Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9 AJM]dymek przy odpaleniu/jakosc ON


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

przy odpalaniu silnika raz za czas autko puszcza mi dymka i to dos solidnego (chyba na cieplym silniku tez) zauwazylem to po powrocie z mazur (po drodze tankowalem na nieznanej stacji (niby statoil no ale...) i tu pytanko, wine zwalic na prawdopodobnie kiepska rope, czy szukac jakiegos powodu. Jesli tak to co wg Was dokladnie posprawdzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejjj...niekt nic nie wie na ten temat?? niemozliwe :!: baskecior :?:

1. Jest gorąco

2. Mógł ci się zasyfić filtr powietrza

3. Mógł Ci przeskoczyć rozrząd (sprawdzić VAG`iem kąt wtrysku)

4. Mogło Ci się pół silnika popsuć (małe prawdopodobieństwo)

5. Mogłes zatankowac czegoś ropopodobnego.

Generalnie jeśli dymi na czarno to olac to i poczekać do następnego tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem ale w zimie,z rana po odpaleniu leciały z rury wszystkie kolory teczy,W TTC powiedzieli ze mam chipa i zwiekszone dawki paliwa dlatego tak sie dzieje bo inaczej dawkuje przy -20 z rana, na wiosne przy plusowych temperaturach wszystko jest oki,wyjezdzij ten syfon do konca i wlej jakiegos porzadnego paliwka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy baczek slicznej bioropy wprost z rafinerii wyleczyl mi niunie...nic juz nie kopci :mrgreen:

chyba bede musial zabierac jakies karnistry na dalsze trasy, bo to jest poprostu szok. niby porzadna markowa stacja, a leja niewiadomo co :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy baczek slicznej bioropy wprost z rafinerii wyleczyl mi niunie...nic juz nie kopci :mrgreen:

chyba bede musial zabierac jakies karnistry na dalsze trasy, bo to jest poprostu szok. niby porzadna markowa stacja, a leja niewiadomo co :evil:

ale to dziwne.. bo jak sie w zeszlym roku zastanwialem nad tym samym tematem, to wynikalo z opdpowiedzi ze diesle tak po prostu maja.. ze zebrana wilgoc w ukladzie wydechowym i zaplon pododuja ze podczas odpalania zimnego silnika leci chmura... u mnie zauwazylem to jest standard.. moze po prostu tankuje podejrzana rope.. choc zawsze na tej samej stacji lotosu.. moze zmienie dostawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesle tak po prostu maja.. ze zebrana wilgoc w ukladzie wydechowym i zaplon pododuja ze podczas odpalania zimnego silnika leci chmura...

Pierwsze slysze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem nawet w nowym Pasku 2.0TDI jak przyspieszał to mu czarny dymek z dwururki poleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mydlo, nie o tym mowa, ja tez wiele widzialem i kazdy diesel bez filtra czastek stalych bedzie kopcji. Moze nawet te co je maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cookiemonster, a jakiego koloru ten dymek i czy przypadkiem nie zatelepie troch ebuda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cookiemonster, a jakiego koloru ten dymek i czy przypadkiem nie zatelepie troch ebuda :?:

to zalezy... zauwazylem ze tylko zatelepie buda jak od razu przekrece kluczyk.. bez podgrzania... ale to zdarzylo mi sie tylko raz i wtedy tez zauwayzlem ze nierowno jakby odpalil na poczatku i poszla spora chmura.. w kazdym razie za kazdym razem jak odpalam.. to robie to po odczekaniu ok 3 sekund na 'stand by' :wink: no ale chmurka jest niemal zawsze.. fakt ze czasem albo jest tak mala ze jej nie widze w lusterkach :grin: albo jej nie ma wcale.. jednak przewaznie jest na tyle duza ze widoczna.. koloru jasnego, szaro-sino-bura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cookiemonster, proponowalbym Ci podpiac pod VAG-a i zrobic logi. Moze kat wtrysku, albo dawka zle ustawiona, moze pompowtrysk nawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cookiemonster, proponowalbym Ci podpiac pod VAG-a i zrobic logi. Moze kat wtrysku, albo dawka zle ustawiona, moze pompowtrysk nawala.

kolega cookiemonster ma PD-eka , a tam nie ma czegos takiego jak kat wtrysku i dawki ... ;-)

ale w jednym sie zgodze ... przydaloby sie zrobic diagnoze Vag'iem .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, dzieki za poprawienie zapedzilem sie i myslalem o swoim. :mrgreen:

Ale pompowtryski mozna sprawdzic itp. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dodam do pieca .... u mnie jest tak że zaraz po uruchomieniu autko ma zero dymienia! ale po kilku minutach czy krótkiej przejazdzce (nidogrzany) ładnie dymek z rurki leci.

Pozatym w PD jest coś takiego jak kąty wtrysku bo musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...