Treść opublikowana przez aero1987
-
[ALL B5] Brak reakcji szyberdachu i wyświetlacz.
Też mam te dwa małe wyświetlacze, i też mi się tam nic nie wyświetla ;/ A powinna chyba temperatura zewnętrzna tak ? PS. Mi też chyba padł silniczek od szyber, bo nic się nie dzieje, jak kręce pokrętłem od szyber ....
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A pytanie jest takie ile można zalać jeszcze litrów po odbiciu pistoletu? ..... Ja po odbiciu pistoletu tankuję niecały 1 litr, po czym benzyna zaczyna się wylewać .... Sprawdź u siebie, to zależy też od długości pistoletu ;P Czym większy, i dłuższy tym głębiej wchodzi i szybciej Ci odbije
-
[B5 AEB] Zmiana oleju i świecąca kontrolka oleju
Po zakupie mojego audi nie wiem na jakim oleju jechałem, ale było ok, po wymianie oleju raz na jakiś czas też pojawia mi się kontrolka od oleju czerwona i wydaje sygnał dźwiękowy, ale po chwili kontrolka gaśnie. Pytałem się mechanika, powiedział że do puki kontrolka nie świeci się cały czas, to znaczy wyłączasz silnik, i włączasz i dalej masz kontrolkę zapaloną, powiedzmy że jest OK. Czujnik może tak reagować czasami po zmianie oleju. Mi też raz na jakiś czas pojawi się ta kontrolka, wyłączam silnik, włączam i jadę dalej , jest OK. Jak by coś się zaczęło dziać na poważnie, świeciło by Ci non stop
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
W końcu udało mi się przetestować spalanie mojego auta w trasie. Do tej pory jeździłem po mieście i spokojną jazdą palił 10/100. W trasie nad morze i spowrotem moje spalanie zeszło do 7/100 . Myślę że to dobry wynik jak na 1.8 ;P 5 osób w samochodzie + zapakowany na full bagażnik
-
Gdzie najdalej byliście swoją A4??
Ja na urlopie w lipcu jak byłem , przejechałem 2500 km, w nie całe 7 dni ;-) Przyznam się że to była moja pierwsza taka długa podróż za kółkiem ;-) Wcześniej jeździło się też ale po stronie pasażera ;P Wypad nad morze, do Niemiec i do domu, trochę km się zrobiło ;P Jestem również zadowolony z autka, w maju kupiłem audi a4 avancika z niemiec , i od zakupu zero problemów Nawet na tak długiej drodze auto bez awaryjnie jeździ, jeszcze gdyby nie złapana guma po drodze było by lepiej...
-
[ALL B5] Zimowe a może wielosezonowe ;> co wybrać ?
Witam. Jako że audi a4 to właściwie moje pierwsze autko , wcześniej jeździłem samochodem rodziców, mam do doświadczonych użytkowników samochodów pytanko czy lepiej wybrać opony wielosezonowe i jeździć na takich oponach cały rok, czy jednak zakupić teraz na zimę opony zimowe ? ;> Nie szaleję jakoś specjalnie po drogach, można by zrobić ciekawą dyskusję w tym wątku na temat za i przeciw oponom wielosezonowym . Czekam na Wasze wypowiedzi. Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Dziwny hałas dochodzący z tyłu auta.
no i sprawdź też klocki hamulcowe. Moje były w stanie prawie nowym, nie starte, pojechałem z rodziną nad morze, w sumie przejechałem 1800 km, wracając trasą do domu przy hamowaniu zaniepokoiło mnie mechaniczne tarcie, nie wiedziałem skąd ono się wydobywa, słychać było jak by z przodu, olałem trochę sprawę, i po powrocie do domu sprawdzałem klocki hamulcowe, i okazało się że miałem z tyłu zdarte klocki na maxa, szkoda że w a4 b5 nie było też czujników zużycia hamulców tylnich, ale to nie takie skomplikowane by sprawdzić ich stan ;P Czeka mnie wizyta u mechanika i wymiana tarcz + klocków ;P
-
Ogólno Klubowe rzucanie palenia !!!
też mam zamiar rzucić palenie ... próbowałem kilka razy i lipa, ostatnio pół roku nie paliłem, i przez głupotę zacząłem, zbieram się jednak na nowo do walki z nałogiem, który mam od 5 lat ;P A paczka na dzień to stanowczo za dużo ;P
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
na biegu jałowym,czyli na luzie autko pali więcej niestety lol a ja zawsze myślałem że jak np. zjeżdżam z wiaduktu i wrzucę na luz, autko spali mi mniej Od dzisiaj poza postojem zero jazdy na luz :> Mam jakieś dziwne przyzwyczajenia z golfa II gdzie zawsze gdzie się dało wrzucałem luz ;P
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Moje nowe maleństwo pali średnio ok 10 l /100 km. Na razie takie wyniki osiągam po mieście , myślę że jeśli chodzi o 1,8 nie jest źle,ach ta przesiadka z golfa II, a pedał gazu aż sam się ciśnie w duł by jak najszybciej jechać ;P Niebawem swój nowy nabytek sprawdzę na trasie, powinienem do 7 l zejść spokojnie ;P Tak myślę
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam. Nazywam się Andrzej, od 6 dni jestem posiadaczem Audi a4, 1,8 avant, z roku 1997, mam nadzieję że dokonałem dobrego wyboru kupując ten model. Pozdrawiam