Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Mój przykładowy sprzet do a4 b5


kumek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałem przedstawić wam co mam zamiar zamontować w swojej audi i prosiłbym o rade, poprawki które pomogły by mi osiągnąć oczekiwaną jakość dźwięku o to co mam na oku.........

ALPINE IDA-X jednostka sterująca cena 1300 zł

nA0UA.jpg

głośniki przednie ALPINE SPG-13CS cena 300 zł

BkCCS.jpg

głośniki tylnie ALPINE SPR-17C cena 350 zł

y2vMA.jpg

i do tego wzmaka BLAUPUNKT GTA 480 cena ok 600 zł

BlaxS.jpg

prosiłbym was o rade czy to dobry wybór rozważę każdą propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio eeeee :no: chyba że lubisz świecidełka zamiast dobrego brzmienia?

Przód raczej bez szału, lepiej wycofać tył i kupić lepszy przód (po co ci z tyło koaxial?)

Do tego dokupić maty i zrobić dobrze furtki pod system przedni. A piec w tej cenie kupisz dużo lepszy w używce - stare szkoły Audisona, Sonego, Kenwooda, Alpine'a, Philipsa.

PS: wszystkie klocki mają być nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia jeśli chcesz ALPINE to szukaj serii CDA np.cda9812RR czrne z czerwonym podświetlaniem i technicznie też na dobrym poziomie

co do reszty jak kolega wcześniej

napisz ile chcesz na to przeznaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeżeli mogę dwa zdania... miałem 9812 i niestety ale :gwizdanie: :blink: nie jest to najlepszy wybór! Lepszy byłby 7893 i to dużo jeżeli chodzi o górę jest mniej ,,krzykliwa" i ,,ostra" a co do serii CDA to owszem jest to wyższa półka niż CDE! Szukałbym jednak coś z oldów Alpine'a i CLariona czyli stare poczciwe Decki. Jeżeli zaś chciałbyś koniecznie mp3 możesz też się rozejrzeć za modelami Kenwooda! Wszystko zależy od muzyki jakiej słuchasz, budżetu, pozostałych klocków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o to radio to już właśnie zakupiłem x 305 bo miałem okazje kupić za połowe ceny 670 zł (oczywiscie nowe z gwarancja)

(...)

Proponuje przyjrzeć się bliżej temu egzemplarzowi , ponieważ model Alpine iDA-X305R katalogowo kosztuje 1599zl i nikt z polskich dystrybutorów nie zakupi tego modelu w takiej cenie (czyt. nie otrzyma odpowiedniego rabatu) aby sprzedać go jako egzemplarz nowy z gwarancja za 670zl. Takich cudów nie ma nawet w Erze. Jest wiele zestawów głośnikowych lepszych brzmieniowo od Alpine (np. Morel Maximus) , jest wiele wzmacniaczy lepszych brzmieniowo od Blaupunkta ( np. Focal Solid). O poprawnym wytłumieniu drzwi w Twoim modelu A4 , z przeciętnym budżetem radze zapomnieć bo są to jedne z trudniejszych drzwi do poprawnej aplikacji głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym całkowicie zmienił ten zestaw :gwizdanie:

Po pierwsze radio, jeśli chcesz koniecznie Alpine z serii IDA-X to nie kupuj tego modelu iDA-X305S tylko iDA-X311RR bo praktycznie w środku jest to samo tylko dlaczego kosztuję 2 razy więcej niż 311ka :?:

Bo ma wyświetlacz Bio-Lite który w cholere kosztuje przy produkcji a tak to masz to samo resztę, kable na Iphona, Ipoda czy usb, możliwość rozbudowy o bluetooth'a itd minimalna tylko moc 4 x 45W przy 311RR a 4 x 50W przy 305.

A teraz pytanie z innej beczki, wymieniałeś już szybę w aucie po wkradnięciu :?: :naughty:

model 305 jak i poprzednik Nie mają ściąganych wyświetlaczy Bio-Lite :!: :!: :!:

Wiem co mówię bo sprzedałem parę takich sztuk a później wracali do mnie zrozpaczeni klienci po nowe tylko nie z takim wyświetlaczem :gwizdanie:

Ja Ci proponuję w takiej samej kwocie a nawet taniej kupienia Alpine który przebija praktycznie ten model pod każdym względem (sam planuję go kupić tylko czekam na dobrą cenę od przedstawiciela Alpine :decayed:)

http://www.alpine.com.pl/produkty/product-singleview/cd-head-units/cda-117ri.html

Co do głośników:

Na pewno chcesz ładować 130mm na przodzie a nie lepiej 165mm tylko założyć trzeba dystanse z MDF'u i po sprawie, (wcześniej polecam przytłumić drzwi matami dla lepszego efektu)

Alpine dobre robi Radia ale już gorzej z głośnikami, sam to usłyszałem na szkoleniu w tej firmie :)

Moje typy głośników:

1 - http://allegro.pl/item1169044536_zestaw_hertz_hsk_165_250_w_oryginal_promocja.html

2 - http://www.powe.com.pl/product_info.php/products_id/249

3 - http://www.audiosklep.pl/?zobacz=2856&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-08&utm_content=2856

4 - http://allegro.pl/item1182069198_audio_system_radion165_legendarnysystem_wroclaw.html

Dla mnie 2 ostatnie są najlepszymi typami :wink4:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...