Treść opublikowana przez rozjemca
-
Audi 1.8T quattro na td04hl
Pompę paliwa zmieniałeś ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Kupiłem właśnie tą hybrydę z kolektorem, bo karambol po 3 latach mi się zatarł (po wycieku oleju z miski olejowej). Zobaczymy ile się na niej wyciśnie.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Syntetyk Mobil1 5w50
-
Wydajność wtrysków 1.8T
AEB ma 210cc przy 3barach i 240cc przy 4 barach
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nim większe wirniki tym wstaje wolniej, ale dłużej trzyma ciśnienie przy wysokich obrotach silnika. K03 wstaje najszybciej ale klęka już przy 5 tys obrotów. Hybrydy mają większe wirniki. Chcesz przyśpieszyć wstawanie turbiny to wywal n75 i wstaw mbc. Wtedy będzie wstawać najszybciej jak umie. Alternatywą może być n75-j, na którym turbo wstaje też wyraźnie szybciej (ale już nie tak szybko jak na mbc)
-
Tuning mechaniczny
Przy takiej masie samochód i tak nie będzie przyśpieszał tylko się toczył. 1.6 jest dobry do samochodu który waży max 900kg. Władujesz kasę w poniesienie mocy a i tak nic nie odczujesz. Moja rada: sprzedaj to co masz i kup coś z 1.8t vag albo 2.3 kompressor mercedesa. Co do kosztów to będą większe niż kupno któregoś z tych samochodów a efekty gówniane sam decytuj
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
MAC to nie MBC "a czy zamiast n75 można założyć MBC i ustawić na takie doładowanie jak mam w sofcie "
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Lepiej n75-j zamist ori. Mbc bym nie zakładał.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
na 320cc/min zrobisz 250 KM, z 4 barowym regulatorem paliwa z aeb masz na nich 360cc/min i zrobisz 300 KM, ale wtedy już pompa paliwa do wymiany.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja od dzisiaj do niedzieli jestem w Lublinie na Wyspie Jak coś to jutro będziemy VAgowali moją kolumbrynę to jak będziesz miał czas na mini spota to możemy pogadać Poszła wiadomość na priv
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Karambola kup sobie to zadowolony będziesz Będę w niedzielę w Lubartowie to jak chcesz możesz zobaczyć jak śmiga na tym.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Myślę że możesz być tutaj pierwszy, spróbuj jej i podziel się wrażeniami
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tak jak piszecie. Wymiana przepływomierza tylko wtedy, gdy dochodzi on do wskazań maksymalnych albo gdy wtryski nie dają rady i trzeba wsadzić większe. Jeśli chcecie poprawić wydajność dolotu, polecam rozwiercić puszkę tak jak w tym temacie. http://www.audiforums.com/forum/intake-headers-exhaust-25/2001-a4-b5-1-8t-airbox-mod-write-up-176963/
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
ile? 500? GT35R śmiało wkładaj
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Najlepiej napisz do tego od którego wtryski kupiłeś czy listwy nie ma. Generalnie pod kolektor podejdzie Ci każda listwa z 1.8t gdzie występowały krótkie ev6.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Możesz wymienić też listwę wtryskową. Ja mam u siebie z audi TT, trzeba tylko króćce od węży skrócić brzeszczotem, by się pod maskę mieściła. Jak byś od kogoś kupował napisz by Ci przewody paliwowe też wysłał, bo przedłużać trzeba. Jak chcesz zobaczyć jak u mnie to wygląda to zapraszam
-
[B5 ADR] Podniesienie mocy
