Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] FIS, samoczynny reset wszystkich wartości


gizmo8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z FISem, który samoczynnie sie resetuje, dzieje sie to zazwyczaj po nocy, czasami rano jest ok, nie skasowany, ale to rzadko jest, najczęściej same zera.

Razem z fisem (wszystkie wartości) kasuje się też wartość przebiegu dziennego. Co może sie dziać??

Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja tak miałem zimą.Rano licznik był wyzerowany.Słyszałem że to może być wina akumulatora-na wyczerpaniu,ale odpalałem autko bez problemu.Podładuj może aku i sprawdz czy pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja tak miałem zimą.Rano licznik był wyzerowany.Słyszałem że to może być wina akumulatora-na wyczerpaniu,ale odpalałem autko bez problemu.Podładuj może aku i sprawdz czy pomogło :)

Podobną sugestie słyszałem. Dzięki, w nocy dodam mu mocy :)[br]Dopisany: 09 Sierpień 2010, 11:32_________________________________________________Skojarzyłem kilka faktów (bardzo optymistycznie, ale co tam), czy mocno padnięty akumulator może powodować kasowanie komp. pokładowego i sporadyczne wyskakiwanie błedów na FISie?? Czasami przy odpalaniu brzęczy i wyświetla się ikonka jakby hamulec postojowy był zaciągnięty, nie ma reguły, robi to losowo niezależnie od sytuacji, do tego opisałem w innym temacie wyskakujące błędy o niskim ciśnieniu/poziomie oleju w silniku (2-3 razy tak sie stało po jeździe ok 30-40km i po chwili ostrzeżenie znikało jakby gdyby nic)... 3 usterki sygnalizowane przez zegary/FIS, może to po prostu skutki innej usterki (rozładowany aku) ?

Ale ze mnie optymista :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak dla mnie to masz gdzieś jakieś zwarcie np. na kostce, miałem podobnie w innym aucie i zapłaciłem elektrykowi 20 zł za 5 minut pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy - wymieniłem akumulator i teraz mam spokój.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...