Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Poduszka boczna kierowcy, coś nie tak z sensorem.Pomocy!


tomo_r6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!Ostatnio zalało mi samochód, w środku pod pedałami można było sobie łowić rybki. ;( a teraz do rzeczy. Wystąpił problem z poduszką, po wysuszeniu auta podpiąłem Vaga i za nic w świecie nie chce wykasować błędu. Kontrolka na chwilę gaśnie po czym znów się zapala. Oto kod:

VAG-COM Version: Release 409.1-US

Control Module Part Number: 8D0 959 655 C

Component and/or Version: Airbag 7 Audi DE2

Software Coding: 00102

Work Shop Code: WSC 06335

1 Fault Found:

01221 - Crash Sensor Side Airbag: Driver Side (G179)

36-00 - Open Circuit

Doszedłem do wniosku że coś jest nie tak z sensorem. Wymontowałem fotel i dostałem się do sensora. Sensor był wilgotny a na pewno został cały zatopiony lub zamoczony podczas zalania samochodu. To też wykręciłem go, wysuszyłem, podpiąłem i dalej kupa :kwasny: Podsyłam fotki sensora.

LTEUr.jpg

LTOT0.jpg

OWeYJ.jpg

I teraz pytanie do Was drodzy Koledzy. Czy jest jakaś opcja naprawy tego błędu??Może sensor stracił pamięć i trzeba go zakodować Vagiem jak tak to jak się to robi? Czy raczej mam zacząć szukać nowego sensora? Jeśli tak to jakie są koszta i gdzie takie coś można dostać?Niestety na allegro nie ma. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze temat troche juz stary, ale gdyby kogos spotkala podobna sytuacja jak kolege powyzej to tu przedstawiam rozwiazanie.

Koszt czujnika uderzen bocznych 8D0 959 643 to na allegro min 180 zl. Na szczescie mozna zastosowac kolejny model tego czujnika z literka A na koncu ( 8D0 959 643 A)

Na zdjeciu ponizej jest z kabelkiem bo komus sie wyrwalo.

bnpseqb2kkgrhqmhc8etsby.jpg

Jest on w pelni kompatybilny, ma to samo gniazdo, ilosc pinow oraz rozstaw i uklad srub. Najwieksza jego zaleta jest koszt ok 40zl

Po wymianie czujnika nalezy od nowa zaprogramowac glowny modul od poduszek powietrznych 8D0 959 655 C .Takie rzeczy robia w odpowiednich serwisach i kosztuje to 200- 250 zl.

Gdyby komus na dobre padl glowny modul AIRBAGa i mial by problem ze znalezieniem z literka C moze zastosowac nowsza wersje z literka L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...