Podstawa to uwolnienie dolotu i wydechu, wtedy się lepiej wkręcał będzie. Tak przy zasysaniu powietrza muli go opór z papierowego filtra, a przy wypuszczaniu spalin muli go katalizator i 2 tłumiki. Energia wytwarzana przez silnik częściowo marnowana jest w postaci oporów jakie stwarzają. Uwolnić dolot bardzo prosto. Wywalasz puszkę filtra i kupujesz sobie stożek. Do tego musisz dobrać jakąś rurę takiej samej średnicy jak masz dolot i dopasować tak by powietrze zasysała z przodu maski (tam jest najchłodniejsze podczas jazdy), nie dawaj tylko go za nisko bo Ci będzie łapał wodę z kałuży w deszczu. Następny etap to wywalenie katalizatora, tutaj ja bym się w żadne strumienice nie bawił tylko wspawał kawałek rurki o tej samej średnicy. Do uwolnienia wydechu zostają 2 tłumiki. Środkowego bym nie ruszał bo za dużo kombinowania i za głośno samochód chodził będzie. Ale końcowy wywal i wstaw jakiś uniwersalny przelotowy, np ultera. Co do chip tuningu w wolnossaku jedyne co możesz zrobić to zmienić dawkowanie paliwa i kąt wyprzedzenia zapłonu. Moim zdaniem nie warto jechać z tym do tunera tylko spróbować samemu się pobawić. Jeśli masz kabelek vaga możesz podpiąć się pod sterownik i spróbować zmienić dawkowanie paliwa w kanałach adaptacyjnych. Potrzebny jest tylko login code,, któryś z nich powinien pasować 06589, 03256, 02145. Odpalasz vaga, wchodzisz w sterownik benzyny, bierzesz login, wpisujesz kod, jak wpiszesz zły to wyłączasz i jeszcze raz próbujesz, jak przyjmie to bierzesz adaptation. I tutaj już masz zabawę podobnie jak programem lemmiwinks(który nie będzie chodził u Ciebie) Na pierwszym kanale masz wolne obroty, jak zrobisz strzałkę w górę albo w dół to możesz zaobserwować jak je podnosi albo obniża. Ale nie to nas interesuje Ciebie interesują kanały 2 i 8. Na 2 masz dawkowanie paliwa przy rosnącym obciążeniu czyli wtedy kiedy dajesz gazu. I tutaj zwiększasz ze 128 na np 150 zapisujesz i sprawdzasz jak jedzie. Powinien się wkręcać lepiej. Musisz poeksperymentować, nic się na pewno złego nie stanie. Na 8 kanale masz ogólne dawkowanie paliwa. Czyli możesz ogólnie zwiększyć dawkę. Jeśli zmiana 2 kanału da efekty to tego nie ma sensu ruszać. Został zapłon. Tutaj już musisz kupić sobie wariator zapłonu za 200 zł. I będziesz mógł sobie poustawiać kąt wyprzedzenia zapłonu dla paliwa 95,99,100, lotniczego i lpg tak by silnik wykorzystywał w pełni ich potencjał. Podłączenie i konfiguracja tego jest bardzo prosta. Jeśli masz stare świece to możesz wymienić, nie bawił bym się jednak w tuningowe wynalazki tylko wstawiał seryjne. Jeszcze możesz zrobić polerkę kolektorów i wymienić tłumik środkowy jak masz zapał. A dalsza zabawa to już zdejmowanie głowicy w silniku Jak chcesz mieć turbo, to sprzedaj go i kup 1.8t
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wydaje mi się że lepiej listwę obniżyć niż robić przedłużki. Jak chcesz wymiar to wyjmij wtrysk i porównaj na długość. Będziesz wiedział o ile.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie podej Nie podejdą p&p bo są krótsze. Musisz listwę obniżać.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
N75 z audi TT podobno daje mizerne efekty. Jak już to bierz n75-j (034906283J) ok 250 zł w aso. Jest bardzo popularną modyfikacją. Np ECS Tuning sprzedaje go pod własną marką jako Race N75. Sam na takim jeżdżę od półtora roku.
-
[ALL B5] Turbo K04-15
cos polecacie tylko dobrego Ja mam u siebie od http://www.autokarambol.pl/ i sobie chwalę
-
[B5 AEB] Gotowy chip - opinie
Masz zapewne 8D0 907 557 T, chodzi mi raczej o napis "MOTORSTEUERUNG D0X" gdzie X jest numerem wersji.
-
[ALL B5] Turbo K04-15
Wsadzaj hybrydę
-
[B5 AEB] Gotowy chip - opinie
Ja jeżdżę na gotowcu z allegro od półtora roku i wszystko śmiga. Być może mam taką kość która Ciebie zainteresuje, ale musisz podać wszystkie dane ze sterownika, bo do aeb wychodziły 3 różne wersje.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
1,5 bara