Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Stuka lewe koło podczas jazdy + zdjęcie = czy to jest przyczyna ?


ziomiasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podczas jazdy stuka mi na dołkach delikatnie w lewym przednim zawieszeniu (kole). jestem w temacie zielony ale zamieszczam zdjęcie i czy to może być przyczyna ? ewentualnie proszę o napisanie jak to się nazywa żebym wiedział o co pytać w sklepie... chodzi o tę gumę na łączeniu widać, że odstaje...

ps. jeżeli temat był to sorka ale nawet nie wiem jak to szukać skoro nie wiem jak to się nazywa :confused4:

u2kY0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie będzie przyczyna stuków. Jak popatrzysz na ta obejmę metalowa to w środkowej części jest ona wybrzuszona i gumka wewnątrz też jest dopasowane do tego kształtu i nie ma prawa ona przesuwać się na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest guma stabilizatora. Koszt kpl firmy SWAG do B6 to 16zł więc nawet jeżeli to nie to to płaczu nie będzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dołączyć się do wątku, otóż mam podobny problem na dziurach i na wybrzuszeniach zaczęło stukać lewe przednie koło i w dodatku jeszcze jak dohamowuje z małej prędkości to słychać stukot.Gdy dociskam lewą przednią stronę samochodu to słychać stukot. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem od mechanika... wymiana łącznika drążka stabilizatora. także piątek 13 nie okazał się aż tak straszny :wink4: widzę po allegro, że to koszt około 40 zł.

Jakiej firmy polecacie i ile mniej więcej kosztuje wymiana u mechanika prywaciarza (może wiecie z doświadczenia) ?

pozdrawiam i dzięki za zainterseowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub tańszą opcję TRW lub FEBI też dadzą radę. Z zrobisz to sam nawet na lewarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem lemforder'a :) koszt = 60 zl , wiec teraz czas poszukac na forum jak zrobic to samemu :rolleyes:

nie tracić czasu ... podnieś auto odkręć dwie nakrętki wymień łączniki przykręć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dołączyć się do wątku, otóż mam podobny problem na dziurach i na wybrzuszeniach zaczęło stukać lewe przednie koło i w dodatku jeszcze jak dohamowuje z małej prędkości to słychać stukot.Gdy dociskam lewą przednią stronę samochodu to słychać stukot. Co to może być??

kris071287,

Mam bardzo podobne objawy - identyczne.

Dźwięk tępy i donośny jak od wahaczy, na kierownice się nie przenosi, bardziej go czuje na hamulcu

Stukot przy hamowaniu (jakby wahacz wpadał w drgania) pojawia się u mnie przy około 50-80km/h i tylko przy bardzo delikatnym hamowaniu.

Na stacji diagnostycznej (dwie niezależne) luzu na wahaczach brak. Amortyzatory nówki. Wahacze, łączniki LEM, maja 20tyś (komplet).

Czy udało Ci się coś dojść do czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup lema i zwróć uwagę by był przelotowy ,nie kupuj na sworzniach!!

przelotowy tzn. taki:

010820112243.jpg

:?: :?:

mogę go spokojnie montować u siebie, nawet jeśli siedzą u mnie te z zatopionymi śrubami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką to robi różnicę :?: :mysli:

Nie mam bladego pojęcia, interesuje mnie czy mogę je montować u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...