Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Coś stało się z lakierem


LORD DIABLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie ostatnio po zmianie plynu od spryskiwaczy na masce zostaly mi takie plamy jak by wyzarlo lakier nie da sie tego zmazac w zaden sposob co zrobic z takim czyms??

jri6A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie wyżarło tylko tłusty był ten płyn. Spróbuj najpierw wyczyścić autko, a później plakiem po masce popsiukaj (najpierw zrób próbę w tym miejscu gdzie masz ten zaciek). Plak powinien spowodować upodobnienie się lakieru do tego ze spryskiwaczy. Więc jak będzie ok to trzeba będzie całe autko tak przelecieć.

Rozumiem że próbowałeś pastą tempo wypolerować to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wosk z pigmentem w kolorze auta do polerowania?

np coś z tego typu

http://allegro.pl/item1169112785_turtle_wax_color_magic_wosk_kolor_kredka_do_rys.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mily psikalem jak mowiles plakiem troche zeszlo ale nie do konca i dalej widac te slady zobacze jeszcze jakims woskiem moze pusci i zejdzie do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyn opcje to tlusty plyn...wiec wiez jakies mleczko to czyszczenia i czysc to tak dlugo az zejdzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyn opcje to tlusty plyn...wiec wiez jakies mleczko to czyszczenia i czysc to tak dlugo az zejdzie :good:

Może pronto do mebli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyn opcje to tlusty plyn...wiec wiez jakies mleczko to czyszczenia i czysc to tak dlugo az zejdzie :good:

Może pronto do mebli??

ale po co wystarczy przemyc zmywaczem antysylikonowym lub benzyna ekstrakcyjna i pozniej ladnie maske potraktowac mleczkiem takim po polerowaniu i powinno byc git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu pasta tempo... koszt okolo 8 zł

Nie polecam tej pasty. Ona tylko nabłyszcza lakier a ten efekt schodzi po pierwszym myciu. :confused4:

Polecem G3 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: W Biedronce? Chyba żartujesz.Kto tam kupuje płyn do spryskiwaczy.Nawet nie wiadomo co ten płyn zawiera i jakaś firma ,,krzak" go pewnie wyprodukowała.Wylej wszystko i jakimś "normalnym"płynem zalej.Tak jak pisali koledzy,spróbuj mleczkiem koloryzujacym ,powinno pomóc,tylko nie tempem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak te zabiegi nie przyniosą efektu to natrzyj całą karoserię płynem do spryskiwaczy z biedronki i będziesz miał jednoicie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie plyn z biedronki jest wiadomego pochodzenia bo jest producent z tylu na naklejce i wcale nie jest zly...uzywam osobiscie i znam wiele osob co rowniez go uzywaja i wcale nie robi nic z lakierem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sprawdzony od kilku lat na róznych samochodach. Producent: Organika

Może kolega wypastował wcześniej czymś samochód i płyn to rozpuścił[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2010, 20:09_________________________________________________

:hi: W Biedronce? Chyba żartujesz.Kto tam kupuje płyn do spryskiwaczy.Nawet nie wiadomo co ten płyn zawiera i jakaś firma ,,krzak" go pewnie wyprodukowała.Wylej wszystko i jakimś "normalnym"płynem zalej.Tak jak pisali koledzy,spróbuj mleczkiem koloryzujacym ,powinno pomóc,tylko nie tempem.

To podziel się info o super płynie w odpowiednim wątku. Bo mnie te wg ciebie super płyny za 20pln zapchały zbiornik i dysze (orlen) a drugi zniszczył pióra wycieraczek (shell)

Sorry za ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolega zaczął wątek i na niego odpowiedziałem.Używam płynu firmy sonax i nie mam żadnych problemów(z lakierem,piórami wycieraczek czy też dyszami).Nic nie pisałem o jakimś super płynie :gwizdanie: ,tylko napisałem żeby wlał jakiś normalny płyn.U mnie w Biedronce były płyny różnych firm(droższe i tańsze) .Możesz kupować gdzie chcesz i wystawiać opinie(mamy do tego prawo).Ja mam odmienne zdanie i tam nie kupuję.Każdy z nas może wypowiedzieć się w temacie,a wiadomo ile osób, tyle będzie odmiennych zdań.

To podziel się info o super płynie w odpowiednim wątku. Bo mnie te wg ciebie super płyny za 20pln zapchały zbiornik i dysze (orlen) a drugi zniszczył pióra wycieraczek (shell)

Nie mam potrzeby zakładać nowego wątku o płynach.Jak nie wiesz jaki jest dobry to załóż sam a zobaczysz ile będzie różnych odpowiedzi.Nie wiesz jakich ja płynów używałem i używam ,a piszesz że wg mnie te super płyny zapchały i zniszczyły.Zresztą nie chodzi w tym wątku jakie używamy płyny,ale o to czy płyn i wypastowanie auta mogło zrobić koledze takie smugi na masce i co On ma teraz zrobić i jak to zlikwidować.Pozdrawiam i życzę jak najmniej kłopotów z płynami.

Przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i nie schodzi po myciu, ale na razie nie walczyłem jeszcze z tym. A płyn to właśnie SONAX jakiś nano i nie polecam, poza tym że wybrudził lakier to jeszcze ma słabe właściwości i wycieraczki słabo go zbierają (mocno się trzyma szyby :/).

Wcześniej używałem jakiegoś castrola i był lepszy choć też bez szału. W sumie niezły był k2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie plyn z biedronki jest wiadomego pochodzenia bo jest producent z tylu na naklejce i wcale nie jest zly...uzywam osobiscie i znam wiele osob co rowniez go uzywaja i wcale nie robi nic z lakierem :mysli:

zgadza się,ale większość ,,szyderców'' pewnie kupuje płyn w ASO :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli masz zwykły lakier na aucie a nie metalik to powiem Ci tylko tyle że jest już kilka myjek na których przed wjazdem do środka jak byk pisze że nie myją samochodów w ,,czerwonym kolorze'' jeśli nie są w metaliku ponieważ na tym kolorze najczęściej powstają plamy albo przebarwienia. Może ten płyn rzeczywiście nie przypasował karoserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...