Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Mój projekt na modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

jeśli Forum ma się rozwijać akceptujmy każdy-nawet nietypowy pomysł,bo ograniczając się do schematu-graty i program-nic nowego nie odkrywamy...powielamy coś,co juz było dawno :wink4:

:good:

Przepraszam, ale to forum jest stereotypowe, pełno tu tematów: "po wizycie u mistrza W..... wykres z hamowni" itp..

@rozjemca ile pokazywała ori przepływka z AEB po modyfikacjach? Ile mierzy teraz przepływka z większą obudową?, a jak tam zapłony? Logowałeś kanał 13 kiedyś?

Na seryjnej po chipie i wydechu 157,6 g/s, po zmianie obudowy i wtrysków na większe 116.7 g/s, po zmianie turbiny 133,2 g/s. Nie logowałem kanalu 13, co tam jest? Chętnie zloguję żeby się dowiedzieć czegoś :wink4:[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 22:59_________________________________________________

najlepsze jest to ze jeszcze nikt sie nie przyczepil do "DAJ MU" bo wiedze ze filmiki w tym stylu :polew:

Postał 2 minuty na jałowym i mu wystarczy. Na drugim filmiku jest nagrzany. Swoją drogą też byłem ciekawy kiedy ktoś mi jazdę zrobi z tego powodu. :wink4: Dowal mi jeszcze za airbaga i absy :tongue4::)

Opublikowano

Na czipie z allegro jezdzil Platinium [Nosb mi ostatnio przypomnial] i sobie chwalil :tongue4:

nie wiesz tylko ile razy oddawał turbiny do regeneracji...

a ja wiem...na szczęście w przeciągu 2 lat starczyło palców jednej ręki :decayed:

Opublikowano

@rozjemca ile pokazywała ori przepływka z AEB po modyfikacjach? Ile mierzy teraz przepływka z większą obudową?, a jak tam zapłony? Logowałeś kanał 13 kiedyś?

Na seryjnej po chipie i wydechu 157,6 g/s, po zmianie obudowy i wtrysków na większe 116.7 g/s, po zmianie turbiny 133,2 g/s. Nie logowałem kanalu 13, co tam jest? Chętnie zloguję żeby się dowiedzieć czegoś :wink4:[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 22:59_________________________________________________

Z moich obliczeń wynika, że jeśli masz poprawny AFR to przy tej masie powietrza zasysanego powinieneś mieć 208KM. Jeśli zostawiłbyś seryjną obudowę przepływki to przepływka pracowałaby na pograniczu zamknięcia się, bo moja ori przepływka AEB zamknęła się przy 178g/s , a twoja mierzyłaby 174g/s.

Zloguj kanał 14 i 15 razem, pod pełnym obciążeniem. Wiesz jak się robi logi :cool1:

@ Poziek

No tak, wydaje się że każdy projekt chyba na tym forum ma swoje jakieś mroczne tajemnice :gwizdanie: :decayed:

Opublikowano

@rozjemca ile pokazywała ori przepływka z AEB po modyfikacjach? Ile mierzy teraz przepływka z większą obudową?, a jak tam zapłony? Logowałeś kanał 13 kiedyś?

Na seryjnej po chipie i wydechu 157,6 g/s, po zmianie obudowy i wtrysków na większe 116.7 g/s, po zmianie turbiny 133,2 g/s. Nie logowałem kanalu 13, co tam jest? Chętnie zloguję żeby się dowiedzieć czegoś :wink4:[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 22:59_________________________________________________

Z moich obliczeń wynika, że jeśli masz poprawny AFR to przy tej masie powietrza zasysanego powinieneś mieć 208KM. Jeśli zostawiłbyś seryjną obudowę przepływki to przepływka pracowałaby na pograniczu zamknięcia się, bo moja ori przepływka AEB zamknęła się przy 178g/s , a twoja mierzyłaby 174g/s.

Zloguj kanał 14 i 15 razem, pod pełnym obciążeniem. Wiesz jak się robi logi :cool1:

@ Poziek

No tak, wydaje się że każdy projekt chyba na tym forum ma swoje jakieś mroczne tajemnice :gwizdanie: :decayed:

dlatego szukamy idealnego kompromisu :naughty:

Opublikowano

u mnie przepływka pokazuje 136g/s-z moich obliczeń-gdzie lambda pokazuje 0,87/0,89 że moja seria-to już AMB :gwizdanie: :kox::wink4:

Opublikowano
  • Autor

@rozjemca ile pokazywała ori przepływka z AEB po modyfikacjach? Ile mierzy teraz przepływka z większą obudową?, a jak tam zapłony? Logowałeś kanał 13 kiedyś?

Na seryjnej po chipie i wydechu 157,6 g/s, po zmianie obudowy i wtrysków na większe 116.7 g/s, po zmianie turbiny 133,2 g/s. Nie logowałem kanalu 13, co tam jest? Chętnie zloguję żeby się dowiedzieć czegoś :wink4:[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 22:59_________________________________________________

Z moich obliczeń wynika, że jeśli masz poprawny AFR to przy tej masie powietrza zasysanego powinieneś mieć 208KM. Jeśli zostawiłbyś seryjną obudowę przepływki to przepływka pracowałaby na pograniczu zamknięcia się, bo moja ori przepływka AEB zamknęła się przy 178g/s , a twoja mierzyłaby 174g/s.

Zloguj kanał 14 i 15 razem, pod pełnym obciążeniem. Wiesz jak się robi logi :cool1:

@ Poziek

No tak, wydaje się że każdy projekt chyba na tym forum ma swoje jakieś mroczne tajemnice :gwizdanie: :decayed:

Jak te 174g/s policzyłeś ? Bo mi inaczej wyszło :

157,6 / 116,7 = X / 133,2

X = 157,6 / 116,7 * 133,2 = 179,9 g/s

Gdzieś znalazłem w necie wzór z którego można wyliczyć przybliżoną moc na podstawie przepływki w silniku 1.8t. A wzór to: moc w koniach *0,8 = ilość g/s na przepływce :tongue4:. Policzmy 150 *0,8 = 120 "Średnio seria 150 KM ma 120 g/s" Teraz dla AMB 170* 0,8 = 136. BAM 225*0,8 = 180 "225HP S3 should produce around 180 g/s" :>

Opublikowano

o ile przepływka jest sprawna,to wartość,jaką pokazuje to jest 80% mocy auta-w przybliżeniu :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.