Skocz do zawartości
IGNOROWANY

23 punkty karne prawo jazdy - co robić


udy

Rekomendowane odpowiedzi

no i stało się :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:, jeździłem z 17 punktami i dzisiaj jebnęli mnie na suszare 135km na ograniczeniu do 100km :wallbash::shocked:, 200zł 6 punktów czyli mam obecnie 23 punkty, przy 17 miałem iść na kurs żeby ściągnąć 6 ale...

przestaje widzieć tego sens bo trzeba dać 300zł za skasowanie tylko 6 punktów, a w momencie kiedy przekroczę 24 wystarczy iść od nowa na egzamin, po pierwsze taniej po drugie zacznę z czystym kontem...

jak myślicie co robić ?? słyszałem że ma wejść nowy przepis, obradują nad nim właśnie że jeśli ktoś przekroczy 24 to musi iść na kurs trwający 3 miesiące i kosztuje 3000zł, nie wiem czy to plotka.... ale jeśli miało by tak być może lepiej dołożyć sobie teraz parę punktów, jak przyślą mi wezwanie po prawko szybko na kurs i mam od nowa, a tak jeśli wejdzie ten przepis i złapią mnie za jakiś czas, wystarczy jeden punkt i d*pa,

pierwsze punkty kasują mi się dopiero w kwietniu.......

jak myślicie ?? czy ktoś słyszał coś o tych nowych przepisach ?? i co byście zrobili na moim miejscu ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając wersję, że na pierwszym egzamie cię uwalą, już będziesz miał drożej niż kurs kasacyjny... miałem podobną historię do twojej, z tym że po 3 mandacie miałem już równo 24pkt, a byłem w połowie trasy do wawy, więc musiałem jeszcze wrócić i o pękać jakoś rok... poszedłem na kurs, skasowałem 6 pkt, bo to jednak bezpieczniej,

powtórny egzamin to duża strata czasu... minął jakoś roczek (bez mandatu) punkty się po kasowały i jest git :good: i to bez cb :naughty:

więc może być różnie... zrobisz kurs i cię drapną, dostaniesz 14pkt i lipa... ba głupie dwa punkty teraz i też lecisz... w sumie ciężki wybór, ale na Twoim miejscu zrobiłbym kurs i niestety, ale się mocno pilnował... czeka cię roczny PSJ :kox: :kox:

nawet nie orientuje się, czy możesz iść na powtórny egzamin bez specjalnego wniosku z policji z racji przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów... chyba musiałbyś przekroczyć punkty i dopiero wtedy policja wyda taki wniosek... sam nie możesz się skierować na powtórny egzam :decayed: :decayed: (ale to musi ktoś potwierdzić, bo reki nie dam sobie uciąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem że nie mogę, ale o dwa punkty to nie problem, mam znajomych policjantów :decayed: :decayed:

no nic chyba wybiorę opcję jazda na emeryta, ale ciężko przy mojej nodze będzie to zrobić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:, jeździłem z 17 punktami i dzisiaj jebnęli mnie na suszare 135km na ograniczeniu do 100km :wallbash::shocked:, 200zł 6 punktów czyli mam obecnie 23 punkty, przy 17 miałem iść na kurs żeby ściągnąć 6 ale...

przestaje widzieć tego sens bo trzeba dać 300zł za skasowanie tylko 6 punktów, a w momencie kiedy przekroczę 24 wystarczy iść od nowa na egzamin, po pierwsze taniej po drugie zacznę z czystym kontem...

jak myślicie co robić ?? słyszałem że ma wejść nowy przepis, obradują nad nim właśnie że jeśli ktoś przekroczy 24 to musi iść na kurs trwający 3 miesiące i kosztuje 3000zł, nie wiem czy to plotka.... ale jeśli miało by tak być może lepiej dołożyć sobie teraz parę punktów, jak przyślą mi wezwanie po prawko szybko na kurs i mam od nowa, a tak jeśli wejdzie ten przepis i złapią mnie za jakiś czas, wystarczy jeden punkt i pupa,

pierwsze punkty kasują mi się dopiero w kwietniu.......

jak myślicie ?? czy ktoś słyszał coś o tych nowych przepisach ?? i co byście zrobili na moim miejscu ??

pzdr

myślę,że to dobry pomysł co robisz ( :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:) Przy 17 punktach już powinna palić Ci się kontrolka w głowie,no ale cóż,moja rada,albo jazda zgodnie z przepisami,albo egzamin,no chyba,że auto do garażu :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie skasowalbym 6 pkt i zaczal troszke uwazac. Do tego CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym też skasował 6 punktów - to tylko 300 zł. a niestety po przekroczeniu 24 czeka Cię kurs i dopiero egzamin (czyli prawie 2000!) i dodatkowo... zainwestuj w CB..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie gdy masz już 24 pkt to jeszcze nie będziesz miał odebranego prawa jazdy, dopiero po ok 2 msc dostaniesz kwit z komendy z konkretnym wyszczególnieniem ile pkt i za co, z datami i skierowanie na powtórny egzamin. Jeśli wyrobisz się w terminie, który oni Ci z góry ustalili to nawet nie będziesz musiał oddawać dokumentu. Natomiast za egzamin musisz zapłacić. Przerabiałem temat niecały rok temu i jakiś miesiąc temu mój kolega. jak masz 23pkt to się k**wa ogarnij, zacznij jeździć spokojnie i kup sobie CB, ja kupiłem ale doszło do mnie 4 dni po ostatnim mandacie. Od momentu jak zdałem powtórny egzamin nie mam żadnego punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup CB, może pomóc ale to kosztuje ok 300 zl, dlatego ja bym wolał iść na kurs za tą kasę, bo to że masz CB to wcale nie znaczy że cię gdzieś nie cupną, np za złe parkowanie, lub inne głupoty które można dostać w każdej chwili (zapomnisz dokumentów i też tam jest ze 2 pkt, żarówka spalona, w sumie jakakolwiek głupota).

Co do tej ustawy to dobrze słyszałeś (jest już przygotowana i niedługo ma być głosowanie, i pewnie przejdzie), kursy mają być zlikwidowane i na ich miejsce będą kursy inne dużo droższe i czasochłonne (szczegółów nie znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...