Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Gotowy chip - opinie


haras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem aukcję http://www.ebay.com/itm/Audi-A4-1-8T-TURBO-Power-Chip-Tuning-Chiptunig-/320779488989?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4aaff28edd . Warto się tym zainteresować? Powiecie że tylko tunerzy dobrze zchipują auto... Ale większość z nich i tak pewnie na gotowcach leci. Więc, jak są wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ktoś pisał (chyba CoLo), że sprzedał komuś chip abt i działa bezproblemowo, ale abt, a chip za 42 funty to chyba różnica...

skoro wiesz, jaka będzie nasza odpowiedź, to znaczy, że coś Ci tam świta w głowie, ale próbujesz jeszcze iść po najmniejszej linii oporu... testuj - to Twój samochód :gwizdanie: i po co szukać na ebay`u jak na naszych rodzimych portalach masz to samo... :gwizdanie:

a czy większość jedzie na gotowcach? hmm, zależy o kim mówisz, ale o tych, o których my mówimy to raczej nie jadą na gotowcach, lub inaczej - modyfikują je pod konkretne auto/silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczny soft ABT można zaryzykować. To też gotowce i nikt mi nie wmówi że są robione pod konkretne auto. Do 170 koni abt wypuściło 3 rodzaje softu. Wystarczy wyszukać odpowiedni do swojego ecu , zgrac i wszczepić. Przy pisanym sofcie pod auto możesz liczyć na równo rozłożony moment i więcej KM. Mam porównanie bo na tydzień miałem gotowca z ABT a teraz mam pisany pod auto. Zostaje przy pisanym pod auto. Ale decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gotowcami to trzeba uważać bo przez to, że nie jest pod konkretne auto to można sobie zrobić rewolucję w silniku :thumbdown:

Zawsze lepiej zrobić softa pod auto to będziesz pewien że pojeździsz :wink4:

Jak ze wszystkim jaka cena taka jakość :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewolucje w silniku robi soft pisany przez laika. :wink4: widziałem jak zachowuje sie AJL po takim sofcie dosyć że nerwowy z mega momentem od spodu to jeszcze spalanie na poziomie 16/100. ABT jest pisany z małym marginesem bezpieczeństwa ( pomijam te powyżej 190 PS z AEB ). Jak ktoś jest świadomym użytkownikiem to krzywdy silnikowi nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprzedalem taki soft ABT, ktory smigal u mnie.

Taki lajtowy soft bo turbo 0,8bar ladowalo. Z tego co rozmawialem z wlascicielem smiga i 0 stukow i innych dziwnych objawow.

Takze czasem mozna zaryzykowac ale raczej z czyms sprawdzonym.

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam gotowca i śmigam już.. hmmm.. .. pół roku i jest git :good:

wszystko zależy skąd jest dawca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam gotowca i śmigam już.. hmmm.. .. pół roku i jest git :good:

wszystko zależy skąd jest dawca :wink4:

dokladnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi polecić jakiegoś gotowca którego można dostać gdzieś w polsce? Chodzi mi o samą kostkę eeprom, mam sprzęt wiem sam mogę sobie wlutować. Albo ewentualnie sam program, to dam komuś i mi na programatorze wrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy skąd jest dawca :wink4:

moim zdaniem najbezpieczniej całe ECU wstawić z auta od niemca na seryjnych gratach. Oni zwykle nie przeginają. Mówię oczywiscie o ABT.

Zagadaj do Devastation on miał kiedyś robić kopie ale nie wiem co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsad od pewnej osoby to sama kostka wystarczy w zupełności. Jak z allegro to tylko całe ECU bo ABT zakłada swoje plomby i widać czy było coś grzebane czy nie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsad od pewnej osoby to sama kostka wystarczy w zupełności. Jak z allegro to tylko całe ECU bo ABT zakłada swoje plomby i widać czy było coś grzebane czy nie :wink4:

tylko znajdz na allegro całe ECU :cool1:

poza tym dochodzi dodatkowe kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko znajdz na allegro całe ECU :cool1:

poza tym dochodzi dodatkowe kodowanie

immo + przepustnica czy coś jeszcze ?

tu zagadaj bo ja prowadziłem z gościem rozmowę ale zrezygnowałem

Zrobiłem kopię i sprzedałem, więc teoretycznie nadal posiadam ten soft ale póki co jest założony w moim aucie i dopóki nie wystroję auta pod nowe graty to na nim będę jedździł

[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 21:21_________________________________________________tu masz link do profilu

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=profile;u=46077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jadą na gotowcach albo zgrywają serie i WinOLS-em modyfikują :naughty:

swiete slowa....

dodajmy, ze tunerzy nie pisza oprogramowania "do zera" bo jest to bez sesnu i sie zwyczajnie na tym nie znaja

wiec podumowujac:

auta jezdza na gotowcach od producenta albo na mutantach gotowcach :polew:

Inna sprawa, ze fakt opanowania podstaw obslugi programu do modyfikacji mam nie oznacza, ze ktos jest na tyle rozumny, ze to co robi trzyma sie kupy... no i widzialem takie softy (opanowalem winolsa :tongue4: ) ze obstawiam, ze to ktos z noł hał celowo knota upublicznia bo to za durne zmiany byly by uznac ze ktos je w dobrej intencji robil (ryzyko wgrania g...a)

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...