styki nic to nie dało.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, mam takie obiawy, że podczas otwarcia drzwi kierowcy lampki przy drzwiach i w środku świecą normalnie, natomiast jeśli otworze drzwi od pasażera wszystkie lampki mrugają. Gdzie może leżeć przyczyna?

Nie działa również centralny zamek, ani z pilota, ani kluczem. Słychać, że pompka działa, ale wydaje mi się, że nie robi ciśnienia - prawdopodobnie do wymiany.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sam problem jak koledzy wyżej, z mrugajacym oswietleniem.

Rozumiem że sprawdzić stycznik w drzwiach kierowcy.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

A centralny dziala normalnie.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...