Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ktoś zna kolorystykę kabli???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem: po zakupie samochodu okazało się że głośniki są źle podłączone tzn. przód na tył i odwrotnie. Jednocześnie chciałem sobie zmienić radio ( i zmieniłem :) ) po zdemontowaniu starego okazało się że poprzedni właściciel lub pseudo-elektryk źle podłączył kable od głośników. Z tym problemem się uporałem ale nurtuje mnie jeszcze jeden problem które kable od głośników to masa a który plus ;/ jako że spartolił podłączenie to i tu mógł też namieszać. Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz jakie masz radio (chorus, concert, symphony, RNS-D, RNS-E). Masz wszystkie głośniki pasywne czy aktywne (jest osobny wzmaniacz czy wszystko podpięte do radia)? Masz znaczek BOSE na blendach głośników w drzwiach?

Różnice dotyczą sposobu połączenia i kolorów przewodów głośnika centralnego i woofera (kolory przewodów głośników w drzwiach w każdym systemie są identyczne). Najczęściej spotykany jest Audi Sound System, w którym przednie drzwi i głośnik w na środku deski rozdzielczej (pod czujnikiem nasłonecznienia) jest pasywny (podpięty do radia), natomiast głośniki tylnych drzwi są aktywne (podpięty do wzmaka).

Głośniki w przednich drzwiach (układ pasywny lub aktywny)

- strona lewa: niebiesko/żółty (-), brązowo/zielony (+)

- strona prawa: zielono/niebieski (-), brązowo/niebieski (+)

Głośniki w tylnych drzwiach (podpinane do radia jeśli nie ma osobnego wzmacniacza)

- strona lewa: czerwono/żółty (-), brązowo/żółty (+)

- strona prawa: czerwono/zielony (-), brązowo/czarny (+) (tutaj uwaga, przy samym głośniku są to kolory czerwono/żółty (-) i brązowo/żółty (+))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy hmmm powiem tak,

Jeśli chodzi o radio to nie wiem jakie było, bo podczas zakupu był wsadzony Soniak, które przez brak pokrętła do głośności ( przyciski ) z góry skazane było na eksmisje :) . Jeśli chodzi o kable, to te które podał Kolega Bart-S się zgadzają tylko że brązowo/niebieski i brązowo/zielony były podłączone na masę ;/ a według opisu wyżej są to ( + ) z kolei w serwisie powiedzieli mi że kable brązowe to masa :wallbash: i już się pogubiłem. Tyle jeśli chodzi o drzwi przednie. Drzwi tylne wyglądają trochę inaczej bo tam kable idą w gumowych otulinach a przewody są przeźroczysto/niebieskie i przeźroczysto/brązowe z czego przeźroczysto/niebieskie były do masy wpięte. Ogólnie ta instalacja koło radia była zrobiona gorzej niż prowizorycznie nawet separator antenowy był podpięty do podświetlenia :kox::wallbash: a gościowi który to robił należałoby się :bicz3:

Aaa znaczków BOSE nie ma i wszystkie kable są podpięte do radia czy są pasywne czy aktywne tego niestety nie wiem :embarrassed: Plisssss help bo chciałbym dojść z tym do ładu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kabel masy jest brązowy - ale jak widzisz nie w każdym systemie...

Co do ustalenia co tak naprawdę fabrycznie siedziało w Twoim aucie - zrób i wklej fotkę wlepki serwisowej (jest w książce serwisowej lub we wnęce koła zapasowego). Rozszyfruję co tam miałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1crL9.jpg

1d79A.jpg

Jedno zdjęcie to jest ta nalepka a drugie to kable od tylnych głośników. Jakość zdjęć nie będzie powalać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na wlepce nie znalazłem info dot. radia i głośników :confused4: Będzie w pełnej liście wyposażenia a to już ASO...

Generalnie:

8RA - bez głośników

8RE - 4 głośniki pasywne

8RX - 8 głośników pasywnych

8RY - Bose Surround System (10 głośników aktywnych)

9VD - Audi Sound System (10 głośników, aktywny tył)

8UC - Chorus

8UD - Concert

8UM - Symphony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-ciu sztuk to raczej nie ma bo wszystkie są w drzwiach i jest ich sztuk 8 czyli wychodziło by 8RX czyli wszystkie pasywne. Ale to tylko moje przemyślenia :gwizdanie: .

Jeśli byłoby tak jak mówię to wtedy masa była by ta brązowa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - jeśli chodzi o głośniki w drzwiach, kolory przewodów powinny być zawsze takie same. A może miałeś 4 passive i instalacja oraz głośniki z tyłu zostały dołożone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś mnie teraz zastrzelił ;( z tyłu są tylko w drzwiach i są tak samo zamontowane jak w przodzie, nie ma tak jak np. B5 że są na półce z tyłu. Chyba trzeba będzie rozebrać drzwi i wtedy będę wiedział :przebiegly: ale to trochę robocizny się szykuje :confused4:[br]Dopisany: 17 Sierpień 2010, 11:07_________________________________________________aaa tak przy okazji Audi-kach były montowane zwrotnice w drzwiach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...