Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Własna działalność - Transport lekki


szymongt

Rekomendowane odpowiedzi

Kase da się wyrwać od reki od rolników i malutkich firm. Duże molochy tylko przelew z terminem. Menthol korzystasz z transa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od klienta.. jesli nie masz roboty to chwycisz sie wszystkiego zeby tylko pojechac.. no a potem wychodza takie kwiatki..

u mnie w firmie jest zasada taka, jak klient jest niepewny to tylko przedplata, duzym spedycja i stalym klientom wozimy ladunki na kredo, reszta becalen przed usluga..

narazie wiekszych wpadek nie bylo cale szczescie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak juz cos bierzesz to albo na przedplacie albo od wypacalnego klienta..

No chyba żartujesz. Kto Ci dzisiaj da przedpłatę? Co niektórych klientów (stałych) mamy na termin 180 dni .

A ten, który padł był naszym stałym i bardzo dobrym klientem od kilku lat. Mieliśmy od nich w ciul roboty i wszystkie te lata bodajże raz, czy dwa spóźnił sie lekko z zapłatą, a tak zawsze bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menthol korzystasz z transa?

kiedyś używałem, ale lipa tam tylko była... jak już korzystam z giełdy to tylko timo, mają fajne narzędzie do windykacji - prowizje biorą ale wysoka skuteczność.

u siebie pracuje głównie na stałych klientach/kontraktach (PL - D - PL) a jak roboty mniej to na Espanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie termin platnosci 28 dni max...ale ja atakuje z pozycji armatora wiec to troche inna bajka..jakbym mial auto jako prywaciaz i sytuacja na rynku bylaby taka jak na koncu zeszlego, poczatku tego roku to tez bym dawal terminy zeby tylko jezdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończe studia o kierunku logistyka, chciałem w tym roku już popracować w zawodzie...to mnie pocieszyliście :wallbash:

prace znajdziesz, najpewniej w dużych firmach typu Raben, K+N itp oni zawsze szukają spedytorów/dyspozytorów, ale na kokosy nie licz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz doświadczenie to nie bardzo. Człowiek liczy się tylko wtedy jak przynosi opasły zeszyt z "dobrymi" kontaktami i zarabia dużo kasy dla korporacji... A jak jesteś zielony i nie masz do kogo zadzwonić o robotę to nie licz na wiele.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w tym zawodzie spora rotacja. Pracuję w firmie spedycyjnej to wiem. Ale teraz zbliża się szczyt sezonu i do tego ten rok wygląda nieco lepiej niż poprzedni, więc może gdzieś kogoś potrzebują. Staraj się o miedzynarodówkę, zawsze robota przyjemniejsza niż w krajówce. Jak będziesz szybko łapał dobre kontakty z klientami i przewoźnikami, to se dasz radę :) powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni zawsze szukają spedytorów/dyspozytorów, ale na kokosy nie licz...

Mam rozumieć, że jest tam ostra rotacja i ciężko usiedzieć na dłużej?

tak na ogół jest w dużych firmach jak masz niskie stanowisko... miałem praktyki w K+N w spedycji krajowej, to przez miesiąc 3 osoby się zwolniły, a kierownik wyleciał :)

poszukaj na stronach firm Rohlig, Jas FBG, Raben, Kuehne Nagel, DHL, Equus ... oni często mają ogłoszenia.

Szału nie ma, ale na początek, żeby nabrać trochę doświadczenia wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni zawsze szukają spedytorów/dyspozytorów, ale na kokosy nie licz...

Mam rozumieć, że jest tam ostra rotacja i ciężko usiedzieć na dłużej?

tak na ogół jest w dużych firmach jak masz niskie stanowisko... miałem praktyki w K+N w spedycji krajowej, to przez miesiąc 3 osoby się zwolniły, a kierownik wyleciał :)

poszukaj na stronach firm Rohlig, Jas FBG, Raben, Kuehne Nagel, DHL, Equus ... oni często mają ogłoszenia.

Szału nie ma, ale na początek, żeby nabrać trochę doświadczenia wystarczy.

Dzięki za uświadomienie co ewentualnie może mnie czekać :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...