Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dziwny hałas dochodzący z tyłu auta.


Maaraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od pewnego czasu słyszę dziwny hałas dochodzący z tyłu auta, jakby z prawej strony. Jest to takie metaliczne buczenie, huczenie??

Głównie, jak puszczam nogę z gazu i powoli zwalniam. A od pewnego czasu również jak przyśpieszam.

Czy to jest może łożysko, czy coś jeszcze może w taki sposób hałasować.

Wiem, że ciężko Wam to jest ocenić, jeśli tego nie słyszycie, ale mi też jest ten hałas ciężko opisać ;/

Poradźcie coś plisss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdź też klocki hamulcowe.

Moje były w stanie prawie nowym, nie starte, pojechałem z rodziną nad morze, w sumie przejechałem 1800 km, wracając trasą do domu przy hamowaniu zaniepokoiło mnie mechaniczne tarcie, nie wiedziałem skąd ono się wydobywa, słychać było jak by z przodu, olałem trochę sprawę, i po powrocie do domu sprawdzałem klocki hamulcowe, i okazało się że miałem z tyłu zdarte klocki na maxa, szkoda że w a4 b5 nie było też czujników zużycia hamulców tylnich, ale to nie takie skomplikowane by sprawdzić ich stan ;P

Czeka mnie wizyta u mechanika i wymiana tarcz + klocków ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten objaw jest tylko na początku jak ruszasz i po przejechaniu kawałka mija czy utrzymuje się cały czas? Sprawdź może tak jest tylko jak autko na ręcznym zostawiasz i nie puszcza do końca kiedy znowu ruszasz. Jak w samochodzie są 4 hamulce tarczowe to przy delikatnej jeździe bez mocnych hamowań często tyle hamulce są zastane bo one nie pracują wtedy praktycznie. Warto czasem w bezpiecznych warunkach mocno przyhamować żeby to się ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke odgrzeje kotleta :naughty:

wiec mam podobnie buczy cos z tylu po prawej najgorzej przy 50km/h a potem troszke slabnie ale tez buczy lozysko wymieniane jakies 10 tys temu tylko nie pamietam jakiej firmy ale cos srednia półka, gdzies tam na forum wyczytalem ze warto sprawdzic stan oleju w moscie i jakas tam historia z walkiem atakujacym czy cos takiego, ktos pomoze? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...